/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Allegro i podejrzana aukcja z oponami
Autor Wiadomość
robdk 


Motocykl: Kawasaki EN500 Vulcan
Wiek: 54
Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 173
Skąd: Końskie
Wysłany: 2016-09-02, 11:16   

Dla mnie też poważnym sygnałem jest dokument zakupu Faktura Vat - Marża co sugeruje sprzedaż z rynku wtórnego.
_________________
POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk
 
 
arleqin 

Motocykl: VT 700 C
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 28
Skąd: Przasnysz
Wysłany: 2016-09-02, 13:17   

GhoustDragon napisał/a:

arleqin napisał/a:
Dzięki za pomoc, nie ma co ryzykować :)

Myślę, że kupując u tego sprzedawcy nic nie ryzykujesz - wszak po zakupie i objerzeniu towaru możesz się rozmyślić i odesłać... Masz na to 14dni, a sprzedawca ma psi obowiązek przyjąć towar i zwrócić kasę(łącznie z kosztem przesyłki) i jedyne co możesz stracić to czas i trochę "łacińskiego" :mrgreen:

Mimo wszystko, jeżeli np opona jest dużo starsza niż faktycznie przedstawiany jest jej stan to świadom jestem scenariusza w którym - oponka na początku będzie śmigać pięknie, jednak nastąpi szybsze jej zużycie. I tyle z potencjalnych oszczędności.
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2016-09-02, 14:17   

arleqin napisał/a:
GhoustDragon napisał/a:

arleqin napisał/a:
Dzięki za pomoc, nie ma co ryzykować :)

Myślę, że kupując u tego sprzedawcy nic nie ryzykujesz - wszak po zakupie i objerzeniu towaru możesz się rozmyślić i odesłać... Masz na to 14dni, a sprzedawca ma psi obowiązek przyjąć towar i zwrócić kasę(łącznie z kosztem przesyłki) i jedyne co możesz stracić to czas i trochę "łacińskiego" :mrgreen:

Mimo wszystko, jeżeli np opona jest dużo starsza niż faktycznie przedstawiany jest jej stan to świadom jestem scenariusza w którym - oponka na początku będzie śmigać pięknie, jednak nastąpi szybsze jej zużycie. I tyle z potencjalnych oszczędności.

Źle mnie zrozumiałeś - oponę możesz zamówić, w domu obejrzeć, pomacać a jak się nie spodoba to kurier i zwrot.
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Marlboro 
Tomek


Motocykl: VT500C 86r, GPZ 1100
Wiek: 40
Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 951
Skąd: Suskowola /WRA
Wysłany: 2016-09-02, 14:22   

GhoustDragon napisał/a:
arleqin napisał/a:
GhoustDragon napisał/a:

arleqin napisał/a:
Dzięki za pomoc, nie ma co ryzykować :)

Myślę, że kupując u tego sprzedawcy nic nie ryzykujesz - wszak po zakupie i objerzeniu towaru możesz się rozmyślić i odesłać... Masz na to 14dni, a sprzedawca ma psi obowiązek przyjąć towar i zwrócić kasę(łącznie z kosztem przesyłki) i jedyne co możesz stracić to czas i trochę "łacińskiego" :mrgreen:

Mimo wszystko, jeżeli np opona jest dużo starsza niż faktycznie przedstawiany jest jej stan to świadom jestem scenariusza w którym - oponka na początku będzie śmigać pięknie, jednak nastąpi szybsze jej zużycie. I tyle z potencjalnych oszczędności.

Źle mnie zrozumiałeś - oponę możesz zamówić, w domu obejrzeć, pomacać a jak się nie spodoba to kurier i zwrot.


Sposób na dogryzanie cwaniaczkowi dobry (za przesyłkę on traci) ale trzeba trochę mieć cierpliwości. Ale co do Twojej wypowiedzi "obejrzeć i jak się nie spodoba" oponę na oko ciężko wybadać i gorzej jak na oko się spodoba i ją założy i się okaże że np się ślizga to nawet jeśli ją zdejmie w cięgu tych 14 dni i będzie próbował odesłać nikt mu za zakładanie jej nie zwróci.
_________________
Maruda od urodzenia :omg:
 
 
 
arleqin 

Motocykl: VT 700 C
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 28
Skąd: Przasnysz
Wysłany: 2016-09-03, 13:29   

Rozumiem punkt widzenia i pomysł który przedstawiasz, jednak póki co moje doświadczenie z oponami to jedna wymiana tyłu na nową sztukę. Poza tym gumę przewiduję zmienić zimą, w momencie kiedy będę remontować przód Cienia.

Tym niemniej, jeżeli ktoś lubi ryzyko i się na tym zna - śmiało;D
 
 
Meehoo 


Motocykl: była Hania VT 125 '99 jest Kawa VN900
Wiek: 45
Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 28
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-09-04, 15:05   

Dorzucę trzy grosze - co do zwrotu kasy za oddany towar - wśród sprzedawców z aledrogo powszechne jest oddawanie kasy tylko za towar nie uwzględniając kosztów wysyłki. Licza na to, że skoro odzyzkałeś główną kwotę do odpuścisz temat kilkunastu złotych za przesyłkę. I mają rację.... niestety...
_________________
Niby tylko V2 ale to już 25% V8
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2016-09-04, 16:07   

Meehoo napisał/a:
Dorzucę trzy grosze - co do zwrotu kasy za oddany towar - wśród sprzedawców z aledrogo powszechne jest oddawanie kasy tylko za towar nie uwzględniając kosztów wysyłki. Licza na to, że skoro odzyzkałeś główną kwotę do odpuścisz temat kilkunastu złotych za przesyłkę. I mają rację.... niestety...

Zależy jak do tego podejdziesz Ty i sprzedawca...
Ostatnio zwracałem buty kupione przez allegro... Najpierw sprzedawca w ogóle nie chciał słyszeć o zwróci, po naciskach zgodził sie na zwrot kasy tak jak napisałeś a odpowiednie art. k.c. zmusiły go do zwrotu również kosztów wysyłki - w jedną i drugą stronę.

Fakt pewnie gdyby od razy wykazywał chęć dogadania się to pewnie na kasie za towar bym poprzestał... Ale jak chciał być cwany to... "bujać to my a nie nas" :twisted:
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
JackSoft 
Jacek

Motocykl: Honda Shadow VT 1100c 86r.
Wiek: 53
Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 40
Skąd: Skarżysko-Kam. TSK
Wysłany: 2016-09-04, 21:38   

Miałem podobny problem, gdy kupowałem opony. Szukałem na Alledrogo, ale jak zobaczyłem, że mam kupić "nową" oponę z zastrzeżeniem sprzedawcy, że może być produkowana nawet do 36 m-c wcześniej! To ja podziękuję za takie 3 letnie leżaki! Ale w zaprzyjaźnionym klubie motocyklowym doradzono mi abym zakupił na Oponeo. Tak właśnie zrobiłem i obie oponki przyszły mi z 2016r. Druga istotna sprawa, to dobór opon. Wszyscy się nastawili na Metzelera, a według mnie nie jest to dobry wybór. Kolega miał na Metzeleże uślizgi. Motocykl to VTX 1300 i nowe Metzelery i lipa! Oczywiście ilu użytkowników, tyle opinii, ale my chwalimy sobie Bridgestone Exedra Max. Według mnie lepsza opona na nasze warunki... Jest jak przyklejona. Może szybciej się skończy, ale wolę żeby mi się szybciej opony kończyły, niż ja mam się skończyć gdzieś na winklu ;) Rozważcie te opony. Kolo wywalił Metzelera po niecałym sezonie! I lata już 3ci sezon na Bridgestone Exedra Max. Bardzo sobie chwali, ja również. Pozdrawiam i LWG.
 
 
zeza 
morderca żelazaiopon


Motocykl: VT 750 C5 05 i F6C 97
Wiek: 55
Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 1055
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2016-09-04, 21:41   

A ja właśnie zrobiłem na odwrót. Tak śliskiej opony jak Bridgestone Exedra, to ze świeczką szukać ;-)
_________________
Podobno żadna praca nie hańbi - oprócz fizycznej.
 
 
 
JackSoft 
Jacek

Motocykl: Honda Shadow VT 1100c 86r.
Wiek: 53
Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 40
Skąd: Skarżysko-Kam. TSK
Wysłany: 2016-09-04, 21:54   

zeza napisał/a:
A ja właśnie zrobiłem na odwrót. Tak śliskiej opony jak Bridgestone Exedra, to ze świeczką szukać ;-)


Widać w Wodzisławiu jest inny asfalt ;) A tak poważnie, właśnie o tym mówię. Są zwolennicy i przeciwnicy. Exedre zamykam, a Metzeler mi odjeżdżał na winklach i to wcale nie ostrych. Mi nie pasi.
 
 
zeza 
morderca żelazaiopon


Motocykl: VT 750 C5 05 i F6C 97
Wiek: 55
Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 1055
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2016-09-04, 22:02   

JackSoft napisał/a:
zeza napisał/a:
A ja właśnie zrobiłem na odwrót. Tak śliskiej opony jak Bridgestone Exedra, to ze świeczką szukać ;-)


Widać w Wodzisławiu jest inny asfalt ;) A tak poważnie, właśnie o tym mówię. Są zwolennicy i przeciwnicy. Exedre zamykam, a Metzeler mi odjeżdżał na winklach i to wcale nie ostrych. Mi nie pasi.


Oczywiście asfalt w Wodzisławiu jest ok. Tylko w środku lata w Grecji na mokrym, oraz pod Warszawą na mokrym przy + 3st C nie było ok.
_________________
Podobno żadna praca nie hańbi - oprócz fizycznej.
 
 
 
arleqin 

Motocykl: VT 700 C
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 28
Skąd: Przasnysz
Wysłany: 2016-09-05, 08:35   

Cóż, wczorajszy szlif pod Warszawą przyspieszy decyzję o kupnie nowej gumy na przód :P
 
 
Marlboro 
Tomek


Motocykl: VT500C 86r, GPZ 1100
Wiek: 40
Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 951
Skąd: Suskowola /WRA
Wysłany: 2016-09-05, 09:42   

arleqin napisał/a:
Cóż, wczorajszy szlif pod Warszawą przyspieszy decyzję o kupnie nowej gumy na przód :P


Szlif przez przednie koło to ta opona naprawdę jest w opłakanym stanie. Co masz na tyle?
_________________
Maruda od urodzenia :omg:
 
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2016-09-05, 11:55   

Marlboro napisał/a:
arleqin napisał/a:
Cóż, wczorajszy szlif pod Warszawą przyspieszy decyzję o kupnie nowej gumy na przód :P


Szlif przez przednie koło to ta opona naprawdę jest w opłakanym stanie. Co masz na tyle?

W takim przypadku zainteresowałbym się kompletem... A nie tylko jedną osią...
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
arleqin 

Motocykl: VT 700 C
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 28
Skąd: Przasnysz
Wysłany: 2016-09-05, 13:15   

Na tyle jest nowiutki metzeler, w tym sezonie zakładany.
Przód niestety stary jak świat, oprócz oponki wyciągnąć trzeba będzie banknoty na inne drobiazgi stracone w boju.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM