Przepalanie bezpiecznika
Odpowiedz do tematu

: Przepalanie bezpiecznika
Witam .Mam problem z 1 z bezpieczników ,a mianowicie gdy tylko przekręcam kluczyk bezpiecznik się pali,jest to 10 A bezpiecznik na samym dole po prawej stronie poziomy,może ktoś miał podobny przypadek?.

:
Od czego jest ten bezpiecznik?

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Sek w tym że nie wiem :-( Mam manuala ale tam schemat jest bardzo nieczytelny ,wiec trudno mi powiedzieć,chyba ze ma on coś wspólnego z chłodzeniem ,zegar od temperatury też nie działa,to kolejny problem,

: Re: Przepalanie bezpiecznika
Morfi 63 napisał/a:
Witam .Mam problem z 1 z bezpieczników ,a mianowicie gdy tylko przekręcam kluczyk bezpiecznik się pali,jest to 10 A bezpiecznik na samym dole po prawej stronie poziomy,może ktoś miał podobny przypadek?.


...to trzeba iść po kabelku...

Trahit sua quemque voluptas....
:
Problem z bezpiecznikiem rozwiązany ( ślepy ćmok zamienił kabelki),pozostaje jeszcze problem z niepokazywaniem temperatury,ale chyba to termostat bo chłodnica robi się ciepa ,pomimo że cylindry nie są mocno nagrzane

:
Morfi 63 napisał/a:
ale chyba to termostat

Dla mnie, to raczej czujnik temperatury lub coś ze wskaźnikiem.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
ten kabelek który przychodzi do obudowy termostatu przyłóż do masy wtedy wskazówka powinna wychylić się maksymalnie na czerwone pole jeśli tak się stanie to winę będzie ponosił czujnik lub brak dobrego styku na skuwce jeśli nie to zapewne sam wskaźnik lub przetarty przewód.

:
Dzięki za rady dziś termostat wywaliłem sprawdziłem i jest ok w takim razie to czujnik chyba ,bo faktycznie jak kabel zewre do masy to wskażnik się wychyla

:
przeczyść czujnik jakimś środkiem do elektryki, ściśnij troszkę spinkę załóż na czujnik i sprawdź jeszcze raz czy działa może nie było styku.czujnik też możesz sprawdzić za pomocą miernika po prostu im większa temperatura płynu to tym mniejszy opór prądu w pomiarze.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group