dodatek do paliwa po zimie
Odpowiedz do tematu

:
Krzysiek napisał/a:
[quote="MARQ w gaźniku to na pewno będzie nie za wiele... pytanie czy w komorze pływakowej po zimie jest sucho?


kurcze a ja zawsze myślałem że to całe to gaźnik, :omg:
a komora pływakowa to coś oddzielnego jest.[/quote]

i masz rację, gaźnik to również komora pływakowa.
to ja mówiąc gaźnik myślałem tylko o tej części z komorą zmieszania.

:
sorki za złośliwość, ale jakoś nie mogłem się powstrzymać :mrgreen: :mrgreen:

:
Ja robię tak: przed zimą zalewam zbiornik do pełna, na wiosnę wystawiam moto i trochę nim wstrząsam żeby paliwo wymieszać, spuszczam 10 litrów, tankuję świeże paliwo a to z zimy dolewam przy każdym następnym tankowaniu lub wykorzystuję do celów powiedzmy gospodarczych.
Nie wiem co jest w paliwie, podejrzewam, że w zależności od miejsca skład paliwa może się różnić znacznie. Wiem natomiast, że jeśli ktoś chce przechowywać jakiekolwiek paliwo, zaleca się to zimowe bo ma więcej oktanów i innych dodatków. Wiem również, że paliwo się starzeje więc na wszelki wypadek nie jeżdżę na półrocznym paliwie, w końcu wszystkie te zabiegi i tak kosztują mniej niż ewentualna awaria silnika. :mrgreen:

:
Był rozruch przed wczoraj, a było to tak :)

Pojechałem w miejsce zimowania mojego moto, czekał tam już na mnie właściciel garażu brat mojej matuli. Zjął zabezpieczenia wyprowadził z garażu ja zapiałem akumulator odkręcam kranik ( emocje sięgają zenitu hahah: ) już mam pstrykać przełącznik i naciskać rozruch na to On łapie za manetkę i do oporu dwa razy gaz. No i się zaczęło pomyślałem sobie na 100 % zalał świece : ((( , kręcę a tu nic :( po dłuższym kręceniu zaskoczyła ( dobrze że aku nwy i sprawny ) . pochodził na luzie (ssanie ) . Złapała trochę temp. i w drogę jeden dwa i zamół jak by paliwa brakowało , przeciągnąłem na trzech biegach i zaskoczyła Pali od dotyku , jechałem dwie krótkie trasy licznikowe 112 udało mi się złapać :)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group