/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Moja czarna pszczoła
Autor Wiadomość
dzinks 
Rafał


Motocykl: CRF1000L
Wiek: 46
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 2473
Skąd: Strzelce Kraj. / FSD
Wysłany: 2015-03-16, 21:04   

alarec, Gratulacje :-)

Alabaster,
Alabaster napisał/a:
Za rok/dwa chętnie nabedę wypasioną 125 dla młodej ;-)
Już pewne zaciera :chytrusek: :mrgreen:
 
 
 
alarec 


Motocykl: vt125 jc29
Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 183
Skąd: prosto z siodła
Wysłany: 2015-03-17, 09:06   

Cytat:
sprawdź koniecznie cały napęd (zębatki i łańcuch), hamulce oraz opony

Gumy w dobrym stanie, hamulce super, płyn również wymieniony. Też została zrobiona regulacja luzów zaworowych.
Nie jestem tylko pewny co do napędu, bo tylna zębatka i łańcuch wyglądają na świeże, niedawno nasmarowane. (Przekazano mi tylko że łańcuch nie był jeszcze naciągany. Luz jest taki jak w ks. serwisowej)

Cytat:
Żona to trudna sprawa... spróbuj ją przewieźć... może zmieni nieco zdanie.
Potem zostanie tłumaczenie, że prawko to tylko dla własnego bezpieczeństwa, umiejętności i praktyki ;)

Cytat:
wkońcu zgoda na kupno, po małej namowie aby spróbowała kawałek się przejechać, nigdy nie siedziała nawet, fascynacja

Mam potomka w drodze, żona jest troche większa niż zwykle, więc napewno na motocykl nie wsiądzie, więc na chwile obecną ten pomysł odpada. Ale będę miał to na uwadze w przyszłości, hehe :-P

Cytat:
125 musi napędzić masę niewiele mniejszą od większego motocykla więc pracuje pod większym obciążeniem. Moja 500 pali w cyklu mieszanym ok 4L/100km, w trasie potrafi mniej :)

I to jest bardzo dobre wytłumaczenie. Konkretna argumentacja - szanuje takie wypowiedzi :toast:


Cytat:
śmiało wyposażaj swoją Hanię. Uważam że nie tylko liczy się to co pod manetką ,ale też spojrzenia ludzi jak sobie wolno i dystojnie jedziesz przez miasto


Cytat:
właśnie popieram przedmówce

Na pewno nie wyposażam dla kogoś ale dla siebie, chociaż po sprzedaży na pewno nabywca będzie zadowolony. Kupuje to co jest mi potrzebne, a przy okazji poprawia wygląd.
Podobają mi się takie motocykle i nic na to nie poradzę :-)
Informuje że to co podałem wyżej to są "plany", a jak wiadomo plany się często zmieniają i co z tego zostanie zakupione/zrobione to się okaże w najbliższej przyszłości.
Moto będzie do codziennego użytku, więc chce również aby się dobrze prezentował jak chłopaki wcześniej zauważyli.

Cytat:
Za rok/dwa chętnie nabedę wypasioną 125 dla młodej

Raczej dłużej niż 2 lata jej trzymać nie zamierzam.Dopiero co go kupiłem, ale szwagier już ręce zaciera :chytrusek: , więc nie wykluczone że też zostanie w rodzinie.

Cytat:
Kolega chyba jest z forum samochodowego i lubi modzić a mody mają to do siebie że wciągają.

No to tutaj trafiłeś w samą dychę :mrgreen: , a jestem i lubię :-)

lupo4801 chyba do swojej Hanki dorabiałeś sam elementy z tego co widze? Podoba mi się zaślepka płynu hydraulicznego :chytrusek:


Muszę odkurzyć moją maszynę polerską i chyba zakupić jakiegoś pada do cuttingu, bo nie przypominam sobie żebym miał. Jeśli zdziałam coś sensownego to pokaże wam co udało się osiągnąć.
 
 
Saimon 
Grzegorz


Motocykl: H-D VRSCA 2003
Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 244
Skąd: PRUSZKÓW
Wysłany: 2015-03-17, 09:57   

I pamiętaj o frędzlach na kierownice. :thx:
 
 
alarec 


Motocykl: vt125 jc29
Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 183
Skąd: prosto z siodła
Wysłany: 2015-03-17, 10:06   

To mi się nie podoba Saimon :-P , wiec pewnie ich nie bedzie, hehe.
_________________
Była Moja czarna pszczoła
 
 
bulletproof 
adrian o


Motocykl: honda shadow vt 125
Wiek: 38
Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 2
Skąd: Wolbrom
Wysłany: 2015-03-18, 12:03   

alarec napisał/a:

Na chwile obecną kat.A nie wchodzi w gre, żona niet ;-)


ja po prostu posadziłem moją kobietę na moto i ruszyła przed siebie. na kurs A pojdziemy chyba razem ;-)

pzdr
_________________
Adrian
 
 
MARQ 
f.k.a. Konar


Motocykl: VT125c 99'; VT1100A.C.E. 94-95'
Dołączył: 29 Sie 2014
Posty: 1608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-18, 12:23   

ja swoją jako plecak chcę pilnie wrzucić, ale nie mam orzeszka dla niej.
szukam czegoś, niby do użycia na raz/dwa w roku - ale przecież ma być bezpiecznie... choć na pewno na wolne wyprawy ;)
i nie wiem czy na początek (jeszcze nie jechała ze mną) iść w stronę taniego orzecha,
czy jednak myśleć jak o sobie i inwestować w leżący przeważnie na półce porządny kask?
_________________
kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
 
 
Alabaster 
Maciej


Motocykl: VT 1100 C Spirit '03 SC18
Wiek: 52
Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 2818
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-03-18, 12:34   

Kup coś w miarę taniego ale atestowanego.
Polecam Ci na przykład http://ls2.sklep.pl/pl/p/...T-Matt-Black/24
Kask daje radę jako plecaczkowy.
Moja młoda jeździ w czymś takim http://ls2.sklep.pl/pl/p/...tt-CHOPPER-/268 i nie narzeka.
_________________
Silnik, dwa koła i mina wesoła :-)
 
 
garnett 
Majsterpopsuj


Motocykl: HD Electra Glide wcześniej VT500c i VT1100ace
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 1617
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2015-03-18, 13:00   

MARQ napisał/a:
ja swoją jako plecak chcę pilnie wrzucić


Uważaj, bo jak ja swoją raz przewiozłem to skończyły się samotne przejażdżki.

Jak nie wiesz czy żonie się spodoba to pożycz od kogoś kask na 1 przejażdżkę, w razie czego nie stracisz kasy na kupno kasku jak się żonie nie spodoba.
_________________
Jeżeli kobieta włącza wycieraczki kiedy nie pada, znaczy będzie skręcać.
 
 
czeslaw 

Motocykl: Honda Shadow VT 800
Wiek: 61
Dołączył: 18 Gru 2014
Posty: 163
Skąd: Rogów - Łódzkie
Wysłany: 2015-03-18, 15:41   

Jak raz wsiądzie już nie wysadzisz ;-)
 
 
Duszeek 

Motocykl: Honda vt shadow
Wiek: 51
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 133
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-03-18, 16:04   

Wszystko zależy od żony ... ;-)

Ja dla swojej żony kupiłem jednak Nolana, nie uśmiecha mi się wychowywać dzieci samotnie, a i bez niej życie byłoby już inne - więc wolałem wydać ten 1k na kask niż potem żałować, że gdybym może wydał te 500zł więcej to byłoby inaczej itp.
Czasem biorę na mały wypad syna - tu to nawet nie dopuszczam myśli o wypadku ...

Z tymi przejażdżkami różnie bywa - licho nie spi jak to się mówi ...

Nie dalej jak kilka dni temu facet zjechał mi na mój pas dubiąc coś pod nogami - było to na moście, więc nawet nie było gdzie zjechać - burza myśli - bo szedł ostro na czołówkę. Najpierw w pańce przyhamowałem, ale zaraz potem gaz do dechy i wjechałem na przeciwny pas - ledwo się zmieściłem wymijając jego, a potem wracając na pas uciekałem przed nadjeżającym tirem.
Nadmienię, że przelaciałeo mi w tym czasie kilka różnych rozwiązań np. trabić jak oszalały, ale też szybko doszedłem do wniosku, że zanim koleś co chce mnie zabić podniesie tą łepetynę na drogę i zareaguje, to będzie już po ptakach ...

Po tym wszystkim w lusterku widziałem, że przejechał tak jeszcze ze 150 - 200m, aż ostro wrócił na swój pas ...
[ Jechałem samochodem jakby się ktoś nie domyślił ... ]
 
 
alarec 


Motocykl: vt125 jc29
Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 183
Skąd: prosto z siodła
Wysłany: 2015-03-22, 22:59   polerka

No to w pierwszym rzucie wziąłem się za polerkę przedniego nadkola, poniżej zamieszam zdjęcia 50-50 i efektu końcowego.
Niestety nie zrobiłem zdjęcia bloczków przed zabiegiem, ale powiem tylko ze były bardzo mocno porysowane, pełno swirli.

Dodatkowo taśma rantowa na nadkole, wygląda naprawdę dobrze.

IMG_20150322_225854.JPG
50-50
Plik ściągnięto 62 raz(y) 54,65 KB

rps20150322_225357.jpg
Całość
Plik ściągnięto 66 raz(y) 50,36 KB

 
 
Destiny 
Przemek


Motocykl: Bandzior
Wiek: 39
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 734
Skąd: Kraków / Niepołomice
Wysłany: 2015-03-23, 11:49   

