/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak reakcji na dodawanie gazu
Autor Wiadomość
st8siem 

Motocykl: Honda Shadow VT 125
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 3
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2018-05-04, 18:17   Brak reakcji na dodawanie gazu

Witam!

Niecały miesiąc temu nabyłem Hondę Shadow 125 z 1999r. Wyglądała dobrze, odpalała, jeździła. Mechanikiem nie jestem, ale wydawała mi się w dobrym stanie i za dobrą cenę. Jeździłem nią ponad tydzień, zrobiłem 320 kilometró - jeździła bez żadnych problemów. Ponieważ to świeży zakup stwierdziłem, że skorzystam z pomocy mechanika by wyregulował gaźniki i ogólnie przejżał stan motocykla i ewentualnie podpowiedział co możnaby jeszcze poprawić. Mechanik zapewniał, że zrobi to w ciągu jednego dnia, ale odzewu nie było. Po trzech dniach zadzwoniłem i usłyszałem, że motocykl jest "koniem trojańskim", ale nic konkretnego mi nie powiedziano. Zapytałem więc, czy jest go w stanie doprowadzić do odpowiedniego stanu, stwierdził, że tak. Mineły kolejne dni, więc wybrałem się do niego i odebrałem... niesprawny motocykl. Pan przyznał, że nie wie co się dzieje, a jedyne co powtarzał w kółko to: "te motocykle tak mają, Honda to przerost formy nad treścią". Nie wierzył mi, że tyle przejechałem tym motocyklem wcześniej. Po kłótni spakowałem motor do busa i pojechałem do innego mechanika. Po tygodniu walki stwierdził, że nie wie co się dzieje. Wymienił świece, przeczyścił gaźnik, wymienił moduł zapłonu, filtr powietrza, zawory... nic. Motocykl odpala jedynie gdy przekręci się manetkę do końca i wchodzi wtedy tylko na wolne obroty. Po puszczeniu manetki motor gaśnie. Stwierdził, że mogę kupić jeszcze cały gaźnik i czujnik położenia wału, bo innych pomysłów nie ma. Dodam, że pierwszy mechanik znalazł przy filtrze powietrza dwie szmatki.

Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem? Czy warto inwestować w gaźnik i moduł, czy jednak wstrzymać się i szukać innej przyczyny?
 
 
Zamek1200 


Motocykl: VT 125 00'
Wiek: 35
Dołączył: 15 Cze 2015
Posty: 514
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2018-05-04, 20:31   

2 szmatki tzn? znając życie bezmyślnie po prostu stwierdził obecnośc szmatek i tyle.. a może one po cos były? np w polonezie z lpg jak coś w instalacji było walnięte i obroty falowały lub utrzymywaly sie na wysokim poziomie to wlożenie gąbki do filtra powietrza w okolicy wlotu bądź wylotu załatwiało sprawe i silnik pracował normalnie, w miare jechał ale za to palił jak smok.

pytanie czy brakuje powietrza czy paliwa.
1. jak paliwo jest ok a powietrza brak to może po paru minutach pracy świeca będzie mokra?
2. a może szmatek bylo więcej? i po prostu facetowi wciągnęło 1 i zalega gdzieś w układzie dolotowym?
3. nie zaszkodzi sprawdzić znaki rozrzadu i kompresje
4. skoro w ogole pracuje to zakładam że iskra jest ale nie zaszkodzi wykręcić świece, zalożyc fajke i przyłożyć do cylindra i zakręcić żeby zobaczyć czy iskra pojawia sie w regularnych odstępach
5. linka ssania? śruba wolnych obrotow? warto pociągnąć/pokręcić

krok po kroku trzeba sprawdzać wszystko tylko że nie znajdziesz mechanika ktory podejdzie do tematu jak do swojej maszyny. nie będzie chciało mu sie szukać, to nie on ma problem.

masz smykałke do majsterkowania? zdemontować bak, obudowe f. powietrza, airbox to nie jest trudne a już część rzeczy wyeliminujesz potem jest już gaźnik. a może gdzieś jakiś wężyk podciśnienia nie zostal założony albo został złamany i nie funkcjonuje. a może linka od gazu jest rozkręcona albo źle założona na gaźnik?

to nie jest koń trojański tylko coś spierdolił i sam nie wie co bo bezmyślnie robi, albo wie ale sie nie przyzna. ja pracuje w ASO, w takiej sytuacji klient może powiedzieć że ma to w dupie, zostawił sprawne auto na przegląd a po usludze nie odpala - nie interesuje go jak ale auto ma być oddane sprawne. i ASO ma problem. a u takiego mechanika to nie wiem jak rozwiązać taką sytuację.

na allegro jest gaźnik używany za 500zł ale to jest zakup w ciemno - nie wiadomo co jest problemem więc ja bym sie wstrzymal z zakupami i wymianami
_________________

 
 
st8siem 

Motocykl: Honda Shadow VT 125
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 3
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2018-05-05, 09:20   

Zamek1200 napisał/a:
2 szmatki tzn? znając życie bezmyślnie po prostu stwierdził obecnośc szmatek i tyle.. a może one po cos były? np w polonezie z lpg jak coś w instalacji było walnięte i obroty falowały lub utrzymywaly sie na wysokim poziomie to wlożenie gąbki do filtra powietrza w okolicy wlotu bądź wylotu załatwiało sprawe i silnik pracował normalnie, w miare jechał ale za to palił jak smok.


Za pierwszym razem stwierdził, że szmatki były w gaźniku, a później, że gdzieś przy wlocie powietrza. Ewidentenie coś spieprzył. Dziwi mmie jednak to, że ten drugi mechanik też rozkłada ręce. Maszyna stoi już trzeci tydzień i nadal nikt nic nie wie.

Ze mnie kiepski majsterkowicz, ale chyba faktycznie lepiej odbrać sprzęt od mechanika i samemu coś pokombinować.[/quote]
 
 
Toma 
+Kasia


Motocykl: Drag Star 650 Była VTX1800C 2002 ST 1300 2007
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 746
Skąd: Mława
Wysłany: 2018-05-05, 10:17   

Masz tutaj naszego super mechanika forumowego.

http://www.shadow.org.pl/...wprofile&u=2216
_________________
"Nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć"
 
 
Znachu 
ZnAcHu

Motocykl: HONDA CBR1100XX
Wiek: 40
Dołączył: 26 Sie 2015
Posty: 146
Skąd: Kutno
Wysłany: 2018-05-06, 18:44   

Ja mam dobrego mecha z okolic Kutna . Wg miejscowych jest najlepszy. Mechanika i gaźniki to jest to co lubi najlepiej. Przez to że jest dobry jest nieczasowy i trochę marudny ale ma rękę do motocykli. Jak miałem vt125 robiłem u niego napęd i czyszczenie / regulację gaźników i było ok . Teraz mi robił wiekszą naprawę wypalona/urwana część zaworu w CBR1100XX . Moto po naprawie lata jak wściekłe.

kolo jest z Żychlina nie masz daleko .

Jak chcesz to pisz na priv dam Ci do niego TEL.
_________________
 
 
 
bleshar 

Motocykl: VT700
Dołączył: 20 Lut 2018
Posty: 7
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-05-07, 09:42   

Spotkałem się z takimi szmatkami u kolegi z wynalazku jaki sobie kiedyś kupił. Założone były już za filtrem powietrza bo moto dostawało za dużo powietrza. reagowało dokładnie jak Twój sprzęt. odpalanie na odkręconym gazie, a po puszczeniu gaśnięcie. o jeździe nie było nawet mowy.
_________________


There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark...

http://www.oszibo.wordpress.com
 
 
st8siem 

Motocykl: Honda Shadow VT 125
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 3
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2018-05-07, 21:40   

bleshar napisał/a:
Spotkałem się z takimi szmatkami u kolegi z wynalazku jaki sobie kiedyś kupił. Założone były już za filtrem powietrza bo moto dostawało za dużo powietrza. reagowało dokładnie jak Twój sprzęt. odpalanie na odkręconym gazie, a po puszczeniu gaśnięcie. o jeździe nie było nawet mowy.


I udało się zlokalizować przyczynę? Obecny mechanik twierdzi, że te szmatki nie mają obecnie wpływy na zachowanie motoru. Jutro będzie wymieniał czujnik położenia wału, twierdzi, że jest to ostatnia rzecz jaka mu przychodzi do głowy.
 
 
ciachu 


Motocykl: Shadow 90 99, GL 1800 17
Wiek: 51
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 3675
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-08, 00:37   

Jeśli obecny mechanik nie ogarnie tematu uderzaj do Marudy. Jeśli nie wypali odezwij się na priv, dam Ci namiary na kogoś, kto powinien Ci pomóc.
_________________
UWAGA post zawiera treści potencjalnie obraźliwe

 
 
dzinks 
Rafał


Motocykl: CRF1000L
Wiek: 45
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 2473
Skąd: Strzelce Kraj. / FSD
Wysłany: 2018-05-08, 07:14   

st8siem napisał/a:
Pan przyznał, że nie wie co się dzieje, a jedyne co powtarzał w kółko to: "te motocykle tak mają, Honda to przerost formy nad treścią".


Stara poczciwa honda to przerost? :roll: :roll: To co by powiedział jakby dostał nowego z pełną elektroniką :mrgreen:

Bałbym się oddać takiemu w ręce moto. Spokojnie może trafić na listę nie polecanych mechaników na naszym forum.
 
 
 
bleshar 

Motocykl: VT700
Dołączył: 20 Lut 2018
Posty: 7
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-05-08, 07:42   

st8siem napisał/a:
bleshar napisał/a:
Spotkałem się z takimi szmatkami u kolegi z wynalazku jaki sobie kiedyś kupił. Założone były już za filtrem powietrza bo moto dostawało za dużo powietrza. reagowało dokładnie jak Twój sprzęt. odpalanie na odkręconym gazie, a po puszczeniu gaśnięcie. o jeździe nie było nawet mowy.


I udało się zlokalizować przyczynę? Obecny mechanik twierdzi, że te szmatki nie mają obecnie wpływy na zachowanie motoru. Jutro będzie wymieniał czujnik położenia wału, twierdzi, że jest to ostatnia rzecz jaka mu przychodzi do głowy.


Jako, że kolega traktował sprzęt jako tymczasowy, do nauki nie szukał przyczyny zjawiska. Przy założonych szmatach hulał w miarę dobrze. Wiadomo tylko tyle, że bez nich łapał za dużo powietrza. Moto szybko sprzedane, a raczej, z racji stanu, bardziej oddane za niewielkie pieniądze.
_________________


There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark...

http://www.oszibo.wordpress.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM