Neutral nie działa
Odpowiedz do tematu

: Neutral nie działa
Hej,
Wyciągnąłem Hanię z garażu po zimowaniu, i zetknąłem się z następującym problemem.
Motocykl po ustawieniu na luz/neutral nie zapala kontrolki z informacją że moto jest na luzie.
Dodatkowo motocykl w trybie neutral nie chce zapalić. Gdy przestawię moto na bieg (1) to zapala bez problemu.
Dodatkowo jeśli go zapalę na biegu, następnie wrzucę na luz, to ok, chodzi dalej, ale jeśli wystawię podpórkę to gaśnie.
Czy ktoś miał podobny problem albo może coś poradzić?
Dziękuję z góry za pomoc.

:
wg mnie kosa ;-)

Pozdrawiam wszystkie motocyklistki i motocyklistów !!!
:
Jak dla mnie raczej czujnik luzu.

___________________________
Ja wlokę cień, cień wlecze mnie,
Kałuże lśnią nam pod nogami.
:
co znaczy "kosa"

rozumiem, że jedynym sposobem na sprawdzenie czujnika jest podpięcie nowego? Czy są jakieś inne sposoby?

:
"Kosa" czyli skrót myślowy od czujnika rozłożonego podnóżka - ale w tym wypadku to nie będzie to, bo moto w ogóle by nie odpalało... :-)

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche



Pozdrawiam
Tomek
:
Piwek, skrót myślowy poprawnie wytłumaczony :chytrusek:

Pozdrawiam wszystkie motocyklistki i motocyklistów !!!
:
Wydaje mi się, że warto odłączyć kable od czujnika biegu jałowego. Czujnik chyba działa poprzez zwarcie kabli więc kable po odpięciu zmostkuj. Jeśli kontrolka się zapali będziesz wiedział, że to czujnik. Jeśli się nie zapali to spróbuj odpalić moto mimo wszystko bo może do tego spaliła się żarówka. No i sprawdź profilaktycznie bezpieczniki.

:
Hanka stwierdziła, że nie ma ochoty na żadne operacje, i po 2-3 runkach dookoła komina Neutral się naprawił. Czyli obstawiam styki, chociaż jeszcze tam nie zaglądałem.
Za sugestie i pomoc serdecznie dziękuję :)

:
Witam
Spotkała mnie podobna przygoda.
Tyle że u mnie sfajczyło się uzwojenie na alternatorze (naprawione u Pana Krzynówka) i po zamontowaniu kontrolka luzu nie świeci przez co rozrusznik milczy. Na 1 biegu ze sprzęgłem też nic. Kontrolka od "kosy" gaśnie kiedy składam. Bezpieczniki sprawdzone, są ok.
Dodam że przed demontażem uzwojenia alternatora wszystko działało (oprócz prawidłowego ładowania oczywiście), kontrolka świeciła i moto odpalało.
Zakładam że mogłem coś przypadkowo zrobić niewłaściwie ale co? nie mam pomysłu , lub możliwe że zbiegiem okoliczności mogłem uszkodzić czujnik luzu? gdzie się znajduje?
chodzi o shadow 750 1997

Nie ma boga jest Motór!
:
Witam, u mnie w VT 700 1986 r. też padł czujnik luzu.
Chcę go wymienić na jakiegoś Tourmax, ale na jaki to już nie wiem.
Szukam numeru części lub konkretnego linka do kupienia.

Matrix w Trasie

Gość Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com
:
Matrix napisał/a:
Szukam numeru części

NEUTRAL SWITCH
35600-425-023

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek na Ciebie to zawsze można liczyć.
Dziękuję bardzo :toast:

Matrix w Trasie

Gość Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group