Wymiana p³ynu w ch³odnicy
Odpowiedz do tematu

:
Wyrównawczy zamkniêty, a ch³odnicy otwarty :mrgreen:

Matrix w Trasie

Go¶æ Us³ugi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com
:
dzieki
od wyrownawczego idzie wezyk chyba od nadmiaru,bo jak zaczo³em dolewac do niego to mi sie przez niego wylewa³ plyn,zbiornik nie jest przezroczysty i trudno mi wylukaæ ile tam go jest,teraz ddy motocykl sie zagrza³ wywala mi plyn tym wezykiem,czy to normalna reakcja?

"Ka¿dy nowy dzieñ, rodzi nowe paranoje.."
:
bo na wyrównawczym te¿ powiniene¶ mieæ wska¼nik MIN - Max - nie nalewasz pod korek

Honda - The Power of Dreams
:
teraz motocykl chodzi i wypieprza mi plyn z korka u ch³odnicy jak dodam gazu to jeszcze bardziej
ile to sie ma odpowietrzac i jak dlugp????

[ Dodano: 2013-01-26, 15:08 ]
temperatura w polowie wiatrak sie nie wlacza,mam mu gazowac czy na wolnych obrotach ma isc?

"Ka¿dy nowy dzieñ, rodzi nowe paranoje.."
:
Pod³±czê siê pod temat. Dobra³em siê do korka wlewu p³ynu do ch³odnicy ale nie mogê zdj±c... Odkrêcam, lata lu¼no ale nie mogê go "odkorkowaæ" czy tam jest jeszcze jaki¶ zatrzeask czy co? Niechcê go urwaæ wiêc siê pytam (zazwyczaj mam tendencjê do ukrêcania ¶rub, zakrêtek i innych rzeczy stawiaj±cych opór wiêc wolê siê dopytaæ).

:
Niczego tam nie powinno byæ.

Post zawiera lokowanie produktu oraz ¶ladowe ilo¶ci orzechów.
:
Te¿ mi siê tak wydaje... Ale bydlak nie chce zej¶æ.... mo¿e jak sie ociepli to zrzucê ca³y zbiornik i podejdê do tematu jeszcze raz. Szczê¶liwie okaza³o siê ¿e mam p³yn nie wodê wiêc mogê zostawiæ póki co. Ale i tak musze docelowo wymieniæ na co¶ co jest pewne.

:
Przy odkrêcaniu korka jak przekrêcisz i jest trochê lu¼ny to spróbuj jeszcze dalej odkrêcaæ o o ok 45 stopni.Mo¿e nie do koñca odkrêcasz korek.

:
Temat widzê wypruty od A do Z. Jako ¿e bêdê dzia³a³ w w/w temacie i moim jedynym pytaniem jest co dobrego, nie drogiego i jak du¿o wlaæ do mojej Shadow vt1100 c2 rok 95 ???

:
Do uk³adu powinno wej¶æ oko³o 2.4L. Zalej, np. Prestone lub Dynagel 2000 :-)

: trzeba zdj±æ bak ?
Przepraszam je¿eli za¶miecam forum ale nie znalaz³em odpowiedzi . Naprawia³em ch³odnicê i musia³em wylaæ stary p³yn . Czy trzeba zdj±æ bak aby nalaæ p³yn do ch³odnicy w VT 750 C2 ? Zauwa¿y³em ,¿e mo¿na by wlaæ bez ¶ci±gania baku ale nie wiem jak ten plastik zas³aniaj±cy wlew zdemontowaæ . Nie chcê czego¶ pourywaæ.

:
W VT 1100 C2 wystarczy nieco unie¶æ bak by dostaæ siê do ¶ruby, a w zasadzie spinki mocuj±cej plastikow± os³onê. Nie by³o potrzeby wypinania zbiornika z jakichkolwiek instalacji w moim przypadku.

:
Dzisiaj zabra³em siê za wymianê p³ynu ch³odniczego w vt500c i mam pytanie co do odpowietrzenia.

W³±czy³em silnik i z wlewu p³ynu zaczê³y wydobywaæ siê pêcherzyki powietrza i powoli ubywa³o p³ynu. Po jaki¶ 10min dos³ownie zaczê³o wypluwaæ p³yn jak podczas wrzenia ( temperatura na konsoli by³a w ok 1/3 bia³ej skali ). Czy tak powinno siê dziaæ ? Czy mo¿e za d³ugo go odpowietrza³em ?

Je¿eli kobieta w³±cza wycieraczki kiedy nie pada, znaczy bêdzie skrêcaæ.
:
odkopiê trochê temat,
Ostatnio jak wszed³em do gara¿u o zobaczy³em du¿y ¶lad po ka³u¿y pod moj± VT600 (ju¿ wyschniêta to nie mog³em sprawdziæ czy to p³yn ch³odniczy z mojego moto czy jakie¶ ¶wiñstwo z pod auta s±siedniego ale najwiêcej by³o pod moto tak¿e pewnie to moje :-(
Wczoraj odkrêci³em kurek wlewu p³ynu, po odkrêceniu wydawa³o siê ¿e w uk³adzie susza ale jak wla³em 50ml to ju¿ wiêcej nie p³ynu nie chcia³o wej¶æ.
Nie wiem gdzie jest ¶ruba do odpowietrzania (manual nie wyja¶ni³ mi tego, mo¿e za têpy jestem) tak¿e spróbowa³em zobaczyæ jak bêdzie siê zachowywaæ po odpaleniu silnika uk³ad ch³odniczy.
We wlewie nie pojawi³y siê ¿adne b±ble powietrza i mo¿na by pomy¶leæ ¿e plama w gara¿u to nie mój p³yn ch³odniczy ale tylny cylinder po lewej stronie i przedni po prawej zaczê³y mi siê bardzo szybko grzaæ ( po minucie mo¿e mniej) i da³em sobie spokój,
Próbowa³em siê jeszcze dobraæ do zbiornika wyrównawczego ale nie uda³o mi siê zdj±æ siedzenia (wiem wiem kiepski ze mnie mechanik) :omg:
stwierdzi³em ¿e zapytam m±drzejszych co i jak ¿eby nie namieszaæ.

Bêdê wdzieczny za podpowiedz jak odpowietrzyæ uk³ad najlepiej z jakim¶ zdjêciem czy co¶

:
pacyfist napisa³/a:
ale tylny cylinder po lewej stronie i przedni po prawej

To jest akurat normalne zjawisko. A dzieje siê tak dlatego, ¿e po tej stronie cylindrów (od wydechu) tulejê cylindra od ¿eberek dzieli tylko p³aszcz wodny, a po drugiej stronie cylindrów jest jeszcze miejsce gdzie porusza siê ³añcuszek rozrz±du.

"Bardzo te¿ po¿ytecznie bywa najsamprzód zdzieliæ ¶wiadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po g³owie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do k³amstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu ¦wiadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pe³na wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group