/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Shadow VT 125 vs Hyosung Aquila GV 125
Autor Wiadomość
Maciek K 

Motocykl: VT 125 ... prawdopodobnie
Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 4
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2015-01-21, 17:31   Shadow VT 125 vs Hyosung Aquila GV 125

cześć wszystkim,

od kilku min. jestem zarejestrowanym użytkownikiem forum :thx: a stało się tak z jednego poważnego powodu - zamiar spełnienia marzeń o jednośladzie.

nie ma co owijać w bawełne... można jeździć na 125 na kat.B więc rynek się otworzył.... niestety cenowo też zrobiła się odwilż dla sprzedających. Tak wykręcili temat, że za Shadow VT 125 w dobrym stanie cenią sobie 9-10k i więcej.

miałem przyjemność zbadać organoleptycznie hondę i bardzo mi pasuje. problem polega na tym, że Romet sprzedaje (oraz będzie serwisował) Hyosunga Aquile GV 125, który również bardzo mi podszedł. Co więcej w cenie 12k można takiego dostać NOWEGO, a to już rodzi wątpliwość czy pakować się w używany sprzęt.

opinie o Hyosungu raczej są pozytywne, takie też było moje odczucie, ale mimo wszystko proszę o pomoc w sprawie Hondy. Macie takie, jeździcie, wiecie co w garach piszczy :)

wiem, że może być ciężko zdobyć się na obiektywną ocenę ale z perspektywy posiadacza warto jest kupić używaną hondę, model już nie produkowany ale bez 2 zdań zrobiony po mistrzowsku czy może jednak nowego, ale mniej znanego kuzyna z Korei?

jeszcze jedna sprawa - czy słyszał ktoś cokolwiek o FHU LUX ze Starych Babic (k. Warszawy)? mają na stanie chyba wszystkie możliwe 125-ki i w całkiem dobrym stanie, ale cenowo też ustawili wysoko poprzeczkę (wiem, że to temat na inny dział, za co przepraszam)

gorąco pozdrawiam i gratuluję innym posiadania shadowki.
Kto wie, może kiedyś (za parę miesięcy) będę jednym z Was.

Maciek
 
 
wyvern 


Motocykl: GL1800 GoldWing
Wiek: 48
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 1751
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2015-01-21, 18:04   

Jak chcesz po jednym dwóch sezonach mieć w garażu wrak to kup chińczyka. Widziałem takiego po 2 latach (może akurat nie ten model konkretnie) i był tragiczny. Honda to Honda.
_________________
-=< wyvern >=-

Dziewczyny - Nurek może głębiej ;-)
 
 
jacek17 
Jacek71


Motocykl: FZS 600
Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 117
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-01-21, 18:10   

Powiem tak -kup Honde a najlepiej zrób prawko A bo te ceny za 125 sa traggiczne :-P .A wogóle bardzo mi sie podoba jak napisałeś :mrgreen: " że Romet sprzedaje (oraz będzie serwisował) Hyosunga Aquile GV 125" -wierzysz w to "serwisowanie " że niby będziesz spał spokojnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
XV 535,XVS 650 Classic,RS XV 1700 Silverado, XVS 950 MS, Shadow 600 ,DL 650 V-Strom,Custom DS650,znów XVS 950 ,V-Star 1100 Classic Silverado,Diversion XJ600 ,Shadow 600,Honda CBF 600S , American Dream Honda Shadow 600, FZS 600 Fazer
 
 
Maciek K 

Motocykl: VT 125 ... prawdopodobnie
Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-21, 18:11   

wyvern napisał/a:
...chińczyka...


Hyosung nie jest chińszczyzną. To nie jest "nowy" junak czy też dżonypagi/daytony/leonarty czy inne tego typu podobne ... produkty.

jest to dobra marka, koreański producent współpracujący z Suzuki i to widać od razu.

Ale masz rację, nie jest to japończyk.

dzięki za odp.

[ Dodano: 2015-01-21, 18:14 ]
jacek17 napisał/a:
Powiem tak -kup Honde a najlepiej zrób prawko A bo te ceny za 125 sa traggiczne :-P .A wogóle bardzo mi sie podoba jak napisałeś :mrgreen: " że Romet sprzedaje (oraz będzie serwisował) Hyosunga Aquile GV 125" -wierzysz w to "serwisowanie " że niby będziesz spał spokojnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


miałem to napisać od razu, ale się powstrzymałem :) - ma być 125. prawka robił nie będę. powodów mam wiele, temat dla mnie jest zamknięty także "thank you from the mountain" za podobne rady - oczywiście z całym szacunkiem.

co do serwisu Rometa - jak najbardziej się zgadzam. Masa wątpliwości. Wiadomo, coś "pęknie" trzeba będzie czekać 7lat aż ktoś na rowerze (oczywiście Romecie) pojedzie do Korei po części... i być może wróci, ale z całą pewnością czegoś zapomni, więc będzie musiał jechać jeszcze raz.

Honda 1 : Hyosung 0 (w tym wypadku Romet)

dzięki

[ Dodano: 2015-01-21, 18:49 ]
chicałbym tylko dodać, że sprawdziłem już wszelkie inne opcje, czyli:

yamaha drag star xvs 125, yamaha virago vt 125, honda rebel 125, suzuki intruder 125, suzuki marauder 125....
Chwila zastanowienia nad junakiem M16 125 - ale tylko chwila, z racji nazwy. On i wszystkie jego klony również odpadają, daelim daystar 125, keeway superlight 125 - do tych nie ma co się zbliżać, chociaż cenowo zachęcają....

ostra selekcja wyłoniła 2 opcje - Honda vs Hyosung i tak, wożę się z tematem od paru miesięcy,a czas tyka, sezon tuż tuż.

Nie ukrywam, że sercem bliżej mi do Hondy, ale jednak sprzęt ma być dla mnie ... jak to mówią "na lata" stąd poważnie rozważam kupno nowego Hyosunga.

w doope z tymi cenami. jakby było po bożemu... czyli VT 125 w cenie 5-7k to by nie było tematu.

kto to widział, żeby 4x większa pojemność była 2x tańsza!?!? ...ech
 
 
Daro66 

Motocykl: Honda Shadow VT 125
Wiek: 57
Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 159
Skąd: Warszawa/Michałowice
Wysłany: 2015-01-21, 20:20   

Też miałem ten dylemat - nowe coś czy używaną Hondę . Zdecydowałem się na Małego Cienia , przejeździłem do końca sezonu dwa miesiące i wiem jedno - Honda Shadow jest wspaniałym motocyklem i nie chcę niczego innego .
Pozdrawiam. :-)
 
 
Trom 
Tomek


Motocykl: VT750 05r,ST1300
Wiek: 54
Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 2618
Skąd: Otwock
Wysłany: 2015-01-21, 20:42   

Jeżeli mogę sie wtrącić , to posiadałem motorower marki Romet ( od nowości ), oczywiście już ten chiński , była przeróbka w postaci wstawienia silnika też chińskiego od Rometa K125, bo ramy te same , no ale nie o tym .Miałem go trzy lata i stwierdzam że nigdy więcej chińszczyzny. Rdza , rdza i jeszcze raz rdza.
Jak tylko usłyszałem o projekcie ustawy -motocykl 125 na "B", to pogoniłem Rometa i od razu zakupiłem Hondę Shadow VT125 ( bo prawka A nie posiadam i już nie czas na robienie ), jestem tym motocyklem oczarowany.Oczywiście jeszcze wtedy ceny nie były windowane jak teraz.
A teraz już nie mogę się doczekać do wiosennych przejażdżek.
:ride:
_________________
Pozdrawiam wszystkie motocyklistki i motocyklistów !!!
 
 
Śp.JERZY I 

Motocykl: honda shadow125 cc 1999r
Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 516
Skąd: małopolska Kłaj
Wysłany: 2015-01-21, 21:52   

witaj uwierz ten dylemat mnie zajmował może ze cztery miesiące opinii i komentarzy poznałem setki odwiedziłem może z 30 sklepów komisów handlarzy i sprowadzaczy oraz salonów, itylko żałuje ze od razu nie kupilem Hani bo przez te moje poszukiwania cena Hani poszla ze 4 tysiaki w gore ale w końcu dodalem te frycowe za wachanie i nie żałuje Hania jest super
_________________
26-05-1962
 
 
Maciek K 

Motocykl: VT 125 ... prawdopodobnie
Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-21, 22:48   

no dobrze, prawie sie juz nastawiłem na Hondę.

czy w takim razie Waszym wprawnym okiem ktoś może ocenić te kilka propozycji, które zwróciły moją uwagę:

1) http://olx.pl/oferta/hond...html#69459d675b
2) http://olx.pl/oferta/hond...html#69459d675b
3) http://olx.pl/oferta/hond...html#69459d675b
4) http://olx.pl/oferta/hond...html#69459d675b
5) http://olx.pl/oferta/hond...html#69459d675b

rozrzut jest po całym kraju więc trochę słabo... ale być może macie już zdanie wyrobione na temat części sprzedawców?
 
 
tomek77 


Motocykl: Honda Shadow VT750 RC50 CA '10
Wiek: 46
Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 1508
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-22, 00:20   

Zobacz z jakich cześci i jak składają silniki chińczycy http://www.keewayhuragan.cba.pl/stronka.html
To tylko przykład z moich doświadczeń. Niespodzianek jest wiele, np. fabryczny brak odpowietrzenia zbiornika paliwa.
Jeśli chcesz i lubisz dużo "dłubać" bierz nowego H...coś tam, a jak chcesz jeździć to bierz Hondę, zrób porządny przegląd i w drogę.
 
 
Maciek K 

Motocykl: VT 125 ... prawdopodobnie
Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-22, 00:57   

tomek77 napisał/a:
Zobacz z jakich cześci i jak składają silniki chińczycy http://www.keewayhuragan.cba.pl/stronka.html
To tylko przykład z moich doświadczeń. Niespodzianek jest wiele, np. fabryczny brak odpowietrzenia zbiornika paliwa.
Jeśli chcesz i lubisz dużo "dłubać" bierz nowego H...coś tam, a jak chcesz jeździć to bierz Hondę, zrób porządny przegląd i w drogę.


rozumiem Wasze podejście ale proszę o czytanie ze zrozumieniem. Hyosung NIE jest chiński. to jest koreańska produkcja i nijak ma się do wspomnianych przez Was rometów i chińczyków.

chiński to jest junak i rometowy jonhy pag/francuski leonart/brytyjski ajs etc.

NIE HYOSUNG. widziałem kilka modeli Aquili i powiem szczerze, że mało jest rzeczy do których można by się przyczepić.

nie mniej jednak (jak już zostało to wspomniane) Honda to Honda. 5, 10, czy nawet 15 lat dla zadbanego modelu to pestka. to jest właśnie to, czym Honda wygrywa. Mimo wszysko nawet jeśli dobry sprzęt i nowy bym wybrał a musiał serwisować w Romecie, to by była jakaś masakra... a chcąc utrzymać gwarancję najprawdopodobniej tak to będzie wyglądać.

dzięki za troskę i życzę miłego wieczoru
 
 
czeslaw 

Motocykl: Honda Shadow VT 800
Wiek: 61
Dołączył: 18 Gru 2014
Posty: 163
Skąd: Rogów - Łódzkie
Wysłany: 2015-01-22, 08:03   

Mojej Haneczce stuknie w tym roku 27 i nie chcę żadnego nowego Koreańczyka czy też Chińczyka.
 
 
Dżej dżej 

Motocykl: VT700C, GL500, GL1500CF
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 1072
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-01-22, 10:34   

Osobiście też wolałbym używaną Hondę w dobrym stanie, ale z tego co czytałem, Hyosung nie jest taką złą marką. Nie ma go co przekreślać tylko dlatego, że to firma z Korei. Japończyki kiedyś były traktowane jak szajs, a z czasem wyrosły na wyznacznik jakości. Koreańskie firmy motoryzacyjne przechodzą teraz tę samą drogę. Myślę, że na pierwszy motocykl nie jest to zła propozycja, bo za ludzkie pieniądze dostajesz niezły nowy sprzęt z gwarancją.
_________________
___________________________
Ja wlokę cień, cień wlecze mnie,
Kałuże lśnią nam pod nogami.
 
 
olenka 


Motocykl: honda shadow vt 750 C2 spirit 2008
Dołączyła: 21 Kwi 2013
Posty: 195
Skąd: Wałbrzych/UK
Wysłany: 2015-01-22, 16:57   

To i ja się wtrącę :-) . Zanim kupiłam Hanię, miałam 2 chińczyki ( nowe). Wiem, że Aquilla to koreaniec, ale..... szczerze, wolałabym Hondę bez zastanawiania. Chińczyki nie były złe, ale wiecznie jakieś duperele z nimi się działy. Nic poważnego, ale strasznie wkurzające to było. Hania jeździ bezawaryjnie i mam wreszcie święty spokój. A z tym serwisowanie przez Rometa, to.... no życzę powodzenia, bo serwis, to mit i legenda :mrgreen: .Jedyne, co Ci zrobią, to przeglądy gwarancyjne, a z resztą możesz śmiało dać sobie spokój, bo nic nie wycyganisz. Nie ma opcji :). Ja bym się nawet nie zastanawiała. Tylko Hania :twisted:
 
 
Śp.Vilder 


Motocykl: Shadow VT 700 C'86
Dołączył: 11 Maj 2013
Posty: 315
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-01-22, 20:38   

Koreańczyk to nie chińczyk, mam puszkę Hyundaya i trzeba przyznać że bezawaryjne jest,
Ale, koreańczyk to też nie japończyk, ceny nowych są dość przyzwoite, wtrysk, elektronika itd, ale gaźnik ma swój urok i jak moto ma tyle lat i się praktycznie do niego nie dokłada, daje do myślenia ;-)
No chyba że jako drugie moto......

http://www.hyosung.com.pl/
 
 
olenka 


Motocykl: honda shadow vt 750 C2 spirit 2008
Dołączyła: 21 Kwi 2013
Posty: 195
Skąd: Wałbrzych/UK
Wysłany: 2015-01-23, 10:43   

Vilder napisał/a:
Koreańczyk to nie chińczyk, mam puszkę Hyundaya i trzeba przyznać że bezawaryjne jest,
Ale, koreańczyk to też nie japończyk, ceny nowych są dość przyzwoite, wtrysk, elektronika itd, ale gaźnik ma swój urok i jak moto ma tyle lat i się praktycznie do niego nie dokłada, daje do myślenia ;-)
No chyba że jako drugie moto......

http://www.hyosung.com.pl/


Taaaa Mam kolegę, który zakupił nowiutką Aqullę 650 GV i wiecznie miał z nią problemy. Problemy się skończyły, kiedy zmienił motocykl :-P .
Auta to inna bajka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM