Klej spod naklejek
Odpowiedz do tematu

: Klej spod naklejek
Witam,
Jestem w trakcie zmiany koloru motocykla i mam pytanie czy ktoś orientuje się czym łatwo można usunąć klej spod naklejek? Naklejki odklejone za pomocą opalarki, ale został po nich klej. Te z boczków usunąłem papierem ściernym ale były małe i w miarę to poszło a poległem fizycznie przy tarciu tego kleju spod naklejki tylnego błotnika. Dodam że próbowałem jeszcze namaczać woda i trzeć na mokro i próbowałem rozcieńczalnikiem i szczoteczka ale nic temu nie daje rady :cry:

:
Spróbuj innym rozcieńczalnikiem, nie każdy rozpuszcza klej po naklejkach. Ktoś mi kiedyś polecił Terpentynę.

:
Jeśli będziesz przemalowywał to nie ma problemu ze zmatowanym lakierem.
Doskonały sposób to:
- twarda lekko wilgotna szczotka, ostatecznie gąbka
- CIF
Lejesz CIF i szorujesz dosłownie chwilę.
Robi się emulsna łatwo usuwalna wodą.
Tak samo łatwo usuwa się klej z naklejek na butelkach po winie, alkoholu itp

:
Ja używałem benzyny ekstrakcyjnej i miękkiej szmatki. Schodziło bez problemu.

:
Ja do usuwania kleju z szyby samochodowej używałem zwykłego WD40 i wszystko zeszło.

:
Label Remover Spray polecam tego typu preparaty, świetnie działają bez szkody na lakier.

:
Polecam WD 40, lekko zwilżyć pozostawić na chwilę i przetrzeć szmatką.

To nie było moje marzenie, ale zaskoczyło.

https://www.facebook.com/shadowontheroad/

:
zemnebedeusz napisał/a:
Ja używałem benzyny ekstrakcyjnej i miękkiej szmatki. Schodziło bez problemu.

Potwierdzam.

:
Głupio zabrzmi, ale spróbuj olejem (takim jadalnym) te cholerstwa co naklejają w sklepach właśnie w ten sposób można usunąć .

Pozdrawialski
Jerson

"Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die!" - Jethro Tull
:
WD40 bez problemu sobie radzi.

:
Najskuteczniejszy sposób i wręcz błyskawiczny to eter.

Przesiadka na 750 ACE C2 - teraz w poszukiwaniu VTX 1800F lub C
:
Ja używam czegoś takiego i wszelkie naklejki ( z szyby w aucie czy też z różnych plastików oraz maszyn i urządzeń) bez problemu zeszły w kilka minut bez szczególnego szorowania


:
Naklejki poddały się bardzo lekko nasączonej ściereczce rozpuszczalnikiem nitro. Uwaga! Rozpuszczalnik nitro zawiera aceton więc nie jest to środek bezpieczny dla tworzyw sztucznych i plastików, ja użyłem jako że lakieruje od nowa motocykl więc na lekkie uszkodzenia starej powłoki lakierniczej mogłem sobie pozwolić, ale przy bardzo delikatnym potraktowaniu wszystkiego obyło się bez jakichkolwiek kolwiek szkód a klej ściągnąłem w minutę ;-) Dziękują za porady dodam że u mnie patent z benzyną ekstrakcyjną i szczoteczka nic nie pomagał.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group