Akumulator powerbat prośbą o opinie
Odpowiedz do tematu

: Akumulator powerbat prośbą o opinie
Witam. Jak w temacie czy ktoś używa i jeśli używa akumulatora z nazwy powerbat czy mógłby się opinia podzielić? Ile takie cuda żyją, czy nie ma z nimi problemu itp. Pytam bo kupiłem aku na www.sklepmotocyklowy.pl czyli KLASA z opisu i zdjęć wynikało że dostanę Landporta a przyszedł Powerbat... Nie wiem czy to pchać do hani. Hyb 16 a-a takowy mam. Czasem ryzyko sie opłaca i wcale nie jest powiedziane że aku firmy no name będzie gorszegorsze od markowych. Ale poczytać opini użytkowników nie zaszkodzi. Pozdro!

A na starość powiem tak: "Jestem stary, niedołężny, ale motór mam potężny" :D
:
O PowerBat słyszałem pochlebne opinie, niemniej jeśli miałeś dostać Landporta to ja bym odesłał.

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
Ja swojego czasu miałem powerbat i złego słowa nie powiem. Nie miałem z nim żadnych problemów. Dobrze trzymał. Z tego co mi wiadomo to używają tych aku w sportowych maszynach.
A tak ogólnie klient ze sklepu motocyklowego (motocyklista) polecał mi aku Landport. Podobno Yuasy jest bardzo dużo podróbek. Warty podobno nie warto i takie tam.
Powerbat można brać, choć też myślę że po opinii innych, ja bym brał Landport (najlepszy cena/jakość).

:
Mam Powerbat.
Co mogę powiedzieć:
Nigdy nie wyciągany z motocykla.
Nigdy nie ładowany.
Na wiosnę kręci bez problemu (a moto w nieogrzewanym garażu stoi).
Na razie przetrwał tak trzy zimy i nie widać jakichkolwiek oznak że coś się z nim dzieje.

Silnik, dwa koła i mina wesoła :-)
:
Zgłoś się do sprzedawcy i poinformuj go o pomyłce. Ciekawe co zaproponuje. Dużo kupuję przez internet a pomyłki się zdarzają. Zazwyczaj propozycje sprzedawców są intratne. Powerbat chyba siedzi w moim moto. Kupiłem go 3 lata temu razem z motocyklem. Nie wiem kiedy był do niego włożony, ale w tym sezonie będzie wymieniony.

:
Bartez_nd napisał/a:
Witam. Jak w temacie czy ktoś używa i jeśli używa akumulatora z nazwy powerbat czy mógłby się opinia podzielić?

Ja mam ten aku 3 sezon i niby jest Ok kreci ,radio gra dość często, ale drugim razem kupię Yuasa(Landporta nie znam w ogóle).Podstawowy problem w powerbat to KLEMY- istna tragedia to ich konstrukcja, przykręcane na śrubkę do aku ..długo by pisac-jesli masz wiecej odbiorników podpinanych bezpośrednio do baterii to koszmar z ich skręceniem do powerbata.Jest większy o o 1-3mm od standardowego ,wiec sprawdz czy wlezie.

Pozdr DarekB

:
Nie odsylalem nie dzwonilem zalalem kwasem założyłem i nie odpalil. Nastawilem go do lądowania pod dobry prostownik na 1,5 A na jakie 40 minut. Odpalil od strzała więc go zostawilem żeby pochodził, pozniej mała rundka po mieście i spać. I o w ten weeken zajezdzam do garażu wsadzam kluczyk przekrecam staruje i gada od strzała także puki gwarancją działa nic z nim nie będę kombinowal. Poprzedni JMT wytrzymał lat 6 lub 7. Dzięki za info :-) w trakcie użytkowania dam znać jeszcze jak się sprawuje :-)

A na starość powiem tak: "Jestem stary, niedołężny, ale motór mam potężny" :D
:
Mój Powerbatt właśnie powiedział kaputt :/
Ale ma 6 lat więc nic dziwnego.

Silnik, dwa koła i mina wesoła :-)
:
Też miałem poprzednio takowy Powerbat 12V16Ah i porażka jakiś chyba wadliwy nie trzymał w ogule prądu a po 11-mcach padł całkiem dobrze że gwarancja jeszcze była,zwrot kasy i dołożyłem do Yuhasy teraz wszystko oki. :roll:

Były: MZ ETZ 150e 90r,MZ ETZ 150e 91r, Honda CB 550 Nighthawk 83r, Honda Shadow VT 750 C 83r,Honda Shadow VT 700 C 84r, Honda Sabre VT 1100 C2 03r, Honda Shadow VT 1100 C2 96r......
:
Ja swojego też niedawno odesłałem na gwarancji i czekam teraz na odpowiedź . W zasadzie to nie wiele na nim nawet pojeździłem w zeszłym sezonie. Jakiś miesiąc, może dwa. :shock: .

Duchów się nie boje. Boje się utraty cienia, ponieważ ludzie bez cienia nie istnieją.
:
Teodor84 napisał/a:
Ja swojego też niedawno odesłałem na gwarancji i czekam teraz na odpowiedź . W zasadzie to nie wiele na nim nawet pojeździłem w zeszłym sezonie. Jakiś miesiąc, może dwa. :shock: .


A w jaki sposób i kiedy reklamowałeś?

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
Więc normalna reklamacja na podstawie dowodu zakupu, a gość który sprzedawał już zają się reklamacją napisał w protokole coś o nietrzymaniu prądu rozruchowego czy cuś takiego grunt że przeszło i po 2 tyg miałem zwrot kasy....

Były: MZ ETZ 150e 90r,MZ ETZ 150e 91r, Honda CB 550 Nighthawk 83r, Honda Shadow VT 750 C 83r,Honda Shadow VT 700 C 84r, Honda Sabre VT 1100 C2 03r, Honda Shadow VT 1100 C2 96r......
:
GhoustDragon napisał/a:
Teodor84 napisał/a:
Ja swojego też niedawno odesłałem na gwarancji i czekam teraz na odpowiedź . W zasadzie to nie wiele na nim nawet pojeździłem w zeszłym sezonie. Jakiś miesiąc, może dwa. :shock: .


A w jaki sposób i kiedy reklamowałeś?



Właśnie odebrałem akumulator z reklamacji. Trochę to trwało, ale uznali reklamację i odesłali mi nowy akumulator. Jeżeli chodzi o sposób reklamacji, to zwyczajnie odesłałem akumulator z fakturą i książeczką gwarancyjną. Nie opisywałem w tej książce nawet co się dzieje z akumulatorem. Wcześniej napisałem do nich maila z opisem usterek, ale nie wiem czy to miało jakiś wpływ. :)

Duchów się nie boje. Boje się utraty cienia, ponieważ ludzie bez cienia nie istnieją.
:
Odswieżam temat. Akumulator Tuborg czy Powerbat który lepszy cena podobna parametry też. Na dniach chce kupić akumulator i zastanawiam się nad tymi dwoma.
Pozatym czy aby doładować nowy zalany akumulator przed zamontowaniem w motocyklu musi być typowo ładowarka czy może być prostownik np. 5 amperowy.

:
wirus napisał/a:
Odswieżam temat. Akumulator Tuborg czy Powerbat

Chodzi Ci o taki powerbat?
https://allegro.pl/oferta/akumulator-powerbat-ctz7s-bs-ytz7s-bs-etz7s-bs-7250664450
Akumulatory ładujemy prądem o wartości 1/10 pojemności.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group