/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Shadow VT600C 96r. jaka rama podejdzie?
Autor Wiadomość
filip 

Motocykl: Honda Shadow VT600
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 6
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2019-04-19, 12:54   Shadow VT600C 96r. jaka rama podejdzie?

Zmuszony zostanę najprawdopodobniej do przełożenia całej shadowki na nową ramę. Problem z przerejestrowaniem z angielskich blach na nasze skutecznie od dawna skłania do tej opcji. Problem polega na tym, że na rynku jak na złość, dość ciężko dostać ramę z 600tki. Pełno jest 500, 750, 1100. Dlatego pytanie moje brzmi, czy idzie dopasować do VT600C z 96 roku ramę z innej pojemności?
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9486
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2019-04-19, 19:56   

filip napisał/a:
czy idzie dopasować do VT600C z 96 roku ramę z innej pojemności?

Nie. Bez jakiejś wielkiej rzeźby nie.
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Sylwek 
Kliper


Motocykl: VTX 1800C '04. VT600 '88. Junak M10 '59.
Wiek: 54
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 843
Skąd: Puszczykowo/Szczecin
Wysłany: 2019-04-19, 20:19   

A może inaczej...
Kup 600tke mocno "zmęczoną" ale zarejestrowaną, rozbierz obydwie, zrób z dwóch jedną a części pozostałe sprzedaj, może na tym jeszcze zarobisz ;-) :-D
Jeśli oczywiście zależy Tobie bardzo na tej co masz z UK.
_________________
"Kiedy siedzę na maszynie totalny czuję luz" (Dżem)
 
 
daro 
Daro


Motocykl: VTX 1800S36
Wiek: 62
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 658
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 2019-04-20, 07:31   Re: Shadow VT600C 96r. jaka rama podejdzie?

filip napisał/a:
Zmuszony zostanę najprawdopodobniej do przełożenia całej shadowki na nową ramę. Problem z przerejestrowaniem z angielskich blach na nasze skutecznie od dawna skłania do tej opcji.


jakiż to problem ?
kierownice masz po prawej :mrgreen:
 
 
filip 

Motocykl: Honda Shadow VT600
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 6
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2019-04-21, 12:01   

Kłopoty z przerejestrowaniem są głównie z mojej winy i niedbalstwa. Moto kupiony w 2011 roku, przyjechał na busie, a przy kupnie podstawowy błąd- niedokładne sprawdzenie VIN-u. Angielski urząd ma w zwyczaju sprawdzanie ostatnich 5-ciu znaków. W papierach brakuje mi znaków. Sprawa wyszła na jaw po kilku latach, bo moto dopiero w 2016 roku chciałem przerejestrować, wcześniej nie miałem potrzeby, bo nie używałem. Wyszło na przeglądzie. Zrobiłem ekspertyze u biegłego sądowego od motoryzacji- brak ingerencji w vin na ramie. Dodatkowo ekspertyza od Hondy- moto z numerami na ramie wyjechał z ich fabryki, to co wbite w dowód- nie. W Anglii było 5-ciu właścicieli i przy którymś urząd błędnie przepisał i tak niewiadomą ilość czasu przechodziło z właściciela na właściciela. Czytałem wiele artykułów, że DVL często ma takie wpadki. Mój problem polega na tym, że teraz odkręcić ciężko, bo motocykl wyeksportowany. Znalazłem nawet firmę, która załatwia całą papierkologię, w przypadkach niekompletnych VIN-ów również, ale ze względu na wyeksportowanie nic nie poradzą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM