/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
włącznik świateł
Autor Wiadomość
Stecyk 


Motocykl: Honda Shadow VT700C 1986r
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 231
Skąd: Krościenko Wyżne
Wysłany: 2017-02-22, 17:16   włącznik świateł

Siema.
Czy ktoś robił takie coś zeby w wersji amerykańskiej Shadow Vt 700C 86r. dodać przełącznik, tak żeby nie uruchamiały się światła zaraz po przekręceniu kluczyka?
nie wiem jak to zrobić, a elektryk ze mnie żaden, nie chce zepsuć.
zależy mi na tym, bo odpalona żarówka LED już na samym początku może sprawić że moc dostarczona będzie zbyt mała aby odpalić moto.

pomoże ktoś?
 
 
derek99 


Motocykl: VT700 86r.
Wiek: 54
Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2017-02-22, 17:48   

Kup i wystaw automatyczny włącznik świateł, który włączy światła po rozruchu silnika, pod warunkiem że masz prawidłowe napięcie ładowania...
 
 
 
Stecyk 


Motocykl: Honda Shadow VT700C 1986r
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 231
Skąd: Krościenko Wyżne
Wysłany: 2017-02-22, 18:58   

no dobra, wstaw, ale gdzie? jak?
ładowanie jest prawidłowe
 
 
promo 

Motocykl: Vt1100 Sabre
Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 274
Skąd: Serock
Wysłany: 2017-02-22, 19:45   

też mnie to denerwuje w moim moto... choć akurat u mnie na czas rozruchu (wciśnięciu zapłonu) lampa przednia się wyłącza

jednak chyba wstawię zwykły przełącznik na kierownicy którym "przerwę" masę w lampie :) tym bardziej że mam dodatkowe światła dzienne i nie widzę sensu niepotrzebnego wypalania reflektora
 
 
derek99 


Motocykl: VT700 86r.
Wiek: 54
Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2017-02-23, 07:20   

Cytat:
nie wiem jak to zrobić, a elektryk ze mnie żaden, nie chce zepsuć.


Jak tak to poproś jednak elektryka żebyś się chłopie nie bawił 3dni i na koniec stwierdził, że coś nie wyszło. Myślę, że w lampie powinno się takie ustrojstwo spokojnie zmieścić a jak nie to zawsze samą elektronikę można z obudowy wybebeszyć.
 
 
 
Krzychoo 
Krzysiek


Motocykl: Valkyrie GL1500 Interstate
Dołączył: 14 Wrz 2013
Posty: 854
Skąd: Kurów LPU
Wysłany: 2017-02-23, 07:28   

Stecyk napisał/a:
bo odpalona żarówka LED już na samym początku może sprawić że moc dostarczona będzie zbyt mała

LED bierze bardzo mały prąd, praktycznie bez znaczenia.
Stecyk napisał/a:
gdzie? jak?

Najwygodniej byłoby pewnie w lampie, zwykle do takich gadżetów dodawana jest jakaś instrukcja. Jednak jak się na tym nie znasz to wskazana byłaby pomoc kogoś bardziej biegłego na miejscu. Na odległość trudno będzie Ci pomóc.
_________________
<-VT1100C2<-WSKM06B3<-WSKM06B1
 
 
swaldek 


Motocykl: Honda Shadow YT700 Twin 86r
Wiek: 59
Dołączył: 24 Wrz 2016
Posty: 39
Skąd: Małaszewicze LBI
Wysłany: 2017-02-23, 11:53   

Dobry LED pobiera znaczny prąd i niejednokrotnie wiekszy niz zwykła H4 a do tego cena :shock:
Fakt mozna nabyc LEDy o mocy 12W tylko jasnosć swiecenia jest duzo mniejsza, mozliwe ze wystarczy i bedzie lepsza niz H4, ktos musi zaryzykowac i sprawdzic :-)
 
 
Stecyk 


Motocykl: Honda Shadow VT700C 1986r
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 231
Skąd: Krościenko Wyżne
Wysłany: 2017-02-23, 18:21   

mam bardzo dobrego leda, który posiada nawet swój własny wiatraczek chłodzący, dlatego pobiera duży prąd.
przy rozruchy też się wyłącza lapna, jednak jest to zły efekt dla żarówek ledowych tak czytałem że ich czas używania spada przez takie coś.

nie jest tak że się nie znam totalnie, jednak jakby mi to ktoś wyjaśnił to bym zrobił sobie to sam.
chodzi mi tylko na jakim kablu zastosować ten przełącznik, gdzie go zewrzeć a gdzie nie :)
 
 
Zibi665 
dVa gary


Motocykl: VTX-1800 F '06
Wiek: 68
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 2458
Skąd: Libiąż, KCH
Wysłany: 2017-02-23, 18:40   

Moje zimowe grzebanie w elektryce, oświetleniu znaczy ;-) tak mniej więcej, miedzy wierszami, odpowiada na pytanie zadane na początku tematu.

1. Zainstalowałem sobie światło do jazdy dziennej - z homologacją gdyby ktoś pytał.
Przekręcam kluczyk w stacyjce i zamiast standardowo świecącej lampy, świeci mi się światło dzienne. Po przełączeniu zainstalowanego dodatkowego wyłącznika na kierownicy, mogę włączyć światło mijania zawsze, kiedy tego wymagają warunki - oszczędzam sobie tym samym żarówkę H4 led w lampie :-> - schemat, gdyby ktoś coś - mam.

2. Zainstalowałem sobie również światła awaryjne - wiem, są przeciwnicy awaryjnych świateł w motocyklu, ja nie uważam, że jest to zbędny gadżet, ot tyle. Z tłu motocykla migają obydwa kierunkowskazy, a do przodu zakupiłem ledowe pomarańczowe światełka i przykleiłem je na szybie. A - migają również lewe z lewym i na odwrót, prawe z prawym kierunkowskazem, po włączeniu przełącznika kierunkowskazów. (nie pomyślałem na filmiku aby to pokazać, ale tak jest).

3. Sam zacząłem łapać się na tym, że zapominam wyłączyć kierunkowskaz. Sprawa niby błaha, ale jakże niebezpieczną okazać się może, przy migającym prawym kierunku gdy zbliżamy się do skrzyżowania z zamiarem jazdy na wprost, na którym ciężarówka powiedzmy, chce wjechać na skrzyżowanie ??? - wjeżdża, widząc nasz migający kierunkowskaz w prawo - masakra. :-(
- ale do rzeczy, pod kierunkowskazy podpiąłem brzęczek/piszczek, jak zwał tak zwał, ważne że przypomina o migającym kierunkowskazie dość dobitnie.

Tak to wszystko wygląda na filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=0zwvcX0pwbo
Wyjaśniam od razu - słaby efekt świecenia światła dziennego na filmie to tylko kamera tak widzi świecące ledy. Gołym okiem spojrzeć w światło nie sposób - znaczy jest bardzo mocne i rozproszone, co by jadących z przeciwka nie oślepiać, tak, nie oślepiać, bowiem naprawdę bardzo mocno świeci.
_________________
To mówiłem ja - Jarząbek :-P .
================
Ach ten oddech ;-) .
 
 
borejek343 
Marek


Motocykl: Honda Shadow VT750 ACE C2 2003
Wiek: 54
Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 1090
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-02-23, 18:57   

Zibi665 napisał/a:

1. Zainstalowałem sobie światło do jazdy dziennej - z homologacją gdyby ktoś pytał.


Jakie, skąd, gdzie i za ile?
_________________
Przesiadka na 750 ACE C2 - teraz w poszukiwaniu VTX 1800F lub C
 
 
dyniek 
Piotrek


Motocykl: VT500->VT1100->VTX1300
Wiek: 53
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 433
Skąd: Garbatka WKZ
Wysłany: 2017-02-23, 21:14   

Led pobiera znaczny prąd? Chyba wręcz odwrotnie..
_________________
Piotrek
 
 
Panoramiks 
Sławek


Motocykl: DL 1000 V Strom
Wiek: 37
Dołączył: 06 Cze 2014
Posty: 1701
Skąd: Sanok
Wysłany: 2017-02-23, 23:40   

dyniek napisał/a:
Led pobiera znaczny prąd? Chyba wręcz odwrotnie..


Nowoczesne, dobrej jakości i homologowane, porządnie i mocno świecące, biorą dość spory prąd.
_________________
NIL MORTIFI SINE LUCRE
 
 
Krzychoo 
Krzysiek


Motocykl: Valkyrie GL1500 Interstate
Dołączył: 14 Wrz 2013
Posty: 854
Skąd: Kurów LPU
Wysłany: 2017-02-24, 07:42   

Panoramiks napisał/a:
Nowoczesne, dobrej jakości i homologowane, porządnie i mocno świecące, biorą dość spory prąd.

Jeśli instalujemy LED-a który daje tyle światła co dwie H4, to rzeczywiście prąd pobierany będzie porównywalny z tym co bierze jedna H4
_________________
<-VT1100C2<-WSKM06B3<-WSKM06B1
 
 
Gibek 
Mroczny Kosiarz Traw


Motocykl: VT 750 Aero C7
Wiek: 54
Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 664
Skąd: Karczew
Wysłany: 2017-02-24, 10:42   

Dużo czy nie dużo jest wartością względną, zawsze mnie irytują takie określenia zwłaszcza że często jest wykorzystywane przez handel.
Prąd można określić w sposób bardzo prosty za pomocą wzoru (kiedyś z podstawówki) P=UI dla prądu stałego. Zatem I=P/U przy założeniu że w instalacji mamy 12V (a nie mamy) zwykła żarówka halogenowa 55W = 4.58A natomiast led H4 (ja mam sporej mocy 20W) 20W = 1,66A
Diody led typu kontrolka potrzebują prądu w mA. Sami zdecydujcie co jest dużo a co mało.
_________________
Ukłony dla ciebie Gość .
 
 
Zibi665 
dVa gary


Motocykl: VTX-1800 F '06
Wiek: 68
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 2458
Skąd: Libiąż, KCH
Wysłany: 2017-02-25, 00:28   

borejek343 napisał/a:
Zibi665 napisał/a:

1. Zainstalowałem sobie światło do jazdy dziennej - z homologacją gdyby ktoś pytał.


Jakie, skąd, gdzie i za ile?

Odpowiedzi na Twoje pytania są tu :->
_________________
To mówiłem ja - Jarząbek :-P .
================
Ach ten oddech ;-) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM