Jaka opone kupic Michelin pilot activ,Metzeler Me880.
Odpowiedz do tematu

: Jaka opone kupic Michelin pilot activ,Metzeler Me880.
Witam, mam pytanie do użytkowników wyzej opisanych opon, ktora jest lepsza. Metzeler określają jako trwałą i silna ale nie znalazlem opinii co do zachowania w deszczu. Michelin natomiast opisywana jest jako świetna na mokre nawierzchnie, różnica w cenie 100 zl droźsza Metzeler.napiszcie jesli macie jakas wiedzę w temacie. Dzieki z góry.

:
O Metzelerach było na forum pisane wielokrotnie wystarczy poszukać...
W skrócie... Pieruńsko śliskie...*






* Moja prywatna opinia.

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
Metzelery nie są złe ale nie do naszych motocykli. Te opony muszą być bardzo dobrze dogrzane żeby dobrze trzymać.

NIL MORTIFI SINE LUCRE
:
Pozwolę sobie nie zgodzić się z powyższym. Pewnie są lepsze opony od Metzelerów, ale one akurat trzymają świetnie. Heiedenau'y - te to były śliskie cholery.

___________________________
Ja wlokę cień, cień wlecze mnie,
Kałuże lśnią nam pod nogami.
:
Zakupiłem Metzeler na przód, niestety pod koniec sezonu i niewiele na niej pojeździłem. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.

:
Mam Michelina Commandery i myślę że są za twarde na nasz klimat. Znalazłem gdzieś żę poleca je HD w ... Kaliforni a więc tam gdzie jest sporo cieplej niż u nas.

"Get your motor runnin'
Head out on the highway
Lookin' for adventure"
Steppenwolf "Born to be Wild"

https://picasaweb.google.com/111954795753993843437/HondaShadow700c?authkey=Gv1sRgCK6QhoWsnu6UCQ&feat=directlink#
:
yarkom napisał/a:
Mam Michelina Commandery

Moje zdanie jest takie same. Miałem, przekonałem się, nie polecam.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek napisał/a:
yarkom napisał/a:
Mam Michelina Commandery

Moje zdanie jest takie same. Miałem, przekonałem się, nie polecam.

Mam MICHELIN COMMANDER II. W skrócie: latem w trasie ok. W deszczu też dadzą radę, ale muszą być rozgrzane. W mieście - przeciętne. Uślizg tylnego koła możliwy na suchej nawierzchni (przy zimnym kole i niskiej temperaturze). Przy temperaturze otoczenia poniżej +10 st.C, mokra nawierzchnia zmusza do zwolnienia do minimum. Wiem o czym piszę. Ubiegły sezon zakończyłem w marcu.

:
As Kier napisał/a:
Uślizg tylnego koła możliwy na suchej nawierzchni

Otóż to, po 3 uślizgach tylnego koła (VT1100C 04) na suchym asfalcie, latem, powiedziałem wystarczy, i wymieniłem na inną markę, którą używam do dzisiaj.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Dzięki za porady, postawilem na Michelinki - juz zamowione i zobaczymy jak pośmigam , a pora będzie dobra bo wczesna wiosna. Oczywiście napisze czy wybór byl trafny. Pozdro. :mrgreen:

:
GhoustDragon napisał/a:
O Metzelerach było na forum pisane wielokrotnie wystarczy poszukać...
W skrócie... Pieruńsko śliskie...*

* Moja prywatna opinia.

A ja absolutnie się z tym nie zgodzę, jeździłem na oponach Dunlop i mam porównanie z Metzelerem. W ubiegłym roku zakupiłem kolejny komplet Metzelera, uważam że mają super przyczepność i jak na tą klasę dobrze "kleją" się do asfaltu. Może przez to odrobiną szybciej zdzierają się w porównaniu do Dunlopa :ride: , ale coś za coś.

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group