Klucz do świec Honda shadow VT 750 C 2 R44
Odpowiedz do tematu

: Klucz do świec Honda shadow VT 750 C 2 R44
Heyka!

Wiem,że ten temat był już wcześniej poruszany ale mam pytanie. Chciałbym wymienić w mojej Shadolce świece, stała przez jakiś czas nieodpalana, później próbowałem ja odpalić no i w rezultacie trochę śswiece się zalały. Odkrecilem 2 rurowa 18 i udało się lekko przeczyscić no i odpalił,ładnie chodzi ale i tak chce wymienić wszystkie na nowe. 2 bez problemu odkręcam ale 2 pozostłle osadzone głębiej przysparzają problemu. Macie patent jak to zrobić, jest wogóle jakiś oryginalny klucz czy trzeba dorabiać? a jak dorabiać to jak najlepiej? Nasadowy dać do obtoczenia z zewnątrz czy musi być jakiś przegubowy(krzywkowy)? Jesli macie swoje patenty to podpowiedzcie;) a moze jakies foto gotowego klucza;) na wzór bym sobie dorobił;)

Pozdrowionka!

Byle do przodu hey!
:
Oryginalny klucz do świec, do Twojego moto, to zwykły prosty klucz rurkowy. Tyle, że nie pokręcany za pomocą bolca przekładanego przez otwór na końcu klucza, a za pomocą drugiego klucza zakładanego na sześciokątne przetłoczenie na końcu rurki klucza do świec.



Można spróbować kupić podobnej długości klucz rurkowy w rozmiarze 18 mm, lub dorobić z długiego klucza nasadowego. Z tym, że trzeba dorabiać z dobrej jakości klucza, bo trzeba mocno ztoczyć, i zostanie cienka ścianka. Żeby wszedł musi mieć średnicę zewnętrzną około 20 mm.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Dzięki za info, może spróbuje obciąć jedna końcowke klucza rurkowego i włożyć w niego drugi klucz może wejdzie.

Byle do przodu hey!
:
niedawno miałem podobny problem w swojej hance. najlepiej suwmiarką zmierzyć otwór w cylindrze, a później do castoramy/praktikera i szukać - ja znalazłem z jakiegoś top tools czy coś w ten dekiel, ale swoje zadanie spełniło, więc nie narzekam. a cena - 10 zł - na kolana na pewno nie powala ;-)

tako rzecze Hoder ;)
:
Na każdym Motobajzlu , kupisz taki klucz, albo czasami w Lidlu są sprzedawane takie komplety za grosze ( 8,00-18,00pln ) cztery klucze w zestawie , gdzie jest rozmiar 18. :-)

:
uff to ja widzę ze mam szczęście bo dostałem taki klucz wraz z motorem w oryginalnym fabrycznym zestawie :)

:
zuk666 napisał/a:
uff to ja widzę ze mam szczęście bo dostałem taki klucz wraz z motorem w oryginalnym fabrycznym zestawie :)


zuk666.............szczęście to ma kto inny......................

:
18 rurkowa mam, i 2 swiece bez problemu wykrecam, gorzej z tymi glebiej osadzonymi z lewego przedniego cylindra oraz prawego tylnego, te 2 swiece sa glebiej osadzone i ciezko tez takim rurkowym sie tam dostac,myslalme juz o jakims lamancu, niestety jak kupowalem hanke nie bylo kluczy:(

Byle do przodu hey!
:
No i udalo sie! Wykrecilem wszystkie stare swiece i wymienilem na nowe;) Hanka odrazu inaczej gada. Uciolem 18 rurkowa, wsadzilem w nia nasadowy, przedluzke i udalo sie wykrecic, strasznie waski otwor jest w 2 cylindrach, przy samym koncu sie blokowal klucz i nie chcial wyjsc, wiec...trzeba bylo chirurgicznym podejsciem czyli szczypcami koncowke odkrecic i wyciagnac swiece. Mysle ze mozna troche oszlifowac i bedzie normalnie klucz wychodzil ale opcja z obtoczenie 18 nasadowej tez powinna wypalic.

Metoda prob i bledow doprowadzila do sukcesu!

Pozdrowionka

Byle do przodu hey!
:
Udało mi się zdobyć fotki owego klucza do długiego kanału i jeszcze całego zestawu kluczy do Hanki

klucz



zestaw


:
Dziś przerobiłem temat,doskonale do tego pasuje nasadka 12-katna 18 mm Kingtony,63mm długości,dostępna na Allegro na kwadrat 3/8.Do tego dosyć długie niegrubsze niż średnica nasadki przedłużki proste.Nie trzeba baku ruszać,ani kombinować z jakimiś przegubami.

Mam japońca,bo kręci do końca.
:
Kurna ,ja to ze wsi jestem i wprawdzie udało mi się nabyć motorek z kpl. narzędzi ,to dwie boczne świece widzę i słyszałem ,że są jeszcze dwie :?: ,bedę musiał się temu przyjrzeć :-)8 . potem może wykręcę ,w każdym bądź razie spróbuję , na wiosnę . Swoją drogą cztery świece to luksus :shock: .

:
powolny, :-)8

Pozdrawiam wszystkie motocyklistki i motocyklistów !!!
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group