Czujnik wentylatora
Odpowiedz do tematu

: Czujnik wentylatora
Witam z jakiego auta pasuje czujnik wentylatora, byłem w sklepie i nic nie dobrałem, jeśli zakładaliście taki to proszę o konkretny rok i model auta z którego pasuje, bo mój padł
Honda Shadow VT 700c 86 rok :omg:

:
Witam. Miałem taki sam problem... co prawda w VT 500 też z 86 roku. I spasował mi czujnik od fiat cinquecento 700. Jest trochę dłuższy niż orginalny ale da się wkręcić i nic się nie dzieje, a działa normalnie. średnica gwintu w vt500 to 16,5mm u Ciebie pewnie jest podobnie. ;-)

"Through the gates of hell..."
:
Właśnie dzisiaj odbieram czujnik dwu pinowy 32zł 100c włącza 95c wyłącza :chytrusek:
Muszę dobrać jeszcze termostat.

:
To się podziel informacją od czego pasuje :-P

Matrix w Trasie

Gość Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com
:
DAKOTA napisał/a:
Właśnie dzisiaj odbieram czujnik dwu pinowy 32zł 100c włącza 95c wyłącza :chytrusek:
Muszę dobrać jeszcze termostat.

To może napisz, od czego konkretnie dobrałeś ten czujnik.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Dokładnie nie wiem z jakiego konkretnie auta z jakiegoś Japończyka, dostałem katalog w sklepie i dobierałem temperaturowo i cenowo, jutro postaram się dowiedzieć jaki numer katalogowy to napiszę. :ride:
Termostat dostałem tylko 87 c początek otwarcia bo inne nie pasowały na wysokość a powinien być 82 c i tak się zastanawiam czy nie szukać dalej z 82 c no nie wiem :?:

:
WAHLER 3136.82D50 ma temp. otwarcia 82 st. trzeba tylko opiłować go dookoła 1 mm i wywiercić otworek żeby układ się nie zapowietrzał

:
Czujnik przyszedł zły 18x15 błąd katalogu jutro przyjdzie drugi jak podpasuje to napiszę.

[ Dodano: 2013-03-16, 21:35 ]
Czujni zamontowałem 92 włącza a 87 wyłącza ale mam popsuty chyba wskaźnik skazówka za czerwonym polem, a wichura ani drgnie na krótko zaskakuje, płyn nie zagotował się, próbowałem na zamkniętym korku i otwartym i nic, nie mam jak sprawdzić temperatury płynu, chodzi cały obieg bez termostatu :omg:

:
czujnik w larssonie był tani. nie wiem czy jeszcze są. termostat od skody wahlera tylko trzeba go po obwodzie sprytnie obciąć 82

:
Pozwalam sobie odświeżyć temat.
Jaki zamiennik czujnika wentylatora zastosować do VT 700 C '85?
Ewentualnie jak szukać zamiennika? Mam dosyć ręcznego włączania wentylatora :/

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Kto miecza nie wyciąga lub z rąk go wypuszcza, ginie na krzyżu.
:
jak jest dwupinowy to kup czujnik firmy EPS nr kat 1.850.036

:
Dwupinowy - dziękuję bardzo.

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Kto miecza nie wyciąga lub z rąk go wypuszcza, ginie na krzyżu.
:
Niedawno odmówił mi posłuszeństwa czujnik włączenia wentylatora objawem było kilkukrotne włączenie wentylatora przy temperaturze wody w chłodnicy ok. 80 stopni. Termostat i czujnik temperatury sprawdzone i są ok. Dobrałem zamiennik KW 550 139 (Honda Civic crx 1.4, Honda Integra 1.7i) o parametrach 95/90.
Teraz wszystko jest ok ale.... załączenie wentylatora następuje kiedy wskaźnik temperatury jest w połowie grubszego białego pola czyli trochę za wcześnie. Wydaje mi się że silnik nie powinien 'być niedogrzany' ale margines błędu jest chyba niewielki co o tym sądzicie?
Dodatkowo zauważyłem, że po przeczyszczeniu zaśniedziałego styku mocowania obudowy termostatu do ramy motocykla (u mnie jedna śruba) oraz czujki temperatury wskaźnik temperatury reaguje nieco szybciej.
Informacyjnie dodam, że zmierzyłem opór czujnika temperatury w zakresie:
20st-500ohm,
90st-37ohm

:
A ty masz czujnik z jednym stykiem, czy z dwoma?

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Kto miecza nie wyciąga lub z rąk go wypuszcza, ginie na krzyżu.
:
Dwoma jeden pin podłączyłem wg zaleceń kolegów do masy.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group