Gorący silnik gaśnie VT125C
Odpowiedz do tematu

: Gorący silnik gaśnie VT125C
Witam mam problem z obrotami na gorącym silniku, silnik pracuje tylko na pełnym gazie i to ma wolne obroty i żadnej mocy z jedynki nie ruszy.Gdy ostygnie pali i chodzi jak należy lecz gdy złapie temperaturę wymięka ,ssanie nic nie pomaga.Dodam że motorek jest prawie nowy ma przejechane tylko3000km stał kilka lat . Czyściłem gażniki nic nie pomogło,wymiana świec też nic ,wygląda to tak jak by go dusiło lub zalewało.

Ostatnio zmieniony przez vvolt 2015-07-02, 09:12, w całości zmieniany 1 raz
Grzegorz
:
przywitaj się jak człowiek tu http://www.shadow.org.pl/forum/viewforum.php?f=24 , a potem zajrzyj do zaworów.

:
Popraw tytuł wątku bo "Goroncy" koli aż oczy bolą.

Co do gaśnięcia to powodów może być wiele - od źle wyregulowanych gaźników po za ciasne zawory i impulsatory.

Jak wyglądają świece? Zalewa go czy nie dostaje paliwa?

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
Odczucie mam takie jak by dostawał za dużo paliwa nie wiem gdzie się reguluje skład mieszanki .Moc ma dopiero na obrotach świece ma nowe.

[ Dodano: 2015-07-02, 08:54 ]
Śrubki z krzyżowym nacięciem od spodu gażnika to chyba regulacja mieszanki ustawiłem na 1,75 obrotu tak gdzieś wyczytałem ,przestawić to na zamontowanych gażnikach to wielki problem z dostępem.

[ Dodano: 2015-07-02, 09:14 ]
Myślę może żle ale przy braku luzów na zaworach kompresja była by słaba a on ma 14bar.

Grzegorz
:
Z reguły gdy traci moc po nagrzaniu to puchną tłoki...

choc trochę mało precyzyjnie opisałeś objawy by coś prognozować

:
promo napisał/a:
Z reguły gdy traci moc po nagrzaniu to puchną tłoki...


Tak to było w WSce...

Wstępnie temat mamy już wyjaśniony, ale kolega vvolt sam powie co i jak.

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
GhoustDragon napisał/a:


Tak to było w WSce...

Wstępnie temat mamy już wyjaśniony, ale kolega vvolt sam powie co i jak.



eee tam do dziś jest w wszelkiej maści skuterach, crossach itp

choć akurat tu, przy chłodzeniu cieczą faktycznie trudno byłoby go przegrzać do tego stopnia, aczkolwiek podobno wszystko jest możliwe:D

:
Panowie dziękuje bardzo za wsparcie i porady .A co było ,gażnik w myjke ultradzwiek i po sprawie.
A teraz poradzcie mi jak odblokować moduł bo to niemiec.

Grzegorz
:
vvolt napisał/a:
Panowie dziękuje bardzo za wsparcie i porady .A co było ,gażnik w myjke ultradzwiek i po sprawie.
A teraz poradzcie mi jak odblokować moduł bo to niemiec.


a do jakiej prędkości masz zablokowany? mój był do 80km/h

poczytaj sobie:

http://www.shadow.org.pl/...pic.php?t=20049

:
Mam nowy problem po myciu gażników motor pali trzma idealnie obroty lecz brak mu mocy na wolnych obrotach wbije biega1 i jak nie przygazuje na sprzęgle żeby wszedł na obroty to z niskich ledwo ruszy i to na półsprzęgle i gaz do dechy a on ledwo jedzie gdy jakimś cudem po dłuższej chwili złapie obroty to buja się normalnie tyle że muszę go trzymać na obrotach.

[ Dodano: 2015-07-05, 21:19 ]
Koledzy nigdy bym nie wpadł na tak laiczny pomysł jakiś mechanik przede mną czyścił gażnik i jak zobaczył dysze zatkaną to ją rozwiercił z 35 zrobił 100. Trzoche mi zajeło wykrycie tej głupoty, ze trzy razy rozbierałem gażnijk zdejmowałem kapturki ze świec i na jednym cylindrze palił ok a drugi lipa dusił i zalewał świece myślałem pozim i zabrudzony gażnik a tu masz placek .

[ Dodano: 2015-07-05, 21:23 ]
Prosze o pomoc gdzie kupie dysze do gażnika 35

[ Dodano: 2015-09-04, 10:46 ]
Jakiś nie douczony spec rozwiercił dysze , motorek pare lat sobie stał w szopie u niemca jest jak nówka ,ten co go sprowadził robił mu czyszczenie .Po wymianie dysz zarąbista maszyna.

Grzegorz
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group