olej do Black Widow
Odpowiedz do tematu

: olej do Black Widow
Witam. Jako, że niedługo pora zaczynać sezon chcę wymienić olej, niestety nie wiem jakim Hanka jest zalana (kupiłem ją w marcu). Mam do niej książkę serwisową w której wpisane są wymiany, Jednak za lata 2012 i 2013 nie ma napisane czym była zalewana. Natomiast za rok 2011 wpisany jest Castrol GPS 10W40. Wszystkie wymiany czy naprawy robione był w jednym serwisie, więc obstawiam, że w kolejnych latach lali to samo. I tu rodzi się moje pytanie, czy przy roczniku 2001 i przebiegu 54 tys naleć tego samego oleju, czy może pora już zmienić na coś innego. wyczytałem gdzieś, że przy większych przebiegach leje się oleje o większej lepkości. i na koniec pytanie ile leje się oleju? gdzieś na forum widziałem, że około 2,6 l.

:
zigi_sl napisał/a:
I tu rodzi się moje pytanie, czy przy roczniku 2001 i przebiegu 54 tys naleć tego samego oleju, czy może pora już zmienić na coś innego. wyczytałem gdzieś, że przy większych przebiegach leje się oleje o większej lepkości

... jak Ci nie pił oliwy to lej taki sam i ciesz się jazdą.

Honda - The Power of Dreams
:
54 tyś toż to ledwie dotarty silnik... ;-)

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
ok, dzięki Panowie, :thx: w takim razie zamawiam, bo wiosna tuż, tuż :ride:

:
nadal gdzieś w głowach siedzi taki mit, że jak silnik ma już trochę najechane to się leje półsyntetyk a jak już bierze olej to mineralny. Na moje rozumowanie to trochę bzdurne. Leje się lepkość wg zaleceń producenta a jak się ma kasę to tylko syntetyki. Ale to tylko moja opinia :) w sumie nie tylko moja...

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group