Nie odpala na ciepłym.
Odpowiedz do tematu

:
Sam regenerujesz rozrusznik, czy oddajesz komuś do roboty?

:
Szymon napisał/a:
Sam regenerujesz rozrusznik, czy oddajesz komuś do roboty?

mój tata jest elektrykiem i naprawia elektronarzędzia, alternatory oraz wiertarki. Rozruszniki są bardzo podobne i na pewno sobie poradzi.

:
Zazdroszczę taty;)

:
Rozrusznik założyłem i wszystko powróciło do normy.Zapala na tyk. Sprawdzę jeszcze jutro przy wyższej temperaturze pracy silnika.

:
To extra :D
Długo zajęło ci wymontowanie/zamontowanie rozrusznika?

:
Szymon napisał/a:
To extra :D
Długo zajęło ci wymontowanie/zamontowanie rozrusznika?

Samej pracy było około 4 godz. rozłożonej na 2 dni, bo robiłem to w wolnej chwili wieczorami.
Przed rozpoczęciem polecam dzień wcześniej spryskać WD40 wszystkie śruby (szczególnie zapieczone od wydechu).

:
No wyjęcie rozrusznika jest naprawdę problematyczne , trzeba spuścić płyn chłodzący zdemotować rurki w innym wypadku rozrusznik nie wyjdzie , przewód prądowy jak i masowy warto poluzować przed demontażem , w moim egzemplarzu niestety wirnik był tak zjedzony ( 1,2mmwgłębienia) że padła decyzja kupienia nowego rozrusznika jak do te pory wszystko działa tak z ciekawostek powiem wam że tan sam rozrusznik jest w transalpie pd06 600 :)

:
Dziku119711 - nie przesadzaj!
W VT500 wydech z tylnego cylindra trzeba niestety wymontować ale układu chłodzenia nie miałem potrzeby ruszać.

Poza rozrusznikiem warto zrobić jeszcze jedna modyfikację w postaci zasilenia cewek zapłonowych przez przekaźnik bezpośrednio z accu.
W tych modelach już tak jest, ze szybciej zabraknie energii do dobrej iskry niż dla rozrusznika.

były: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group