/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ładowanie VT1100 spirit
Autor Wiadomość
Korzonek 
Marek

Motocykl: HONDA 1100 C 2004
Wiek: 46
Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 136
Skąd: Wschód-\SŁAWATYCZE
Wysłany: 2015-07-19, 16:11   Ładowanie VT1100 spirit

Witam szanowne grono. Mam mały problem ze słabym ładowaniem a mianowicie mój motocykl wersja amerykańska więc światła przód, tył i kierunki palą się non stop. Kupiłem nowy regulator zmierzony alternator na każdym przewodzie wartości podobne ze wzrostem obrotów wzrasta wartość V ponad 70. Przebicia brak na ramę, akumulator ładowany specjalnie przeznaczoną ładowarką/prostownik i w pełni naładowany ma wartość 12,5V. Po dwóch dniach stania akumulator ma wartość 12,4V. Pomiar ładowania na starym i nowym regulatorze jest rzędu 12,3-12,6V. Czy macie może jakiś pomysł gdzie szukać jeszcze problemu słabego ładowania.
Nadmienię iż wcześniej nie sprawdzałem po zakupie wartości ładowania problem zaczął się 2 tyg. temu jak podczas jazdy motocykl stracił siłę, kichał, strzelał i nie równo pracował, a okazało się że gaźnik wyrwało z krućca i dostawał lewe powietrze. Zgasł mi może 5-8 razy i padł akumulator na odcinku około 20km. No i zaczęły się pomiary, zakup nowego regulatora ale nic się nie zmieniło wartości były te same. Znaczna uległa poprawa pracy silnika jak gaźnik wylądował na swym miejscu ale dalej wartości ładowania zostały te same.
Może macie jakieś pomysły co może być przyczyną tego rodzaju słabego ładowania.
_________________
Cień 1100C 2004r.
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9488
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2015-07-19, 16:18   

No dobrze, gaźniki są na swoim miejscu. I teraz pytanie, czy masz problemy z odpalaniem moto? Czy też moto odpala i jeździ tak jak trzeba?
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Korzonek 
Marek

Motocykl: HONDA 1100 C 2004
Wiek: 46
Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 136
Skąd: Wschód-\SŁAWATYCZE
Wysłany: 2015-07-19, 16:26   

Hej Todku myśłąme że do roboty pojechałeś. Motocykl odpala pięknie za pierwszym obrotem wałem w sumie czyli znakomicie. Czy jeździ normalnie nie mogę powiedzieć bo nie zrobiłem długiej trasy po jak to można nazwać naprawie gdyż martwię się że mogę załatwić alternator a tego chciałbym uniknąć ale przejechałem się kawałek i motocykl chodzi wkręca się jedzie normalnie.
_________________
Cień 1100C 2004r.
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2015-07-19, 16:34   

Ładowanie powinno być miedzy 13,8V a 14,4V. jeśli jest tak jak piszesz w okolicach 12 to jest za niskie. Powody mogą być dwa - akumulator padlina, regulator mimo, że nowy wcale nie musi być OK.
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
wyvern 


Motocykl: GL1800 GoldWing
Wiek: 48
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 1751
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2015-07-19, 22:18   

Względnie jak u mnie - alternator szlag trafił - niby dawał co trzeba ale jakiś kiepski prąd był ;-)
_________________
-=< wyvern >=-

Dziewczyny - Nurek może głębiej ;-)
 
 
Asgalt 


Motocykl: VTX 1300 '03
Wiek: 56
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 1363
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-07-20, 09:57   

To zupełnie tak samo jak siwucha kupowana kiedyś na melinie - niby flaszka pełna, a kopało tak jakoś słabo... :-)8
_________________
Nigdy nie piję przed piątą po południu.
Na szczęście zawsze gdzieś na świecie jest piąta po południu.

Moje byłe Zochy: VT 600, VT 750, VT 1100 i Zocha obecna: VTX 1300
 
 
Korzonek 
Marek

Motocykl: HONDA 1100 C 2004
Wiek: 46
Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 136
Skąd: Wschód-\SŁAWATYCZE
Wysłany: 2015-07-20, 14:22   

To teraz pytanie jak bez rozbierania sprawdzić alternator jeżeli tak jak pisałem wcześniej na każdym przewodzie miał po 70V i ponad po przykręceniu obrotów.

[ Dodano: 2015-07-20, 16:38 ]
Nowe wieści są następujące zabawa dzisiejsza z miernikiem. Jeśli alternator rozłączę z regulatorem na przewodach tak jak pisałem jest 70 V i ponad ale w momencie gdy zepnę kostki i prąd popłynie do regulatora czyli dostanie obciążenie wartość napięcia na kostce spada do 11-12V. Co Wy na to czy to alternator padł?
_________________
Cień 1100C 2004r.
 
 
Sasin 
Tomek


Motocykl: był VT 1100 C; GS1150
Wiek: 56
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 650
Skąd: Działdowo NDZ
Wysłany: 2015-07-20, 20:14   

Korzonek napisał/a:
To teraz pytanie jak bez rozbierania sprawdzić alternator jeżeli tak jak pisałem wcześniej na każdym przewodzie miał po 70V i ponad po przykręceniu obrotów.

[ Dodano: 2015-07-20, 16:38 ]
Nowe wieści są następujące zabawa dzisiejsza z miernikiem. Jeśli alternator rozłączę z regulatorem na przewodach tak jak pisałem jest 70 V i ponad ale w momencie gdy zepnę kostki i prąd popłynie do regulatora czyli dostanie obciążenie wartość napięcia na kostce spada do 11-12V. Co Wy na to czy to alternator padł?


Ważny jest jeszcze stan połączenia między alternatorem a regulatorem - ta kostka z konektorami. Często tam tkwi problem. Wystarczy, że są styki przegrzane i / lub luźne, co stanowi dodatkowy opór na tej drodze. Spróbuj to wyeliminować. Jeśli napięcie z alternatora jest takie jak piszesz i to na wszystkich przewodach w każdej konfiguracji i nie ma przebicia do masy to może właśnie to połączenie jest do kitu.
_________________
Tomek :)
www.moje-dzialdowo.pl
Interaktywne Muzeum Pogranicza - ZAPRASZAM
http://www.muzeum.dzialdowo.pl/
 
 
 
Korzonek 
Marek

Motocykl: HONDA 1100 C 2004
Wiek: 46
Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 136
Skąd: Wschód-\SŁAWATYCZE
Wysłany: 2015-07-20, 20:20   

Sasin napisał/a:
Korzonek napisał/a:
To teraz pytanie jak bez rozbierania sprawdzić alternator jeżeli tak jak pisałem wcześniej na każdym przewodzie miał po 70V i ponad po przykręceniu obrotów.

[ Dodano: 2015-07-20, 16:38 ]
Nowe wieści są następujące zabawa dzisiejsza z miernikiem. Jeśli alternator rozłączę z regulatorem na przewodach tak jak pisałem jest 70 V i ponad ale w momencie gdy zepnę kostki i prąd popłynie do regulatora czyli dostanie obciążenie wartość napięcia na kostce spada do 11-12V. Co Wy na to czy to alternator padł?


Ważny jest jeszcze stan połączenia między alternatorem a regulatorem - ta kostka z konektorami. Często tam tkwi problem. Wystarczy, że są styki przegrzane i / lub luźne, co stanowi dodatkowy opór na tej drodze. Spróbuj to wyeliminować. Jeśli napięcie z alternatora jest takie jak piszesz i to na wszystkich przewodach w każdej konfiguracji i nie ma przebicia do masy to może właśnie to połączenie jest do kitu.

Przewód od alternatora nagrzewa się jak i kostka ale to normalne nic nie wskazuje na luźne połączenie bądź jakieś objawy złego styku nawet popodginaliśmy konektory sądząc że może jest zły styk ale nic na to nie wskazuje po prostu kostki rozpięte napięcie na alternatorze +70 kostka złączona napięcie na przewodzie alternatora 11-12V
_________________
Cień 1100C 2004r.
 
 
Chrusta 


Motocykl: Honda Shadow VT1100C 87r.
Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 64
Skąd: Toruń/ Piotrków Kuj.
Wysłany: 2015-07-21, 00:32   

Na sam początek bym sprawdził na innym akumulatorze. Dane z pierwszego posta są niejasne. Napięcie na naładowanym akumulatorze przy włączonym moto powinno wynosić około 14,4V. Później bym sprawdził jaki prąd płynie za regulatorem. Może gdzieś dalej jest jakieś zwarcie, może spalił się jakiś element i przez to pobiera duży prąd i alternator i regulator nie daje rady i napięcie siada. Możliwości jest dużo, stwierdzenie że "alternator do wymiany" zostawił bym na sam koniec jak już się będzie pewnym że to na 100% alternator.
 
 
Korzonek 
Marek

Motocykl: HONDA 1100 C 2004
Wiek: 46
Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 136
Skąd: Wschód-\SŁAWATYCZE
Wysłany: 2015-07-21, 08:20   

Chrusta napisał/a:
Na sam początek bym sprawdził na innym akumulatorze. Dane z pierwszego posta są niejasne. Napięcie na naładowanym akumulatorze przy włączonym moto powinno wynosić około 14,4V. Później bym sprawdził jaki prąd płynie za regulatorem. Może gdzieś dalej jest jakieś zwarcie, może spalił się jakiś element i przez to pobiera duży prąd i alternator i regulator nie daje rady i napięcie siada. Możliwości jest dużo, stwierdzenie że "alternator do wymiany" zostawił bym na sam koniec jak już się będzie pewnym że to na 100% alternator.

Podmiana akumulatora nic nie dała wartości mierzone są takie same. Poradziłem się Marudy z forum i dziś jak zdążę i wrócę wcześniej z pracy zrobię pomiar jeszcze raz wg. Zaleceń w/w osoby.
A połączenie niby ok

[ Dodano: 2015-07-24, 20:55 ]
Dobry wieczór po konsultacji z Marudą wyjąłem alternator i niestety jedno uzwojenie powoli zaczęło się topić więc Pan z Suwałk będzie miał troszkę pracy gdyż już wysłałem alternator do przewinięcia.
_________________
Cień 1100C 2004r.
 
 
QBUS 

Motocykl: VT 1100 ACE 1998
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 24
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-09-17, 08:08   

Witam żeby nie zakładać nowego tematu, w lipcu wymieniłem aku motor palił super. Byłem na urlopie przez 3 tyg wczoraj chce odpalić i nic. Podłączyłem do prostownika po 2 min odpalił i zostawiłem go do momentu włączenia sie chłodnicy. Dzisiaj chcę odpalił i nic. Czy to jest normalne czy coś jest nie tak?
 
 
maka 
Krzysiek


Motocykl: był VT 700 C 85 ; XL 1000 V, VT 1100 C 88
Wiek: 38
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 751
Skąd: Kurów //LPU
Wysłany: 2015-09-17, 08:14   

Prawdopodobnie jakiś wadliwy akumulator, albo"coś" wysysa Ci z niego prąd :D
_________________
Ideologia jest dla ludzi którzy nie mają własnego rozumu...
 
 
 
Rafał 
Rafał


Motocykl: ST 1300 Pan European '10
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sty 2014
Posty: 334
Skąd: Kobiernice / SBI
Wysłany: 2015-09-17, 08:53   

QBUS, Przerabiałem temat na wiosnę. Zapraszam do siebie - coś poradzimy może. mam dziś wolne :-)
Albo ja podjadę - taki sloneczny dzień :mrgreen:
 
 
Pawcio89 

Motocykl: xv250 3LS, VT1100 '97 SC18
Wiek: 35
Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 31
Skąd: Przewrotne
Wysłany: 2015-09-19, 14:41   

QBUS napisał/a:
Witam żeby nie zakładać nowego tematu, w lipcu wymieniłem aku motor palił super. Byłem na urlopie przez 3 tyg wczoraj chce odpalić i nic. Podłączyłem do prostownika po 2 min odpalił i zostawiłem go do momentu włączenia sie chłodnicy. Dzisiaj chcę odpalił i nic. Czy to jest normalne czy coś jest nie tak?


Na samym początku zmierz jakie masz ładowanie. Jeśli będzie ok to pozostaje szukać dalej czy prąd nigdzie nie "ucieka" albo masz wadliwy akumulator.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM