Śruba koła magnesowego i kosz sprzęgłowy.
Odpowiedz do tematu

: Śruba koła magnesowego i kosz sprzęgłowy.
Witajcie na ostatnim zlocie Hanka zaniemogła i przyjechała busem do domu. Mam pytanie do posiadaczy serwisówki, mianowicie z jaką siłą dokręcić śrubę koła magnesowego. Drugi temat z jaką siłą dociągamy śruby kosza sprzęgłowego. Z góry WIELKIE DZIĘKI.

:
Alternator 130-140 Nm, tylko lewy gwint. Uważaj, bo nie wszystkie klucze dynamometryczne działają w drugą stronę i jak będziesz czekał na klikniecie, to może się okazać, że urwiesz śrubę. Ściągnij sobie instrukcję to zawsze możesz zajrzeć i się upewnić.

Piotrek
:
Dziękuję Dyniek :toast:

:
Bardzo dziwne, ale nie ma podanych momentów dokręcania śrub sprężyn kosza sprzęgłowego.
(Chyba że nie potrafię znaleźć)
Ja bym dokręcił 10-12 Nm



Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
:
W serwisówce dla śrub M6 np. pokrywy podają 8-12 Nm, a dla tych faktycznie nie ma. Ale uważaj na te śruby, bo "płyną" przy dokręcaniu. Są miękkie jak nie powiem co, rozciągają się, pojawia się przewężenie i urywają się pomimo stosowania niewielkiej siły. U mnie tak było. Nie wiem jak Japońce to zrobili, może już poprawili w Twoim modelu. Ja w końcu zastosowałem twardsze. Także z wyczuciem dokręcaj :-)

Piotrek
:
Dzięki wielkie po urlopie działam, dam znać jak porobię. :mrgreen:

:
Cześć, wszystko zrobione, Hanka śmiga jak nowa. Dziękuję za pomoc, a przy okazji polecam wcześniej naprawę sprzęgła jeśli już macie kłopoty, bo moto dostaje tyle mocy, ze szaleństwo :chytrusek:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group