¦wiece zap³onowe
Odpowiedz do tematu

: ¦wiece zap³onowe
Podrzuci kto¶ jakie ¶wiece do shadow 1100 rocznik 1993 - nazwa i symbol, albo przynajmniej gdzie to sprawdziæ. Pozdrawiam.

:
Denso, zwyk³a X22EPR-U9, irydowa IX22B.

"Bardzo te¿ po¿ytecznie bywa najsamprzód zdzieliæ ¶wiadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po g³owie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do k³amstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu ¦wiadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Mo¿e byæ te¿ NGK DPR7EA-9.

:
Dziêkujê.

:
my¶la³em, ¿e temat o ¶wiecach bêdzie kry³ w sobie wiêcej informacji ni¿ tutaj ;)
mam pytanie ogólne:
czy odleg³o¶æ pomiêdzy elektrodami w ¶wiecach zwyk³ych oraz irydowych powinna byæ taka sama?
je¶li warto¶æ podana w serwisówce jest dla zwyk³ych to mam tak samo ustawiæ irydowe?

kilka udostêpnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
:
z tego co siê orientujê, to ¶wiec ju¿ siê nie ustawia, przerwa ¶wiecy jest w jej oznaczeniu i tak± przewiduje producent

:
faktycznie, dziêki za informacjê.
¶wieca zwyk³a oraz irydowa ma w specyfikacji 0,9mm
a serwisówka mówi: od 0,8 do 0,9mm

kilka udostêpnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
:
Posz³em, wykrêci³em, zmierzy³em i wyczy¶ci³em przy okazji.
Przerwa 0,8mm na wszystkich 4 ¶wiecach.

NIL MORTIFI SINE LUCRE
:
Panoramiks napisa³/a:
Posz³em, wykrêci³em, zmierzy³em i wyczy¶ci³em przy okazji.
Przerwa 0,8mm na wszystkich 4 ¶wiecach.


Mo¿e wychodzê przed konie, [b]ale je¶li to nie jest niezbêdne[/b], to proponujê nie wykrêcaæ i wkrêcaæ tych samych ¶wiec. Tak mi dziadek mówi³... :-?

pozdr

a u mnie dzia³a
:
gieo napisa³/a:
Panoramiks napisa³/a:
Posz³em, wykrêci³em, zmierzy³em i wyczy¶ci³em przy okazji.
Przerwa 0,8mm na wszystkich 4 ¶wiecach.


Mo¿e wychodzê przed konie, [b]ale je¶li to nie jest niezbêdne[/b], to proponujê nie wykrêcaæ i wkrêcaæ tych samych ¶wiec. Tak mi dziadek mówi³... :-?

pozdr

A czemu nie ?... bo ja w³a¶nie, z ciekawo¶ci, z zapobieg³o¶ci, wykrêci³em 4 ¶wiece, pokaza³em ( 500m ) znajomemu mechaniorowi, by swoim czujnym okiem je ogl±dn±³ ( bo mi siê nie chcia³o porównywaæ z serwisówkowymi fotkami ) i on ¿e wtenczas rzek³...przyjd¼ za sezon lub dwa, bo dzi¶ jest ok. Wkrêci³em i je¿d¿ê, i zmiany nie czujê ( aaaaaa, to ma³o wra¿liwy jestem ? )

"Nie ma, nie mo¿e byæ s³ynniejszej muzyki od tej, kiedy w piecu huczy ogieñ, a za oknem duje wiatr" E.S.
:
oktan77 napisa³/a:
gieo napisa³/a:
Panoramiks napisa³/a:
Posz³em, wykrêci³em, zmierzy³em i wyczy¶ci³em przy okazji.
Przerwa 0,8mm na wszystkich 4 ¶wiecach.


Mo¿e wychodzê przed konie, [b]ale je¶li to nie jest niezbêdne[/b], to proponujê nie wykrêcaæ i wkrêcaæ tych samych ¶wiec. Tak mi dziadek mówi³... :-?

pozdr

A czemu nie ?... bo ja w³a¶nie, z ciekawo¶ci, z zapobieg³o¶ci, wykrêci³em 4 ¶wiece, pokaza³em ( 500m ) znajomemu mechaniorowi, by swoim czujnym okiem je ogl±dn±³ ( bo mi siê nie chcia³o porównywaæ z serwisówkowymi fotkami ) i on ¿e wtenczas rzek³...przyjd¼ za sezon lub dwa, bo dzi¶ jest ok. Wkrêci³em i je¿d¿ê, i zmiany nie czujê ( aaaaaa, to ma³o wra¿liwy jestem ? )


Z grubsza chodzi o to, ¿e przy dokrêcaniu zalecane jest stosowanie dyn-klucza lub wyczucia. Z tym ostatnim ró¿nie bywa :-)

pozdr

a u mnie dzia³a
:
gieo napisa³/a:
dyn-klucza lub wyczucia.


Mam oba :-P

NIL MORTIFI SINE LUCRE
:
Witam
Jakie ¶wiece irydowe do VT 750 2000 r ?
z góry dziêki.

:
https://www.denso-am.pl/e-katalog/

"Bardzo te¿ po¿ytecznie bywa najsamprzód zdzieliæ ¶wiadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po g³owie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do k³amstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu ¦wiadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Dziêki Todek ale w katalogu wychodzi ¿e mam dwie ¶wiece,a mam 4

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pe³na wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group