przednia opona do VT 800
Odpowiedz do tematu

: przednia opona do VT 800
Idzie zima, ceny opon nie są wygórowane. Pomyślałem o wymianie przedniej opony. Plan jest taki: kupić teraz - założyć wiosną. To dobry pomysł? Następne pytanie to: jaką oponę kupić?
Po przeczytaniu kilku postów mam mieszane uczucia. Spodobała mi się taka opona: http://moto.allegro.pl/mi...2736722629.html ale jest bezdętkowa a u mnie chyba jest dętka. W innych sklepach cena jest prawie 100 pln większa i już trochę za duża. Proszę o propozycje.

: Re: przednia opona do VT 800
As Kier napisał/a:
W innych sklepach cena jest prawie 100 pln większa...


I nie dziwota - ta guma ma już prawie trzy lata to i cena niższa.

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
: Re: przednia opona do VT 800
GhoustDragon napisał/a:
As Kier napisał/a:
W innych sklepach cena jest prawie 100 pln większa...


I nie dziwota - ta guma ma już prawie trzy lata to i cena niższa.


tylko 2 lata i 24 tygodnie ;-)

to nie jest serem homogenizowany, nie psuje się z datą przydatności do spożycia....

Nic tak nie zabija czasu jak motor
:
Możesz spokojnie ją kupić. Do opony bezdętkowej można jak najbardziej zakładać dętkę. :-D

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
niestety guma też się starzeje. A jak leży nie używana to jeszcze szybciej parcieje i pęka. Kiedyś też kupiłem oponę przeleżaną i nie wytrzymała sezonu. Strata pieniędzy i czasu.

:
Do poczytania:
http://www.shadow.org.pl/...highlight=opony

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
: Re: przednia opona do VT 800
Siwy_Dym napisał/a:
GhoustDragon napisał/a:
As Kier napisał/a:
W innych sklepach cena jest prawie 100 pln większa...


I nie dziwota - ta guma ma już prawie trzy lata to i cena niższa.


tylko 2 lata i 24 tygodnie ;-)

to nie jest serem homogenizowany, nie psuje się z datą przydatności do spożycia....


Ja wiem, że jest zdatna do użycia - przyjmuje się jak dobrze pamiętam 5lat.
Chciałem tylko zauważyć, że wiek opony wymusił jej cenę, wszak wiadomo, że nie sprzeda się nowej opony z 2010 roku w takie samej cenie jak z 2012 ;-)

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
http://blog.netcar.pl/201...wyrzucic-opony/ odnośnie wieku

Na niektórych stronach ta opona ma oznaczenia:M/C TL/TT
Czy to oznacza, że sklepy sprzedają oba gatunki opon? Czy może opona jest uniwersalna (z i bez dętki)?

:
To jest tak, że oponę bezdętkową /TL/ można stosować razem z dętką, ale opony dętkowej /TT/ nie można stosować tam gdzie ma być bezdętkowa.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek napisał/a:
Do poczytania:
http://www.shadow.org.pl/...highlight=opony



...to mnie trochę zaniepokoiło. Wysłałem zapytanie do sprzedawcy. Pomyślę jeszcze - co nagle.... Może ktoś zaproponuje jakąś oponę do 350 pln?

Todek napisał/a:
Możesz spokojnie ją kupić.

chociaż z Todek bywa przekonujący :-)




odpowiedź sprzedawcy:
witam,
Michelin Commander 2 oficjalnie na polskim rynku zadebiutowała w
2012 roku.
Producenci oczywiście muszą wyprodukować opony dużo wcześniej,
tak by w dniu premiery były już dostępne u sprzedawców. Także
dlatego opona ta jest z 2010 roku.
Oponę tą dostaliśmy w tym roku od głównego importera Michelin na
Polskę także była i jest przechowywana odpowiednio, dajemy na nią
pełną gwarancję producenta czyli 24 miesiące.
Można ją oczywiście stosować na obręczach dętkowych.

Pozdrawiam / Best Regards / Mit freundlichen Grüßen
Przemysław Z***

Chyba ma rację co? :-|

:
No chyba ma... rację.
Opona do pięciu lat od daty produkcji, nie traci nic, no może prawie nic, ze swych pierwotnych parametrów.
Jeżeli cena Ci odpowiada, to decyzja i masz nowa gumkę na przód.

To mówiłem ja - Jarząbek :-P .
================
Ach ten oddech ;-) .
:
Zibi665 napisał/a:
No chyba ma... rację.
Opona do pięciu lat od daty produkcji, nie traci nic, no może prawie nic, ze swych pierwotnych parametrów.
Jeżeli cena Ci odpowiada, to decyzja i masz nowa gumkę na przód.



Ale przez 3 jest sprzedawana jako opona nowa, po 3 latach od daty produkcji traktowana jest jako "leżak"

: Re: przednia opona do VT 800
As Kier napisał/a:
Idzie zima, ceny opon nie są wygórowane. Pomyślałem o wymianie przedniej opony. Plan jest taki: kupić teraz - założyć wiosną. To dobry pomysł? Następne pytanie to: jaką oponę kupić?
Po przeczytaniu kilku postów mam mieszane uczucia. Spodobała mi się taka opona: http://moto.allegro.pl/mi...2736722629.html ale jest bezdętkowa a u mnie chyba jest dętka. W innych sklepach cena jest prawie 100 pln większa i już trochę za duża. Proszę o propozycje.


Witaj nie dość że już nie nowa rocznikowo to jeszcze raczej do motocykli sportowych. Ja w podobnej cenie kupiłem NOWĄ Pirelli Route MT66 przeznaczoną do chopperów. Zdążyłem na niej przejechać tylko 600 km ale już wiem że w deszczu spisuje się rewelacyjnie. Polecam jej zakup. Pozdrawiam. Peliks.

:
Z tyłu też będę zmieniał. W piątek zaprowadziłem Hondę do mechanika. Mam tam kilka drobiazgów do naprawy min. sprzęgło. Zapytałem o opony i stwierdził iż pamiętają słodkie lata dziewięćdziesiąte. Ma mi przedstawić ofertę na komplet (niby taniej niż na alledrogo).

[ Dodano: 2012-11-11, 22:40 ]
Peliks napisał/a:
As Kier napisał/a:
Idzie zima, ceny opon nie są wygórowane. Pomyślałem o wymianie przedniej opony. Plan jest taki: kupić teraz - założyć wiosną. To dobry pomysł? Następne pytanie to: jaką oponę kupić?
Po przeczytaniu kilku postów mam mieszane uczucia. Spodobała mi się taka opona: http://moto.allegro.pl/mi...2736722629.html ale jest bezdętkowa a u mnie chyba jest dętka. W innych sklepach cena jest prawie 100 pln większa i już trochę za duża. Proszę o propozycje.


Witaj nie dość że już nie nowa rocznikowo to jeszcze raczej do motocykli sportowych. Ja w podobnej cenie kupiłem NOWĄ Pirelli Route MT66 przeznaczoną do chopperów. Zdążyłem na niej przejechać tylko 600 km ale już wiem że w deszczu spisuje się rewelacyjnie. Polecam jej zakup. Pozdrawiam. Peliks.

Co do opony Michelin Commander II to są one przeznaczone do motocykli typu chopper, classic, cruiser oraz H-D. Czy ją/je kupię - nie wiem. Przy 2 sztukach cena ok 750 z przesyłką. Decyzja padnie op ofercie, znanego przez niektórych forumowiczów Romka z Zaścianek. Chciałbym temat klepnąć na początku tygodnia.

: oponki
Witam tez planuje wymienić oponki na nowe ,mam takie na oku :chytrusek:
http://allegro.pl/100-90-...2744655533.html . Poczekam jednak z tym do początku 2013 r ,a ceny z 2012 r może spadną :) pozdro :ride:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group