/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Globi
2009-03-24, 20:51
Świece
Autor Wiadomość
MariuszDTR
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-12, 19:29   Świece

Witam ! Posiadam Honde Vt500 c i mam pytanie czy posiada ona 2 czy 4 świece ? jest mój pierwszy motor tego typu także proszę o nie śmianie się z tego pytania ! Dwie świece wymieniłem które znajdują się po bokach cylindrów ale widzę jak by fajki jeszcze dwie od góry cylindrów i nie wiem czy tam też są świece ?
 
 
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-03-12, 19:48   Re: Świece

MariuszDTR napisał/a:
Witam ! Posiadam Honde Vt500 c i mam pytanie czy posiada ona 2 czy 4 świece ? jest mój pierwszy motor tego typu także proszę o nie śmianie się z tego pytania ! Dwie świece wymieniłem które znajdują się po bokach cylindrów ale widzę jak by fajki jeszcze dwie od góry cylindrów i nie wiem czy tam też są świece ?


4
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-03-12, 21:26   

Niestety są cztery.

Niestety - bo dostęp do pozostałych dwóch jest nieco "ginekologiczny".
 
 
MariuszDTR
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 19:01   

i właśnie ten dostęp mnie martwi :-/ ale może podpowiecie jakimi sposobami zmienialiście te dwie trudno dostępne świece ?
 
 
FurmanS 


Motocykl: Vt 500 C
Wiek: 36
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 174
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2009-03-14, 19:48   

hmm mi sie udało oryginalnym kluczem - z kit tools.

co dziwne latwiej mi było ją wykrecić niż później wkręcić .

tam jes taki dziwny kąt gniazda do wkrecania tej swiecy .

zdejmujesz siedzenie , bak i jak masz klucz to pojdzie ;] gorzej jak nie masz ...
 
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-03-14, 22:29   

Sposób 1:

Masz oryginalny klucz od Hondy VT 500 :mrgreen:



Sposób 2:

Ktoś ci dorobi klucz wg oryginalnego



Sposób 3:

Kupujesz w Praktikerze klucz rurowy 18/19, zdejmujesz siedzenie , bak i kręcisz



Sposób 4 - Extreme:

Nie trzeba demontować baku, ale....

Kupujesz w Praktikerze klucz rurowy 18/19.

Obcinasz piłką połówkę z "18"-tką, montujesz tam końcówkę z kluczy nasadkowych która wejdzie w ten klucz rurowy.

Dokupujesz przedłużkę elastyczną i grzechotką kręcisz. Nie ma potrzeby zdejmowania baku.

Wada - wszystko zależy od sposobu mocowania końcówki nasadkowej i klucza rurowego oraz jakości przedłużki elastycznej.

P.S. Ewentualnie zamiast klucza z Praktikera wykorzystujesz klucz ze sklepu "Klasa" (bo "długi" faktycznie jest za krótki)
 
 
Lbzdz 
zasadniczo - Kicia


Motocykl: CB600F4 Hornet
Wiek: 44
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 813
Skąd: Bukowiec (Łódź)
Wysłany: 2009-03-14, 22:34   

To widzę że wykręcić świece nie jset tak bardzo trudno. W mojej maszynie nie mając oryginalnego klucza aby wykręcić świece (te wkręcone w środek głowicy) mysiałem zdjąc pokrywy zaworów (co wiąże się z rozbiórką niemal 1/3 motocykla).

japończycy są genialni w swoim oszczędzaniu przestrzeni... ;-)
_________________
Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
 
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-03-14, 22:45   

Aha....zapomniałem...to jeszcze nie wszystko...

Warto mieć taki elastyczny chwytak (pojawia sie coś takiego czasem w hipermarketach).

Po wykręceniu świecy - lubi ona wypadać z "samoróbki" i klinować się o pokrywę zaworów :-/



Zatem przydaje się przeszkolenie u ginekologa... :mrgreen:



P.S. Była też o tym mowa w tematach:

http://www.shadow.org.pl/...=klucz++%B6wiec

http://www.shadow.org.pl/...highlight=klucz
 
 
Duch
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 23:09   

Nie pamiętam gdzie ale chyba w którymś polskim sklepie internetowym widziałem że sprzedają klucze do świec takie jak oryginalne z zestawu Hondy, cena była niewielka więc może warto poszukać jeśli macie takie problemy z odkręcaniem. Jak znajdę gdzie to widziałem to wstawię linka.
 
 
MariuszDTR
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-15, 22:39   

dzięki za odpowiedzi teraz będę musiał się pomęczyć i wymienić te świece bo jak dodam gazu i puszczę manetkę to "pryka" także trzeba to zlikwidować
 
 
ticky 
Ciułający kasiore


Motocykl: VT 1100 C2 Sabre 06
Wiek: 32
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 570
Skąd: Karwieńskie Błota I
Wysłany: 2009-03-15, 23:09   

MariuszDTR napisał/a:
dzięki za odpowiedzi teraz będę musiał się pomęczyć i wymienić te świece bo jak dodam gazu i puszczę manetkę to "pryka" także trzeba to zlikwidować




"Pryka" inaczej strzela? To może być normalne. Brać forumowa gdzieś wypowiadała się na ten temat (możesz poszukać). Małe "prykanie" tudzież strzelanie po dodaniu i ujęciu gazu jest normalne, bo silniczek nie nadąża wypalić podanej dużej ilości benzyny.



pozdrawiam
 
 
 
accobra
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-16, 08:53   

Duch napisał/a:
Nie pamiętam gdzie ale chyba w którymś polskim sklepie internetowym widziałem że sprzedają klucze do świec takie jak oryginalne z zestawu Hondy, cena była niewielka więc może warto poszukać jeśli macie takie problemy z odkręcaniem. Jak znajdę gdzie to widziałem to wstawię linka.




Tak jak napisał Duch, ja kupiłem taki klucz. Niestety, był nieco za krótki. Wsadziłem go w trudno dostępną dziurkę:), zmierzyłem suwmiarką różnicę w wysokości. Dospawałem sobie śrubę z łbem chyba 15 lub 17 i odkręcam świece wszystkie jak chce i kiedy chce bez demontażu zbiornika i innych elementów, wykorzystujac klucz oczkowy jako pokrętki. To mój patent. Może ktos ma lepszy..Nie wiem...:)
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2009-03-16, 09:02   

W moto-akcesoriach jest do kupienia elastyczny klucz do świec. Bardzo dobrze się nim wykręca świece z 500



O właśnie TAKI KLUCZ
 
 
Lbzdz 
zasadniczo - Kicia


Motocykl: CB600F4 Hornet
Wiek: 44
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 813
Skąd: Bukowiec (Łódź)
Wysłany: 2009-03-16, 11:26   

MariuszDTR napisał/a:
dzięki za odpowiedzi teraz będę musiał się pomęczyć i wymienić te świece bo jak dodam gazu i puszczę manetkę to "pryka" także trzeba to zlikwidować




Strzały po odpuszczeniu gazu to wina zbyt ubogiej mieszanki biegu jałowego (reguluje się to śrubą w gaźniku) - chodzi o to że zbyt uboga mieszanka nie wybucha w cylindrze, a niespalona benzyna wybucha później w wydechu.



A strzały przy dodawaniu gazu? - jeszcze się nie spotkałem i nie mam pojęcia co to może być!



W każdym razie świece strzałów nie wyeliminuje, ale ich wymiana z pewnością maszynie nie zaszkodzi.
_________________
Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
 
 
 
browcu 
Jasne pełne


Motocykl: VT 750 DCA 03
Wiek: 45
Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 105
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 2010-02-15, 17:11   

Globi napisał/a:
Sposób 1:

Masz oryginalny klucz od Hondy VT 500 :mrgreen:



Sposób 2:

Ktoś ci dorobi klucz wg oryginalnego



Sposób 3:

Kupujesz w Praktikerze klucz rurowy 18/19, zdejmujesz siedzenie , bak i kręcisz



Sposób 4 - Extreme:

Nie trzeba demontować baku, ale....

Kupujesz w Praktikerze klucz rurowy 18/19.

Obcinasz piłką połówkę z "18"-tką, montujesz tam końcówkę z kluczy nasadkowych która wejdzie w ten klucz rurowy.

Dokupujesz przedłużkę elastyczną i grzechotką kręcisz. Nie ma potrzeby zdejmowania baku.

Wada - wszystko zależy od sposobu mocowania końcówki nasadkowej i klucza rurowego oraz jakości przedłużki elastycznej.

P.S. Ewentualnie zamiast klucza z Praktikera wykorzystujesz klucz ze sklepu "Klasa" (bo "długi" faktycznie jest za krótki)






http://www.larsson.pl/?c=r&no=NzIwMzAyMQ==

A nie prościej iść do sklepu??jak jest i za rozsądną cene
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM