Wymiana napędu
Odpowiedz do tematu

: Wymiana napędu
Prośba

Czy może ktoś wrzucić link do filmu jak wymienić napęd ?

Z góry dzięki

:
silwuple
za Doors'ów nie musisz dopłacać, niestety po francusku opisy... coś za coś.

z przodu nie ma kombinacji... chyba, że założysz więcej zębów
(da się wcisnąć o jeden więcej, więcej nie wejdzie bez kątówki)

z tyłu pojawiają się zgrzyty jak kupisz zębatkę, która nie jest płaska jak na filmie,
tylko ma wyżłobiony (frezowany) kanał, który zahacza o otwory mocujące... taką kupiłem ja.

oryginalna zębatka ma taki kołnierz jak na filmie, chyba od syfu (smaru),
te co kupisz na allegro będą inne ;)

najlepiej kupić płaską - ja kombinowałem podcinane kątówką podkładki, które weszły w ten wyfrezowany "kanał".

:
Dzięki

Taką kupiłem a tył .... Ciekawe czy będą z nią problemy ?http://allegro.pl/zebatka...6085195742.html

:
Szukana oferta jest nieaktualna :)
Zobaczysz jak przyjdzie

kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
:
Wyślij mi link podobnej do tej którą kupiłeś

:
44 zęby na tył? Wiesz, że ori ma 41? :D

:
tj. 13,5% różnicy w stosunku do ori. pięknie będzie Ci sie zbierał ale na szafie 100km/h a w rzeczywistości.. będziesz sie toczył. przekłamanie na ori + to co podałem jestes pewien że tak chcesz? :)

:
Zamek. Poje.... mi się , chciałem zostawić tyl orginalny czyli 41 z tylko przód chciałem zmniejszyć na 13 z . Będę musiał odesłać 44 z
I zamówić 41. Kurcze pióro dzięki ze zauważyłeś

:
Kupiona 41 z na tył . Wymiana przeciągnie mi się w czasie ale i tak pada więc z jazdy dupa .

MARQ napisał/a:
z tyłu pojawiają się zgrzyty jak kupisz zębatkę, która nie jest płaska jak na filmie,
tylko ma wyżłobiony (frezowany) kanał, który zahacza o otwory mocujące... taką kupiłem ja.


Kupiłem płaską. Lipa jest z tym że zębatka 44 z którą kupiłem przez przypadek jest firmy JT i jest cała płaska , odmiana 41 z tej firmy ma ten"frez" o którym pisał kolega. Znalazłem płaską cenowo tańszą bo innej nie było mam nadzieję że polata.....

Ja to taka pierdoła jestem przez całe życie zawsze coś popier.....

:
W haynes'ie jest pokazana wymiana z płaskiej na frezowaną i pokazują nakrętki bez żadnych podkładek. Jakby tylko do foto to robili... zaczynam znów mieć obiekcje odnośnie fachowości tej książki. Taka niezdarność wyłazi momentami.

kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
:
Z braku laku i płaska podejdzie. Kwestia podkładek i nakrętek. Miałem podobnie przy wymianie napędu.

:
Kurna faja . Lipa wyszła . Nowa zębatka 41 z przyszła dziś i ma "frez" . Jak bym wiedział to bym zamówił JT. Pojechałem do mojego mecha powiedział że da sobie z tym rade. ( serwis z dobrą renomą ) . Jutro albo max w poniedziałek odbiorę moto i opiszę wrażenia po zmianie przodu na 13 z


p.s Ciekawe czy są płaskie zębatki 41 z

:
Odebrałem moto.

Z warsztatu do domu mam 20 km.

Stare graty szrot, tzn:
Łańcuch wyciągnięty na max
Zębatka przód zęby prawie ścięte
Zębatka tył może być

Co do wrażeń z jazdy:

Panwie i forum ostanim czasy zepsuli mi przyjemność jazdy poprzez wątki na temat rzężącego łożyska wałka. Teraz jak wracałem ( a pogoniłem trochę ) to nie czerpałem przyjemności z jazdy tylko wsłuchiwałem się czy moje łożysko juz słuchać czy nie :)))

Ale do rzeczy:

Moja Hania od początku był żwawa a teraz to jest rakieta :)
Pędziłęm licznikowe 120 na 5 i to pod wiatr : ) ( wiem że teraz licznik kłamie o 10 km ale biorąc pod uwagę korektę prędkości oraz moje 113 kg ( duże gabaryty ) i jazdę pod wiatr uważam to za super wynik :)

W mieście gdzie jeżdżę najwięcej tez super .

Moto jest duuuuużżżoooo bardziej elastyczne na każdym biegu.

Podsumowując jestem mega zadowolony

:
Czyli masz 13/41?
Sprawdź te swoje osiągi z gps em przy okazji bo może być jeszcze więcej różnicy niż 10km.
Najważniejsze że kierownik zadowolony. Tylko łańcuch trochę za długi co ?

kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
:
Właśnie Właśnie

Co do łańcucha to myślałem że mech będzie czający bazę i skróci łańcuch o jedno ogniwo.

Odbieram moto , jazda super ale pochylam się nad tylnym kołem i widzę że koło jest cofnięte prawie pod koniec regulacji


Muszę się umówić z mechem na poprawkę :(

Łańcuch wzmocniony ma wytrzymać maszyny do 50 koni

Mam nadzieję że nie będzie się wyciągał

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group