¦wiat³o pozycyjne w wersji amerykañskiej
Odpowiedz do tematu

: ¦wiat³o pozycyjne w wersji amerykañskiej
Hej.

Ostatnio chcia³em zrobiæ badania techniczne w Cieniu wersji amerykañskiej i spotka³em siê z tym ze bez ¶wiat³a pozycyjnego nie podbija mi badañ:/ Czy kto¶ kiedy¶ przerabia³ ¶wiat³a, je¶li tak to proszê o powiedzenie co jest potrzebne do tego i jak to zrobi³. Z góry dziêki.

:
Cze¶æ.
Musisz koniecznie na t± stacjê?
Poszukaj takiej, gdzie diagnosta jest motocyklist±. Oni rozumiej± problemy.
Popytaj ch³opaków z Twoich okolic z forum, a kilku jest gdzie zrobiæ.


A to ju¿ sferyczne lampy (amerykañskie) s± dozwolone, ¿e tylko o pozycjê siê czepi³?

:
Tak, po prostu powiedzia³ ¿e je¶li nie mam pozycji to badanie bêdzie negatywne wiêc wola³em zrezygnowaæ bo kasê siê p³aci od razu:/

Fakt teraz szukam innej stacji po prostu na przysz³o¶æ szukam rozwi±zania by problemów nie mieæ.

:
podpytaj kolegi Kempes, mo¿e co¶ Ci poradzi na Twój problem ze stacj± w Bia³ym?
Ewentualnie mo¿e Towalsky ex student bia³ostoczczañski ma jeszcze tam swoje macki? ;-)

a¿ zapytam naszego forumowego diagnostê, czy sam fakt posiadania lampy sferycznej (jeszcze do niedawna zabronionej) w obecnej chwili nie dyskwalifikuje moto.
Bo lampa z nieeuropejskim odb³y¶nikiem ale z pozycj± te¿ dyskwalifikowa³a motocykl do niedawna. A Ty tak± zapewne masz

:
Auto Polzbyt; ul. Zwyciêstwa 23, Bia³ystok
Jak amerykañska wersja maj± siê ¶wieciæ przednie kierunki (to jest ¶wiat³o postojowe)i bez problemu

:
dok³adnie przednie kierunki sa postojowymi

you're never too old to Rock'n Roll …
Jethro Tull
:
Dla pewno¶ci. Przekrêcam kluczyk i od razu zapalaj± mi siê przednie kierunki i lampa przód (¶wiat³a mijania) oraz lampa ty³.

Na poprzedniej stacji go¶ciu chcia³ by oddzielne ¿arówki przez oddzielny w³±cznik zapala³y normalne ¶wiat³a pozycyjne.

Pytanie kto ma racje. Bo za ka¿de kolejne badanie trzeba p³aciæ, a jak na pierwszym zaznacza ¿e brak postojówek to pójdzie to do systemu:/

I co teraz :)

:
Pio Trek napisa³/a:
dok³adnie przednie kierunki sa postojowymi
ale je¶li spe³niaj± warunek1) w³±czanie
kierunkowskazów
powinno byæ niezale¿ne
od w³±czenia innych
¶wiate³,

:
Tak siê dopytam czy tylnie kierunki te¿ powinien siê zapaliæ? Jak nie patrzeæ pozycyjne s± przodu i ty³u. A u mnie pala siê tylko przednie

:
Szary_Ludz napisa³/a:
Tak siê dopytam czy tylnie kierunki te¿ powinien siê zapaliæ? Jak nie patrzeæ pozycyjne s± przodu i ty³u. A u mnie pala siê tylko przednie

Tylko przód.

:
Z ty³u ¶wiat³o pozycyjne jest barwy czerwonej. Nie zapala Ci siê ¿arówka w tylnej lampie? Z przodu powinno byæ bia³e ale mog± byæ dwa ¿ó³te umieszczone symetrycznie wzglêdem ¶rodka. Tak zrozumia³em z ustawy.
I jeszcze, motocykl nie musi mieæ ¶wiate³ postojowych, natomiast musi mieæ pozycyjne. To nie s± pojêcia oznaczaj±ce to samo. Moim zdaniem diagnosta nie mia³ racji.

<-VT1100C2<-WSKM06B3<-WSKM06B1
:
Tak jak pisze Krzychoo. Przód albo pozycja w lampie, albo kierunki. Ty³ ¶wiat³o barwy czerwonej. To, ¿e w wersji USA zapala siê ¶wiat³o mijania po przekrêceniu kluczyka nie ma nic do rzeczy. Mo¿e tak byæ i nawet jest wygodniej, bo nie musisz pamiêtaæ o ka¿dorazowym w³±czeniu ¶wiate³.

:
Napisa³em Ci, ¿e je¿eli oryginalne ¶wiat³a amerykañskie (pal±ce siê kierunki) to gdzie masz jechaæ. Zna ustawê odno¶nie ¶wiate³ amerykañskich wersji (diagnosta wysoki i szczup³y, ciemne w³osy Tomasz)

Ostatnio zmieniony przez Todek 2018-06-26, 20:40, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
:
Daro66 napisa³/a:
Pio Trek napisa³/a:
dok³adnie przednie kierunki sa postojowymi
ale je¶li spe³niaj± warunek1) w³±czanie
kierunkowskazów
powinno byæ niezale¿ne
od w³±czenia innych
¶wiate³,


to chyba nieaktualne, po zmianie przepisów

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pe³na wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group