Układ chłodzenia
Odpowiedz do tematu

:
A TU sprawdzałeś??

Duch
[Usunięty]
:
u mnie znalazłem parę zakładów które to robią ale przydała by się jakaś opinia na ten temat bo nie łatwo oddać głowice i odebrać złom, w sumie znalazłem 2 zakłady w których ludzie robili i tak na przykład ktoś mi napisał że oddał głowice i coś mu tam sknocili ale podobno zakład robi dobrze inny gościu podał mi adres do innego zakładu zadzwoniłem tam i usłyszałem ze oni głowic do motoru to dawno już nie robili i nawet ceny nie mogą mi podać, sam już nie wiem

:
Jeśli robisz samo planowanie to aż takiego strachu nie ma. Jeśli zakład jest w porządku i ma doświadczonego pracownika.

Gorzej może być jak będziesz robił gniazda zaworowe z docieraniem zaworów....

W serwisówce znajdziesz jak powinny wyglądać gniazda i przylgnie zaworowe...

Ja wydrukowałem te rysunki, pojechałem do zakładu i dogadałem to z gościem który później robił moje głowice, żeby nie zrobił mi gniazd samochodowych i żeby mi zawory nie po wypadały :D

Jadę jadę na motorze...
Duch
[Usunięty]
:
wiem wiem mam serwisówke tylko tu chodzi o to że nigdy nie korzystałem z takiego zakładu i w moim regionie nie wiem który może być dobry a nikt ( pisałem jeszcze na innym forum) konkretnie nie jest w stanie mi odpowiedzieć gdzie bez obaw mogę to zrobić, a skoro już rozłożyłem silnik to chyba warto zrobić i gniazda zaworów

:
Gościu nie wie po prostu jak ta głowica wygląda. Ja jak robiłem u siebie to też facet nie chciał ze mną gadać " bo panie ja to do motorów nie mam takich narzędzi, do traktoru albo samochodu to tak ale do motoru to nie" dopuki mu nie pokazałem głowicy. Popatrzył i stwierdził: "O to taka prosta pojedyńcza jest? E to bez problemu zrobie". Gniazda nie były frezowane tylko docierane pastą i chyba wymieniał mi jedną prowadnicę.

:
Powracając do tematu przewodniego, u mnie np niestety termostat Vernet numer katalogowy 5075.82 polecany wyżej nie spasował :-| ... Jest za wysoki i nie wlezie mi do obudowy. Nie wiem co teraz, poszukam może czegoś z tico ale coś czuję, że krucho będzie... Mam wersję obudowy gdzie czujnik temperatury jest "od dołu", bo widziałem, że są jeszcze takie "z boku"...


Update: wlazł termostat z TICO (choć na pudełku napisane było MATIZ), ale też po lekkiej rzeźbie.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group