Wymiana p³ynu w ch³odnicy
Odpowiedz do tematu

:
Po raz, co to znaczy ¿e siê szybko nagrzewa? Idzie temperatura na czerwone pole? Wentylator siê w³±cza?

Wymiana p³ynu (najlepiej na roztwór glikolu 1:1) jest prosta - przy pompie wody (bodaj po lewej stronie - najlepiej poszukaj w manualu dok³adnego zdjêcia - linka do manuala znajdziesz na forum) jest ¶rubka spustowa - odkrêcasz j± i p³yn wycieknie. Instrukcja zalewania i odpowietrzania ch³odnicy równie¿ jest na forum - poszukaj, przy okazji dowiesz sie wielu innych rzeczy.

Post zawiera lokowanie produktu oraz ¶ladowe ilo¶ci orzechów.
:
yarkom napisa³/a:
Witam
Nagrza³em silnik (ponad 10 minut) ale wiatrak siê nie w³±czy³ a termometr powêdrowa³ ledwo na 1/3 bia³ej skali. Niewiele b±blowa³o, prawie nic. Troszkê dola³em i zakrêci³em. Mam nadziejê ¿e bêdzie OK.

Jarku; w naszych motocyklach trzeba naprawdê daæ do pieca aby wentylator ruszy³. W gor±cych dniach lipca chyba tylko raz wichura mi posz³a w trasie na d³ugich czerwonych swiat³ach.

:
Czy w VT 1100 muszê zdj±æ zbiornik ¿eby dostaæ siê do korka od ch³odnicy ?
Tak to jest opisane w manualu :-/
Czy konieczna jest wymiana podk³adki uszczelniaj±cej pod ¶rub± spustow± ?
Czy jest opcja ¿eby po spuszczeniu p³ynu nalaæ go przez zbiornik wyrównawczy ?

:
Alabaster napisa³/a:
Czy w VT 1100 muszê zdj±æ zbiornik ¿eby dostaæ siê do korka od ch³odnicy ?
Tak to jest opisane w manualu :-/
Czy konieczna jest wymiana podk³adki uszczelniaj±cej pod ¶rub± spustow± ?
Czy jest opcja ¿eby po spuszczeniu p³ynu nalaæ go przez zbiornik wyrównawczy ?

Tak.
Dobrze jest opisane.
Moim zdaniem, nie konieczna.
Nie.

"Bardzo te¿ po¿ytecznie bywa najsamprzód zdzieliæ ¶wiadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po g³owie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do k³amstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu ¦wiadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Odgrzejê trochê kotleta ;-)
Dzi¶ chcia³em wymieniæ p³yn w swojej hance VT750 C2. Zla³em p³yn z uk³adu odkrêcaj±c w±¿ id±cy od ch³odnicy do silnika wszystko ³adnie wylecia³o. Chcia³em zalaæ nowym p³ynem ale siê zacz±³em zastanawiaæ jak to zrobiæ bo z prawej strony pod zbiornikiem znalaz³em korek z napisem "Danger" czy to przez niego siê zalewa uk³ad ch³odzenia, i czy tam p³yn powinien byæ pod korek?? I kolejne pytanie czy po odpaleniu i rozgrzaniu silnika ten p³yn zejdzie do zbiorniczka wyrównawczego??

"Podczas dobrej jazdy na motocyklu prze¿ywasz wiêcej w ci±gu 5 minut ni¿ niektórzy ludzie przez ca³e swoje ¿ycie."
:
P³yn siê wlewa przez ten w³a¶nie korek. P³ynu ma byæ pod korek. Przy wymianie nale¿a³oby wymieniæ równie¿ p³yn w zbiorniczku wyrównawczym. Do zbiorniczka wlewamy przez oddzielny wlew.

"Bardzo te¿ po¿ytecznie bywa najsamprzód zdzieliæ ¶wiadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po g³owie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do k³amstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu ¦wiadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Czyli wlaæ przez ten korek na full i do zbiorniczka miêdzy kreskami?? Dobrze rozumiê?? Uruchomiæ silnik i czekaæ a¿ siê odpowietrzy i jak bêdzie ma³o w zbiorniczku dolaæ??

"Podczas dobrej jazdy na motocyklu prze¿ywasz wiêcej w ci±gu 5 minut ni¿ niektórzy ludzie przez ca³e swoje ¿ycie."
:
Tak.

"Bardzo te¿ po¿ytecznie bywa najsamprzód zdzieliæ ¶wiadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po g³owie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do k³amstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu ¦wiadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Dziêki Todek :thx: . Zadawa³em tyle pytañ bo wolê 10 razy siê zapytaæ ni¿ raz zrobiæ ¼le ;-)

"Podczas dobrej jazdy na motocyklu prze¿ywasz wiêcej w ci±gu 5 minut ni¿ niektórzy ludzie przez ca³e swoje ¿ycie."
: pytanko
czy zamiast mieszanki glikolu z woda destylowana moe zalac uk³ad ch³odniczy plynem ch³odz±cym typu"motul"?

"Ka¿dy nowy dzieñ, rodzi nowe paranoje.."
:
Jakimkolwiek p³ynem do ch³odnic aluminiowych.

:
dziekuje za pomoc

"Ka¿dy nowy dzieñ, rodzi nowe paranoje.."
:
Przy automatycznej klimie te¿ :shock: ??

:
Siwy_Dym napisa³/a:
Przy odpowietrzaniu nie zapomnij ustawiæ ogrzewania na MAX :)

Nie zapomnia³em :-P

"Podczas dobrej jazdy na motocyklu prze¿ywasz wiêcej w ci±gu 5 minut ni¿ niektórzy ludzie przez ca³e swoje ¿ycie."
:
Alabaster napisa³/a:
Przy automatycznej klimie te¿ :shock: ??

A co klima ma wspólnego z ogrzewaniem? :?:

"Bardzo te¿ po¿ytecznie bywa najsamprzód zdzieliæ ¶wiadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po g³owie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do k³amstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu ¦wiadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pe³na wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group