gdzie i jak gniazdo zapalniczki
Odpowiedz do tematu

: gdzie i jak gniazdo zapalniczki
Powitać wszystkich
Tak jak w temacie, jestem na etapie przygotowań moto do sezonu no i na kiero czeka do podłączenia kamerka i navi. zostało zakupione już hermetyczne gniazdo zapalniczki

http://allegro.pl/gniazdo...5116371798.html

i teraz właściwe pytanie, gdzie się włączyć do instalacji żeby było wszystko w porządku.
Dzięki za pomoc.

Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie
:
http://www.shadow.org.pl/...hp?mode=results
3 minuty szukania... czytania trochę więcej :roll:
Na pewno znajdziesz odpowiedz :mrgreen:

motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
:
tak szybko powiedziawszy ,
- bezpośrednio z bezpiecznikiem do aku
- bezpośrednio z bezpiecznikiem do aku i dodatkowym wyłącznikiem
- z bezpiecznikiem i pod jakieś urządzenie zasilane z stacyjki poprzez przekaźnik
w pierwszym punkcie stałe zasilanie gniazdka,
w drugim stałe zasilanie ale możesz sobie wyłączyć pstrykiem ,
w trzecim po załączeniu stacyjki masz zasilanie , po wyłączeniu zasilanie znika
to podane na skróty

:
Albo mix rozwiązań waludi'ego - przez przełącznik trójpozycyjny (zależnie od przeznaczenia tegoż gniazda):
poz 1: zasilanie gniazda zapaliczki zależne od pozycji kluczyka w stacyjce,
poz 2: niezależnie od stacyjki - sztywny ON,
poz 3: sztywny OFF

Primum non nocere
:
Ja mam pod stacyjką. Zaleta - łatwe ładowanie telefonu podczas jazdy, nikt na postoju się nie podepnie. Wada - na postoju raczej bezużeczne. Trzeba mieć kluczyk w stacyjce a w moim przypadku światła są na stałe (rozładowywanie aku) włączone.

:
też mi to chodzi po głowie, ale raczej wolałbym dwa porty usb, np coś TAKIEGO bo wejście na zaplaniczkę wydaje mi się kompletnie bezużyteczne i szkoda na nie miejsca. Tylko zastanaiwam się gdzie to schować żeby było wygodnie a nie było widoczne, bo ozoba to raczej żadna na kierownicy :P

:
Cytat:
bo wejście na zaplaniczkę wydaje mi się kompletnie bezużyteczne i szkoda na nie miejsca.


Nadmuchaj materac pompką poprzez USB..... :chytrusek:

:
odpowiedź do Destiny, z tego co wyzytałem dobrym miejscem jest piórnik pod przednim reflektorem i ma blisko prąd

Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie
:
w tym gniazdku masz mocowanie na kierownicę więc tam je zamontuj a zdjąć przecię można w każdej chwili. możesz sobie zrobic wyjście na zasilanie w takim miejscu żeby nie było widać( okolice główki ramy np.) i zastosować bezpieczną złączkę która nie będzie powodaowała zagrożenia spięciem. np coś takiego http://allegro.pl/zlacze-...5122788053.html

:
Ja mam na kierze, bez przesady aż tak bardzo nie szpeci.

:
ja też na kierownicy, tylko po drodze schowany w miejscu tylko mi wiadomym "pstryczek" rozłączający gniazdo od akumulatora

Bądźcie pozdrowieni wszyscy kochający Shadowki i Bunię :-)
MOJA HANUŚKA :-)
:
Jak ktoś ma krawat z kieszonką - też b.fajne miejsce na gniazdo zapalniczki :->

Nothing is over! Nothing!
:
ja też mam gniazdo w kieszonce od krawata, a w razie potrzeby do tej kieszonki przypinam nawet nawigację

: Miejsce do podłączenia gniazd USB.
Kupiłem gniazdo USB (bez zapalniczki - uznałem za zbyteczne) mocowane na kierownicę plus jakieś w tym wyświetlane inne bzdety. Teraz jak go podłączyć.. Z założenia ma służyć do podtrzymania zasilania telefonu/nawigacji więc wystarczy mi podłączenie pod zapłon. Ma bezpiecznik. Pierwotnie myślałem o podłączeniu do skrzynki z bezpiecznikami jednak analizując jak biegną przewody zacząłem się zastanawiać czy dam radę w miarę bezinwazyjnie to przeciągnąć (pod bakiem wiązka chyba wchodzi w jakieś otwory i jest tam cholernie ciasno) i żeby było ładnie. Zastanawiam się czy nie podłączyć tego gdzieś bliżej np. pod światła (dodatkowo miałbym przypomnienie, że ich nie właczyłem ;-) ) ? Czy możecie się ze mną podzielić jakimiś swoimi rozwiązaniami?

:
Destiny napisał/a:
też mi to chodzi po głowie, ale raczej wolałbym dwa porty usb, np coś TAKIEGO bo wejście na zaplaniczkę wydaje mi się kompletnie bezużyteczne i szkoda na nie miejsca. Tylko zastanaiwam się gdzie to schować żeby było wygodnie a nie było widoczne, bo ozoba to raczej żadna na kierownicy :P

Ja mam w osłonie główki ramy, w tym plastiku. Poprzednik miał tam jakiś przełącznik, więc wykorzystałam ten otwór (do osadzenia gniazda 2xUSB)

Jeśli marnowanie czasu daje ci radość, to nie jest to czas zmarnowany.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group