Różnice pomiędzy 500-tkami
Odpowiedz do tematu

:
Cezar napisał/a:
1L na zawieszenie to zdecydowanie za dużo. Może powstać za duże ciśnienie i przyśpieszyć zużycie uszczelniaczy. Wlej 390ccm lub wlej do podanej wysokości lustra oleju względem rantu lagi.
Może wiesz jaki poziom wychodzi od górnej krawędzi na rozciągniętych lagach , odessał bym odpowiedniej długości wężykiem.

:
bodek napisał/a:
Ja mam jeszcze takie pytanko - jeśli zmierzę średnicę lagi, to reszta z wymiarów uszczelniacza będzie pasować? Chcę dostarczyć mechanikowi z motorkiem, żeby nie czekać aż sam znajdzie.




Najważniejsza jest średnica wewnętrzna goleni, czyli średnica zewnętrzna uszczelniacza, jeśli jest to 50mm to wszystko będzie ok



mamamuszi napisał/a:
Może wiesz jaki poziom wychodzi od górnej krawędzi na rozciągniętych lagach , odessał bym odpowiedniej długości wężykiem.




Nie mogę teraz odnaleźć tej informacji ;/

Jadę jadę na motorze...
:
Cezar napisał/a:
.../

Najważniejsza jest średnica wewnętrzna goleni, czyli średnica zewnętrzna uszczelniacza, jeśli jest to 50mm to wszystko będzie ok /...


Kupiłem uszczelniacze 37x49x8/9,5 bo takie tu gdzieś znalazłem informacje co do tego rocznika. W każdej chwili mogę wymienić na 37x50x11, bo są na miejscu.

:
Te które kupiłeś zdarzały się chyba rzadko ale jak rozbierzesz to pomierzysz i zobaczysz.

Jadę jadę na motorze...
:
Witam
może mi ktoś powiedzieć co oznacza
VT500C-G
to jest wersja amerykańska
a tak w ogóle co to znaczy "C"o "G" nie wspomne
Mam nadzieje,że to ten temat :-)co bym nie był opinkolony ;-)

:
Wygląda mi na to, że to oznaczenie rocznika 1986, ale nie jestem pewny.

Jadę jadę na motorze...
:
Witam,mam pytanie o filtr powietrza,mam wlasnie filtr papierowy zespolony z dekielkiem,jak ma sie sprawa przy wymianie,generalnie wyglada dobrze na razie jest czysty,ale dobrze wiedziec na przyszlosc.

:
Filtr papierowy kupujesz wraz z tym dekielkiem jest to nierozłączna całość.

Jadę jadę na motorze...
: Sprężyny
Mam do wymiany sprężyny przedniego zawieszenia w VT 500C rocznik 86, wersja amerykancka. Na allegro znalazłem używane sprężyny po 50zł/sztuka ale z rocznika 83. Wiem że spężyny różniły się długością między tymi rocznikami. Czy myślicie że uda się je zamontować mimo to? Nowe sprężyny zdaje się sprzedają jednego typu do wszystkich roczników.
PLIZ HELP!!!

:
Z jakiego powodu wymieniasz te sprężyny? Są zużyte (za krótkie)? Jeśli tak to skąd pewność czy te używane są dobre?
Myślę, że nie będzie problemu. Jak będzie za długa to zawsze można skrócić, a jak za krótka to można dać dystans.

Jadę jadę na motorze...
:
Są zużyte. Jak zestawie ze stopki to moto opada 4-5 cm i już nie wraca. Podczas jazdy buja niemiłosiernie przy każdym ruchu manetką już nie mówiąc o zmianie biegu.

P.S. Trzymajcie się od handlarza w Wygiełzowie z daleka.

:
Mierzyłeś te sprężyny? O ile ich długość przekracza limit serwisowy? Jaki masz olej w zawieszeniu? Czy masz sprawne uszczelniacze i czy masz napompowane lagi? Nie oczekuj od tego zawieszenia cudów :)

Jadę jadę na motorze...
:
Jeden uszczelniacz cieknie. Nie wiem co jest w środku bo dopiero się przymierzam do rozbierania ale wydaje mi się że sprężyny na 100% do wymiany. Po pierwsze dlatago że opadają tak jak pisałem, po drugie dlatego że "dobija" przy hamowaniu.

:
Wg Honda Shop Manual pisanego dla rocznika '83 - service limit sprężyny wynosi 447 mm.

Clymer uszczegóławia:
VT 500 C '83-84 - Standard 456,2 mm, Service limit 447 mm
VT 500 C '85-86 - Standard 443 mm, Service limit 434 mm
VT 500 FT - Standard 475 mm, Service limit 465,5 mm
VT 500 E - Standard 445,4 mm, Service limit 436,4 mm

Do tego jeszcze - tak jak pisze Cezar - "regulujesz" twardość:

1. olejem (ja mam W10)
VT 500 C '83-84 - prawa laga-440 cc, lewa-455 cc
VT 500 C '85-86 - po 442 cc
VT 500 FT - po 390 cc
VT 500 E - po 360 cc

2. oraz można dopompować powietrzem:
- ciśnienie "Normal" - 0-6 psi (0-0,4 kg/cm2)
- "Maximum" - 43 psi (4 kg/cm2) - UWAGA! NIE PRZEKRACZAĆ TEJ WARTOŚCI!
Najlepiej pompką z manometrem, do zawieszeń rowerów górskich (niestety dość drogie)

Nie ma nic lepszego jak silnik chłodzony powietrzem!!!
goryl3
[Usunięty]
:
Czy ktoś może doszedł jakichś konkretnych wniosków co do blokad mocy w VT 500C ?
Moja Shadowka ma w dowodzie wbite 20kW, i z trudem osiąga 120km/h. Z dołu idzie ładnie, ale powyżej 7 tyś obr przestaje ciągnąć. :roll:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group