/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Globi
2010-03-22, 20:28
Jaka szyba do Shadow 600?
Autor Wiadomość
Drifter
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-15, 22:00   Jaka szyba do Shadow 600?

Witam,



nie zwlekając pierwsze pytanie ;) Nie znalazłem w archiwum, więc pozwolę sobie utworzyć nowy wątek.



Jaki rozmiar szyby będzie najlepszy do Hondy Shadow VT 600? Mam dwie opcje: mniejsza 41 szer x 45 wys albo większa 46 x 55. Intuicyjnie wydaje mi się, że ta mniejsza będzie lepsza. Ale wolę zapytać, bo ktoś z was na pewno ma już doświadczenie w tym temacie.



pozdrawiam

Marcin
 
 
Blanki 

Motocykl: VZR 1800R
Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 228
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-16, 08:45   

Wszystko zależy jakiej postury jesteś. Najlepiej jak masz oczy nad szyba pare centymerów.
 
 
Drifter
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-16, 11:18   

No O'Neal to ze mnie nie jest i pewnie już nie będzie ;-) 173 wzrostu i dość szczupły. Liczę, że kilku użytkowników forum ma szybę w 600-ce i będzie wiedziało z doświadczenia, jaką wysokość szyby mają i czy jest odpowiednia.



Marcin
 
 
Licho 
Krzyś :)


Motocykl: VT 1100 C spirit 00
Wiek: 44
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 647
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-09-16, 18:34   

Ja mom. Od razu powiem ci że lepiej stawiac na szerokość. Na wysokośc zawsze możesz wyregulowac, na boki nie. Ja mam jakieś 170 cm w glanach :-D i jesli miałbym wyzsża niż mam to wiem ze byłoby dyskomfortowo w deszczu. ustawiona jest tak żę widok mam nad szybą, łeb rwie jak bez szyby, ale korpus ma spokój. Zajdę przy okazji i ci zmierzę.
_________________
Kupiłem LOKOMOTYWĘ :)
 
 
 
Drifter
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-16, 18:53   

Licho napisał/a:
Ja mom. ...

Zajdę przy okazji i ci zmierzę.




Będę wdzięczny :-) Z szerokością właśnie nie chciałbym przesadzić, żeby motor nie wyglądał śmiesznie. Dlatego z tego powodu chyba wolałbym 41 niż 46 czy 48 cm szerokości.
 
 
Licho 
Krzyś :)


Motocykl: VT 1100 C spirit 00
Wiek: 44
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 647
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-09-16, 19:20   

Ot i moja szyba . Szeroka na 48 cm i wysoka na ok 43 mierząc od wyciecia na lampe. W moim przypadku ustawiona 3cm nad lampą. Moim skromnym zdaniej jak uszyta na miarę pod 600-tkę
_________________
Kupiłem LOKOMOTYWĘ :)
 
 
 
Drifter
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-16, 19:33   

Ok, czyli cała długość szyby będzie z 54-56, więc masz coś takiego jak ta http://moto.allegro.pl/it...tar_virago.html



Dzięki wielkie za informacje. Powiedz jeszcze, czy masz ją zamocowaną na tych fabrycznych uchwytach czarnych, czy tak jak tutaj niektórzy koledzy piszą na uchwytach do lusterek? I jak się trzyma?
 
 
Licho 
Krzyś :)


Motocykl: VT 1100 C spirit 00
Wiek: 44
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 647
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-09-16, 20:11   

surrender napisał/a:
Ok, czyli cała długość szyby będzie z 54-56, więc masz coś takiego jak ta ...




No można powiedzieć ze jak ta. Próbowałem zmierzyć od najniższej krawędzi i ze 56-57 będzie.



surrender napisał/a:
Powiedz jeszcze, czy masz ją zamocowaną na tych fabrycznych uchwytach czarnych, czy tak jak tutaj niektórzy koledzy piszą na uchwytach do lusterek? I jak się trzyma?




Górne mocowanie jest to z kompletu od szyby, dorobiłem drugie, dolne. Sugestie kolegów z forum są jak najbardziej trafne, ten pomysł z uchwytami od lusterek jest perfekt, ale uchwyty kosztują. Ja poskąpiłem kasy, poszedłem do sklepu metalowego, kupiłem kawał ocynkowanego prętu gwintowanego za 2 zł + obejmy ( na amory ) alu ze zgrabną gumką. Jak już ustawiłem zadawalajacy kąt i wysokość, poprostu przyciełem pręta, wygiałem aby wszedł w szybę pod kątem prostym i skreciłem śróbkami. Całość mnie kosztowała ze 20 zeta góra, minus(mały) - bardzo mały zakres regulacji dołu szyby. O tak o link . Zrobisz tak lub inaczej, pewne jest jedno, mocowania od kompletu są badziewne i nie trzymają szyby sztywno
_________________
Kupiłem LOKOMOTYWĘ :)
 
 
 
wściekły joe 
wściekły


Motocykl: HD Street Glide '06
Wiek: 50
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 644
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-16, 22:54   

Licho nie wiedziałem że z Ciebie taki BOB Budowniczy ?
_________________
Pozdrawiam
 
 
potfur 
miś przekliniak


Motocykl: VT 1100 C 86, TDM 850 3VD '91
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2333
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2008-09-16, 23:07   

może to będzie trochę OT, ale ja proponuję sprawę szyby jeszcze raz przemyśleć ;-)
_________________
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
 
 
Drifter
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-17, 09:08   

Licho, dzięki. Zobaczę jeszcze, którą opcję mocowania wybiorę.



Potfur, ja już to właśnie przemyślałem :-) A właściwie nigdy nie myślałem o szybie PRZED kupieniem tego motoru (a kiedyś jako nastolatek jeżdżąc MZ 150 czy Jawą 350 to nawet już nie pamiętam, czy miałem szybę czy nie). Teraz jednak po kilku przejażdżkach BEZ szyby widzę wyraźnie, że powyżej tych 60-70 km/h napier... powietrza odbiera mi już fun z jazdy. Ja wiem, ponoć człowiek się przyzwyczaja, ponoć z czasem jest łatwiej, ponoć dla niektórych to właśnie jest fun i tak dalej ;-) Ale dla mnie nie. Obejrzałem ostatnio u kolegi moto z szybą i dobrze dobrana nie szpeci w moim odczuciu, więc decyzję podjąłem. Bo fun z jazdy jest dla mnie najważniejszy, po to kupiłem to piękne maleństwo ;-)
 
 
Licho 
Krzyś :)


Motocykl: VT 1100 C spirit 00
Wiek: 44
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 647
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-09-17, 09:17   

wściekły joe napisał/a:
Licho nie wiedziałem że z Ciebie taki BOB Budowniczy ?




Se jakoś trzeba radzić :-P
_________________
Kupiłem LOKOMOTYWĘ :)
 
 
 
Lbzdz 
zasadniczo - Kicia


Motocykl: CB600F4 Hornet
Wiek: 43
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 813
Skąd: Bukowiec (Łódź)
Wysłany: 2008-09-17, 19:01   

surrender napisał/a:
Teraz jednak po kilku przejażdżkach BEZ szyby widzę wyraźnie, że powyżej tych 60-70 km/h napier... powietrza odbiera mi już fun z jazdy. Ja wiem, ponoć człowiek się przyzwyczaja, ponoć z czasem jest łatwiej, ponoć dla niektórych to właśnie jest fun i tak dalej ;-) Ale dla mnie nie. Obejrzałem ostatnio u kolegi moto z szybą i dobrze dobrana nie szpeci w moim odczuciu, więc decyzję podjąłem. Bo fun z jazdy jest dla mnie najważniejszy, po to kupiłem to piękne maleństwo ;-)




Tak to prawda, trzeba pojeżdzić aby przywyknąć. potem no fun zaczyna się dopiero przy 140 km/h. Wiem bo jeżdzę od ładnych kilku lat i szybę miałem tylko przez 2 miesiące założoną. potem szyba - won. Faktycznie pierwszego sezonu to 110 km/h to była zabójcza prędkość dla rąk i karku - teraz żaden problem.

Ale jak uważasz, potrzebujesz szyby to zakładaj - I surrender.



Aha jedna kwestia - duży kask powoduje duże opory powietrza i szyja szybko się męczy (trzeba ją wytrenować), ale braincap ma 0 oporów, nie ma prędkości przy której odczujesz zmęczenie mięśni karku.
_________________
Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
 
 
 
ciachu 


Motocykl: Shadow 90 99, GL 1800 17
Wiek: 51
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 3675
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-09-17, 19:27   

...pod warunkiem, że braincap jest w kolorze polerowanego aluminium :-)8
_________________
UWAGA post zawiera treści potencjalnie obraźliwe

 
 
Lbzdz 
zasadniczo - Kicia


Motocykl: CB600F4 Hornet
Wiek: 43
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 813
Skąd: Bukowiec (Łódź)
Wysłany: 2008-09-17, 19:32   

ba.. Chromowany!!! :mrgreen:
_________________
Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM