Opony
Odpowiedz do tematu

: Opony
Jako, że moje oponki nadawały się już tylko na zrobienie z nich kwietnika, zakupiłem nowe.
I tak na tył poszła:
http://www.oponeo.pl/mode...wej/dunlop-d404

A na przód:
http://www.oponeo.pl/dane...7-55-s-przod-tl

Co sądzicie? Moje wrażenia są bardzo dobre. Zupełnie inaczej jestem w stanie złożyć się do zakrętu/na łuku. Po wybojach jadę w miarę prosto a nie jak wcześniej jakbym był nawalony.

PS. Przy okazji wyszło, że mam przód do centrowania.

:
same plusy ;)
sprawdź na mokrym - tylko ostrożnie ... ale trzeba znać swoje ogumienie w różnych warunkach, w razie czego...
i niech służą.

kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
:
...ja zjeździłem już 1 na VT500 i 3 komplety tanich opon Duro i...właśnie zamówiłem nowy, bo przejechałem na ostatnich (jak dobrze liczę) 18tyś. km i dopiero ostatnio miałem 2-3 uślizgi...

...ale przyznam,że te Twoje Dunlopy mają ładny bieżnik ...

...nadzieja spadającej gwiazdy...płonna...

udunus nervosus ciekavos signos pulapkos
Gość jaki jest Twój Cień??

...była Honda Shadow VT1100 1998 Spirit..
:
miałem wcześniej te Dunlopy - jednak na mokrym motor wyjątkowo się ślizgał - choć po części z racji ich wieku i zużycia. teraz założyłem bridgestone'y i moim zdaniem niebo a ziemia - ciasne skręty na nierównych górskich drogach i trzymają świetnie. na mokrym miałem okazję tylko raz się przejechać, i wrażenia też dobre.

:
OstatniSmok napisał/a:
miałem wcześniej te Dunlopy - jednak na mokrym motor wyjątkowo się ślizgał - choć po części z racji ich wieku i zużycia. teraz założyłem bridgestone'y i moim zdaniem niebo a ziemia - ciasne skręty na nierównych górskich drogach i trzymają świetnie. na mokrym miałem okazję tylko raz się przejechać, i wrażenia też dobre.


Ja właśnie zamieniłem strasznie zjeżdżone Bridgestone na Dunlopy.
A tak co do aktualizacji mojej pierwszej wypowiedzi, sprawdzone już na mokrym po ostatniej burzy. Trzymają drogi jak na suchym. I co dla mnie ważne wreszcie nie muszę jakoś specjalnie celować na łukach czy zmianie pasa by nie wjechać na "białe" bo się nie ślizgam jak wcześniej.
Jeśli o mnie chodzi to polecam ale jak pisałem wyżej chciałem poznać inne opinie .

:
Iceman31 podał linki do bezdętkowych poprawcie mnie jak się mylę, u siebie posiadam dętkę i pytanie czy na łączenie felgi ze szprychami jest na tyle szczelne na bezdętkowa oponę.

:
Driver, zakładasz bezdętkową oponę a do środka dętkę. Jak masz szprychowe koło to inaczej nie zrobisz.

Jeżeli kobieta włącza wycieraczki kiedy nie pada, znaczy będzie skręcać.
:
Driver napisał/a:
Iceman31 podał linki do bezdętkowych poprawcie mnie jak się mylę, u siebie posiadam dętkę i pytanie czy na łączenie felgi ze szprychami jest na tyle szczelne na bezdętkowa oponę.


Tego akurat nie zauważyłem w opisie moich linków ale zapewniam Cię, że kupiłem dokładnie te opony ale w wersji na dętkę. Opony się nie różnią niczym poza bodajże rantem. Nawet cenę miałem tą samą.

:
Spoko czyli tak jak myślałem gdzieś już było na forum ale mi umknęło :-)

:
A czy ktoś z was rozeznawał się w temacie opon z białym bokiem. Od jakiegoś czasu choruję na nie i szukam, ale bez pozytywnych efektów. Nie ma generalnie w standardowych rozmiarach.
Jakieś rady? Czy są w ogóle? Gdzie? za ile? :chytrusek:

:
garnett napisał/a:
Driver, zakładasz bezdętkową oponę a do środka dętkę. Jak masz szprychowe koło to inaczej nie zrobisz.


Właśnie chcę zakupić dokładnie te same oponki. Są one dedykowane do Shadow 125 (jest nawet tak zaznaczone na naklejce (załączam).
W korespondencji jednak ze sprzedawcą otrzymałem informację, że tył owszem jest dętkowy, ale przód w tym rozmiarze nie wychodziła dętkowa, tylko bezdętkowa.

i jak to się ma do rzeczywistości? Jakiś komentarz?

:
Stawhen, do bezdętkowej opony wkładasz dętkę :mrgreen: i to działa.
Różnica w tych oponach jest taka że bezdętkową możesz przykleić do lanej felgi a z dętkową tego nie zrobisz. Dętkę do obu możesz włożyć i nic się jej nie stanie.

Jeżeli kobieta włącza wycieraczki kiedy nie pada, znaczy będzie skręcać.
:
Czyli śmiało mogę kupować, nie będzie żadnych luzów ani problemów?
Zaznaczam, że obecnie mam też zalecane przez H Bridgestony.

:
Stawhen, nie będzie problemów ,ja też mam Bridgestony .

Pozdrawiam wszystkie motocyklistki i motocyklistów !!!
:
Śmiało zakładaj w małej Hance miałem bezdętkowe z dętką w środku. W obecnej tak samo.

LWG
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group