Kręci nie pali
Odpowiedz do tematu

:
[quote="baton2156"]
Skoro łapie i manetką podkręce delikatnie to obroty utrzymuje też odpada.
Że się tak z głupiego zapytam -a odpalasz na ssaniu?

Moja 2 pasja http://morfi.flog.pl/
:
Na ssaniu i bez ssania różnicy nie ma. Stal w garażu temperatura caly rok na plusie to chyba oczywiste.

:
Czy iskra była sprawdzana bo już nie doczytałem, tyko, ze świece nowe. Ja kiedyś na jesieni wsadziłem super hiper świece irydowe i po zimie nie odpaliłem moto, wsadziłem stare 10 letnie i gadał jak najęty.

:
Iskra jest zreszta skoro pali jak ma wstrzykniete pod swiece to samo przez się odpada...

:
Trom napisał/a:
Fr0g napisał/a:
...... albo silikon odpuścił przy -20 stopniach?


To chyba że stał na Syberii ;-) :-)8

Chłopak z Krosna, a tam nocą mogło bywać jak w styczniu w południe pacowałem przy -14 stopniach

:
Nie zostały jakieś stare świece na podmianke. Kiedyś był tu temat, że motocykl jechał, gasł, a po postoju odpalał i jechał dalej. Winne było odpowietrzania zbiornika paliwa. Tworzyło się podciśnienie i paliwo nie docierało. Można było jechać, ale bez korka wlewu paliwa.
Ale skoro paliwo dochodzi do gaźnika i jest iskra to po drodze tylko gaźnik zostaje niestety. Jeżeli kręci i nie odpala to bedą świece mokre. Jak suche to nie ma paliwa. Mi kiedyś aż głupio było jak z pod cpn nie mogłem odjechać. Kręcił i kręcił i nie palił. Już miałem pchać i nagle oświecenie, wyłącznik awaryjny przy kierownicy.

:
U mnie po 1,5 rocznej przerwie jest podobnie... Jak narazie udało mi się zrobić parę rzeczy:

1. Zacząłem od wymiany aku na nowy (poprzedni wskazywał 8V i nawet parę godzin ładowania nie dało efektu). Akumulator exide YB12A-A
2. Kolejną rzeczą była wymiana filtra powietrza, bo jego stan był już dość nieciekawy. Filtr powietrza HIFLO - HONDA VT500 CD/ED/FT
3. Wymiana świec. Świeca NGK DPR8EA-9
4. Spuściłem (starą metodą grawitacyjną) paliwo i zalałem 5L świeżej benzyny

Efekt po tych operacjach - w dalszym ciągu podobny - kręci ale nie odpala

Spróbowałem odpalić przy pomocy samostartu - puki miał dawkę to pracował, ale gdy dawka się wyczerpała gasł.

Dmuchnąłem w taki krótki wężyk, który z jednej strony wchodzi do cylindra a z drugiej do kranika (chyba to ten od podciśnienia) - coś drgnęło bo po tej operacji odpalił normalnie, ale....

..ale chodzi tylko na wolnych obrotach - przy dodaniu gazu gaśnie. Dodatkowo pracuje jedynie przy pełnym ssaniu, (nawet jak już się rozgrzał) - po wyłączeniu ssania odrazu gaśnie.

Wydaje mi się, że będę musiał przyjrzeć się jeszcze czy coś nie jest z kranikiem.

Permanent Surveillance
:
Chwilowo omiń kranik i zbiornik a jaka butelczynę z benzyną podłącz wężykiem do gaźnika. Jeśli będzie wszystko Ok to masz problem przy zbiorniku. Jeśli jeszcze będzie robił bokami to trzeba gaźniki czyścić i regulować.

POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk
:
Zanim zaczniecie rozkręcać gaźniki to wykręćcie kranik ze zbiornika, rozbierzcie kranik, wyczyśćcie i sprawdźcie stan membran w kraniku. Plus wymieńcie ten cienki wężyk między kranikiem a cylindrem na nowy, szczelny - polecam sylikonowe.

:
Mateusz, jak podepnie buteczynę z benzyną to od razu określi gdzie problem czy przy gaźnikach czy przy kraniku i zbiorniku. A to 5 min. roboty a diagnoza precyzyjna.

POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk
:
Zgadzam się - dlatego nie pisałem, żeby tak nie zrobić :-)

:
eban1000 napisał/a:
Dmuchnąłem w taki krótki wężyk, który z jednej strony wchodzi do cylindra a z drugiej do kranika (chyba to ten od podciśnienia)

W ten wężyk się nie dmucha, tylko ciągnie.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
robdk napisał/a:
Chwilowo omiń kranik i zbiornik a jaka butelczynę z benzyną podłącz wężykiem do gaźnika.


W ten sposób paliwo z butelki zostanie zassane do gaźnika?? Czy na zasadzie grawitacyjnej Czy ewentualnie przelewać powoli z butelki poprzez ten wężyk?

Kupiłem przed chwilą nowy wężyk podciśnienia, wieczorem zmienię i zobaczę z tą butelką.

Permanent Surveillance
:
Todek napisał/a:
eban1000 napisał/a:
Dmuchnąłem w taki krótki wężyk, który z jednej strony wchodzi do cylindra a z drugiej do kranika (chyba to ten od podciśnienia)

W ten wężyk się nie dmucha, tylko ciągnie.


w sumie to i dmuchałem i ciągnąłem - wymienię wężyk na nowy i zobaczymy.

Permanent Surveillance
:
1) ok akumulator podpięty z auta i też brak jakiegokolwiek rezultatu (czego się nie spodziewałem, sprawdziłem raczej dla świętego spokoju).
2) Świece przy po kręceniu są mokre. Jeśli łapało by lewe powietrze to paliło by ze strzykawki?
Prawda taka, że spod strzykawki też lekko nie pali.
3) Dygresja. W skrzynce od bezpieczników mam brak w postaci 2 sztuk (odkąd kupiłem) są to 10 i 15 A znajdujące się na samym dole 15A po lewej i 10A po prawej. Od czego są?

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group