Zawsze jak się kupi motocykl poniżej litra to najczęstsze rady jakie się słyszy to nie inwestuj w dodatki bo za chwilę będziesz zmieniał, bo jak nic poczujesz że mało pod manetką i na co robić prezent kupującemu. Powiem szczerze że mnie to gadanie mocno śmieszy... Proponuję sobie przypomnieć swoją podnietę i euforię tuż po zakupie nowej maszyny i nie ma tu znaczenia czy była to 125 czy 1800. Każdy nowy zakup cieszy i chce się nowy nabytek doprowadzić jak najbliżej swojego ideału. Druga sprawa, są ludzie którzy nie potrzebują pojemności, mocy, momentu jak by przyczepę pełną gruzu mieli holować, bo ich styl jazdy tego nie potrzebuje, argument że wyprzedzanie w trasie, jazda z plecakiem itd też dla mnie bez sensu, bo może ktoś z góry wie że będzie jeździł solo, po za tym nie raz widzę jak ktoś na moto w trasie jedzie za jakimś żółwiem ok 70-80km/h i nie pali się do wyprzedzania bo ma na to wyje*ane, mijam go, pozdrowię i widzę że jedzie z bananem na twarzy a to oznaka że chyba dobrze się bawi :) Sytuacja jest też czasem odwrotna, pięknie ubrany potwór o mocy uciągowej dwóch przyczep, doładowany sakwami, kuframi i co tylko można tam dopiąć, szum frędzli niczym husaria podczas ataku i co z tego, korek jak diabli bo jedzie traktor z przyczepą pełną ziemniaków, i jeździec odziany w markowe skóry wlecze się za nim 30km/h bo ma obawy odkręcić manetkę i uwolnić tego smoka żeby go wyprzedzić bo z przeciwka zbyt często coś jedzie…
Tak że podsumowując, jeżeli ktoś kupił motocykl po zrobieniu sobie podsumowania czego od motocykla oczekuje to pojemność nie jest wyznacznikiem zmiany w późniejszym terminie. Ja do tej pory śmigałem VT600 i jak by nie wypadek to pewnie bym dalej na niej śmigał, obecnie VT750, czy ta pojemność to nie za mało? Może i mało, bo jeżdżę w grupie z mocnymi maszynami pokroju vzr1800, vtx1800, czy rider 1900 i jak czasem startujemy spod świateł i każdy odkręci to nawet nie wiem kiedy jadę sam, ale to są sporadyczne sytuacje na odcinku 1km, w trasie nie czuję żeby ktoś musiał na mnie czekać. Tak samo ja nie czuję żeby chłopaki na pojemnościach ok 125 mnie spowalniali.
Fakt jak bym z kasą lepiej stał to pewnie uderzył bym w duży litraż, ale wolałem kupić motocykl słabszy a który będzie mi się podobał a wiem że mocy mi wystarczy, niż kupić starego brzydkiego trupa byle powyżej 1000cm3 było..

Moja rada, alarec jak masz kasę, chęci to rób z motocyklem co Ci się tylko w głowie zrodzi bo w przyszłości może tej kasy nie odzyskasz przy ewentualnej sprzedaży, ale to ile za tą kasę będziesz miał frajdy i przyjemności to Twoje na zawsze ;-)
_________________
Przeszłość >> Teraźniejszość
 
 
Wojti 
V-tec


Motocykl: Shadow VT 125
Wiek: 40
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 69
Skąd: Korycin
Wysłany: 2015-03-23, 15:54   

Destiny :toast:
_________________
I don't drive Fast...
I fly low ;D
 
 
Leo 


Motocykl: Była VT 500 C 85, Honda XL 600V Transalp
Wiek: 64
Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 3111
Skąd: Otwock
Wysłany: 2015-03-23, 16:06   

Destiny w zasadzie jestem gotów się z Tobą zgodzić ;-)
ale spytaj Troma,
dawał radę w grupie bez problemu przy tempie podróżnym 90-100km/h tyle że.....
czasem musisz dokonać szybkiego manewru choćby wyprzedzania po czym wrócić do grupowego tempa i wtedy jest krucho gdy koledzy skaczą a Ty zostajesz
zapas mocy się przydaje nie ma dwóch zdań i nie musi być litr, od 500 w górę wystarczy ;-)

co do doposażenia to znów odwołam się do Troma ;-)
Trom ubrał swoją 125 i wygląda jak spod igły, naprawdę można pozazdrościć :-P i nie ulega wątpliwości że może mieć satysfakcję jeżdżąc takim zadbanym motocyklem
_________________
never as good as the first time
 
 
Destiny 
Przemek


Motocykl: Bandzior
Wiek: 39
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 734
Skąd: Kraków / Niepołomice
Wysłany: 2015-03-23, 17:42   

Leo napisał/a:

czasem musisz dokonać szybkiego manewru choćby wyprzedzania po czym wrócić do grupowego tempa i wtedy jest krucho gdy koledzy skaczą a Ty zostajesz
zapas mocy się przydaje nie ma dwóch zdań

Leo w zasadzie jestem gotów się z Tobą zgodzić ;-)

wiadomo, mając spory zapas mocy pod ręką łatwo jest wykonać np wspomniany przez Ciebie manewr wyprzedzania, bo zrobisz to bez zmiany biegu, manetka w dół a moto jak z procy, ale nie mając takiego zapasu, z pomoca przychodzi doświadczenie i znajomość swojej maszyny, przepięcie w dół na 4 lub 3 lekki ryk i jedziesz :)

No ale nie ma co odbiegać od tematu, bo zaśmiecamy tutaj koledze tylko jego wątek.
_________________
Przeszłość >> Teraźniejszość
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM