Wymiana p³ynu w ch³odnicy
Odpowiedz do tematu

:
no i p³yn wymieniony - niestety mia³em go niepokoj±co ma³o! Poprzedni w³a¶ciciel nie wiedzia³ chyba o istnieniu uk³adu ch³odzenia. i tu kolejne pytania - czy w vt 600 te¿ jest ¶ruba odpowietrzaj±ca przy termostacie? - je¶li tak to prosi³bym o foto - która to jest. A drugie pytanie - znacie mo¿e po³o¿enie czujnika zbyt wysokiej temperatury silnika? Chcia³bym sprawdziæ czy dzia³a mi ta czerwona kontrolka w prêdko¶ciomierzu. Podgrza³bym zapalniczk± i by³a by jasno¶æ. Z góry dziêkujê

:
pabloo napisa³/a:
no i p³yn wymieniony - niestety mia³em go niepokoj±co ma³o! Poprzedni w³a¶ciciel nie wiedzia³ chyba o istnieniu uk³adu ch³odzenia. i tu kolejne pytania - czy w vt 600 te¿ jest ¶ruba odpowietrzaj±ca przy termostacie? - je¶li tak to prosi³bym o foto - która to jest. A drugie pytanie - znacie mo¿e po³o¿enie czujnika zbyt wysokiej temperatury silnika? Chcia³bym sprawdziæ czy dzia³a mi ta czerwona kontrolka w prêdko¶ciomierzu. Podgrza³bym zapalniczk± i by³a by jasno¶æ. Z góry dziêkujê




Z tego co siê orientuje ¶rubka jest pod spodem silnika, lecz wiêkszo¶æ odpowietrza w tradycyjny sposób odpala motocykl z odkrêconym korkiem wlewu p³ynu - trzeba czekaæ ±¿ motocykl siê zagrzeje (jak za³±czy siê wentylator) wtedy ewentualnie dolewamy p³ynu tak aby w zbiorniczku wyrównawczym znajdowa³ siê miedzy kresk± min a max.



Co do lampki temp. nigdy mi siê nie zapali³a wentylator za³acza³ siê po d³ugiej trasie i korkach przy upalnym dniu, ale co do czujnika, jest on z ty³u ch³odnicy w dolnym lewym rogu (patrz±c na przód motocykla)

:
¦rubka odpowietrzaj±ca znajduje siê w obudowie termostatu. Przynajmniej tak jest w moim moto, ale chyba w innych te¿. Jest logiczne, ¿e odpowietrznik powinien byæ jak najwy¿ej. :-D

"Bardzo te¿ po¿ytecznie bywa najsamprzód zdzieliæ ¶wiadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po g³owie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do k³amstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu ¦wiadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
A jakiego odkamieniacza u¿yæ dla VT1100C '86 ?

: odp
jest specjalny p³yn firmy Preston do czyszczenia uk³adu ch³odzenia .

:
To ja zadam pytanie pomocnicze (jako kompletny ignorant): czy istnieje ryzyko ze jaki¶ ¶rodek oka¿e sie za mocny dla tak leciwej maszyny i uszkodzi chlodnice ?

Post zawiera lokowanie produktu oraz ¶ladowe ilo¶ci orzechów.
:
potfur napisa³/a:
To ja zadam pytanie pomocnicze (jako kompletny ignorant): czy istnieje ryzyko ze jaki¶ ¶rodek oka¿e sie za mocny dla tak leciwej maszyny i uszkodzi chlodnice ?




Moim zdaniem istnieje takie ryzyko poniewa¿ po u¿yciu takiego ¶rodka mo¿e on wyp³ukaæ naturalne uszczelnienia ch³odnicy które odk³ada³y siê przez lata i dopiero wtedy zacznie laæ jak z rynny. Nie wiadomo te¿ czy wcze¶niej kto¶ nie stosowa³ tych proszków które uszczelniaj± i równie¿ takie uszczelnienia mog± zostaæ wyp³ukane :-(

Romi125
[Usuniêty]
:
A jak wymieniæ p³yn ch³odniczy w Honda VT125?

:
Tydzieñ temu postanowi³em wymieniæ p³yn i w³±cznik wentylatora - zrobi³em nawet fotorelacjê ale jeszcze nie mogê powiedzieæ ,¿e zadanie zosta³o wykonane :/ Otó¿ po wymianie w³±cznika ( zamiennik z Larrsona za 104 z³ ) Odpali³em maszynê i dolewa³em równocze¶nie p³ynu ch³odniczego- czeka³em a¿ w³±czy siê wentylator ( wcze¶niej nie sprawdza³em "na sucho" nowego w³±cznika bo stwierdzi³em ,¿e nie ma takiej potrzeby ) .
Silnik chodzi³ sobie hyba z 10 min , oczywi¶cie rozgrza³ siê , a wentylator siê nie w³±czy³ ( Przy spiêciu na krótko w³±cza siê bez problemu ) . Nie wiem czy silnik siê nie rozgrza³ wystarczaj±co czy te¿ w³±cznik jest trafiony .. Jutro spuszczê p³yn i sprawdzê w³±cznik w gor±cej wodzie . Zastanawiam siê te¿ nad tak± przyczyn± - mo¿e utworzy³ siê jaki¶ zator w ch³odnicy albo korek powietrzny i ciecz nie omywa dok³adnie korpusu czujnika . Chocia¿
przy próbie wykrêcenia czujnika zacze³o ciekn±æ...

:
Nie panikuj! Wichura tak zaraz siê nie w³±cza. Przez 3 lata zastanawia³wm siê czy u mnie wentylator dzia³a, dopuki nie pojecha³em w trasê z kolesiem, który straaasznie "ciê¿k± rêke" ma. Na czerwonym ¶wietle spanikowany zeskoczy³em z moto szukaj±c ¼ród³a ¶wistoszumu i.... EUREKA -wichura dzia³a :mrgreen:

:
Znowu wymieni³em i znowu wywali³o p³yn ze zbiorniczka... Ale wcze¶niej sprawdzi³em termostat - otwiera siê , aczkolwiek nie mia³em termometru do okre¶lenia dok³adnej temperatury otwarcia . W³±cznik okaza³ siê trafiony - nawet przy wrz±cej wodzie na stanowisku testowym nie zamyka obwodu - co gorsze.. nowy zamiennik ma podobne objawy.. a mo¿e ja to ¼le sprawdzam ( próba z ¿arówk± , próba z miernikiem z "brzêczykiem" sygnalizuj±cym zamkniêcie obwodu ) . Na dzisiejsz± jazdê zrobi³em na wszelki
wypadek rêczny w³±cznik wentylatora...
Pomierzy³em sobie termostat i w³±cznik - tak bêdzie ³atwiej znale¼æ zamienniki.. jak kto¶ chce to mam plik *.dwg :) Szuka³em sporo po forum i nie znalaz³em jeszcze informacji o konkretnych zamiennikach termostatu i w³±cznika went. do VT600c ... mo¿e kto¶ wie ?
A... i jak wlewa³em p³yn to ku mojemu zdziwieniu , do obwodu ch³odnicy i silnika uda³o mi siê wlaæ tylko ok 1.2 l a nie 1.6 ( na ca³y czas pracuj±cym silniku ) Resztê wla³em do zbiorniczka wyrównawczego , czyli nieca³e 0.8l zamiast 0.4l w nadzieji , ¿e uk³ad silnika sobie po¿yczy .. :)
W spodniej czê¶ci obudowy termostatu jest, jak siê domy¶lam zlokalizowany czujnik temperatury - czy je¶li zapali siê kontrolka temp to ju¿ jest za pó¼no ? ( chocia¿ to by³oby bez sesnu.. )
W serwisówce jest jeszcze informacja o odkrêceniu ¶ruby przy tylnym cylindrze przy spuszczaniu p³ynu ch³odz±cego.. czy wykrêcacie t± ¶rubê? Ech.. ale siê rozpisa³em :)
Na pocieszenie dodam ,¿e uda³o mi siê osi±gn±æ spalanie 3.6 l /100km na dystansie ok 300km


-----------------------------------------------------
Przepraszam za zamieszanie - w³a¶nie chyba znalaz³em dobry zamiennik termostatu- podaje link : http://moto.sklep.fm.interia.pl/termo44300.html
Do wyboru temperatura otwarcia 82 lub 88 st. C - chyba wezmê ni¿sz±.. kosztuje 25z³ - Sprzedawca mówi³, ¿e sprzeda³ sporo tych w³a¶nie temostatów- szczególnie do motocykli Hondy :)
-----------------------------------------------------
Termostat jest ju¿ u mnie - 25 z³ , temperatura otw. 82 st. C . Zastanawia mnie jeszcze
ma³y element w otworze przelewowym ( ¶r. 3mm ) W oryginalnym termostacie nie by³o takiego elementu i zastanawiam siê czy go usun±æ ..
-----------------------------------------------------

:
Witam
Postanowi³em i ja zmieniæ p³yn ch³odz±cy, i my¶lê ¿e to by³a dobra decyzja, spu¶ci³em "co¶" (jaka¶ mieszanina rdzawego p³ynu, pewnie wody), potem poda³em wody z wê¿a, a¿ przesta³± sciekaæ ruda woda z uk³adu. Wyci±gn±³em ile siê da³o tego rdzawego p³ynu ze zbiornika wyrównawczego. Dope³ni³em zbiorniczek p³ynem. Zala³em ch³odnicê p³ynem. Wesz³o tego ok 1.6 litra (wg instrukcji u mnie 1.8, ale widaæ pozosta³o trochê w zbiorniczku i uk³adzie. Nagrza³em silnik (ponad 10 minut) ale wiatrak siê nie w³±czy³ a termometr powêdrowa³ ledwo na 1/3 bia³ej skali. Niewiele b±blowa³o, prawie nic. Troszkê dola³em i zakrêci³em. Mam nadziejê ¿e bêdzie OK.

"Get your motor runnin'
Head out on the highway
Lookin' for adventure"
Steppenwolf "Born to be Wild"

https://picasaweb.google.com/111954795753993843437/HondaShadow700c?authkey=Gv1sRgCK6QhoWsnu6UCQ&feat=directlink#
:
W swojej maszynie odk±d ja kupilem w zeszlym roku nie rusza³em uk³adu ch³odzenia.
Co ile powinno sie wymieniaæ plyn ch³odniczy?
Jaki plyn powinienem kupic?
Ile wchodzi plyny do ukladu w moim moto (nie mam serwisowki :( )

[ Dodano: 2012-07-27, 08:04 ]
Chyba znalazlem :)
http://www.martin-house.com/VT750DC_Shop_Manual/

A czy jest gdzies wersja polska, czy nie ma szans?

:
bossbusko napisa³/a:
A czy jest gdzies wersja polska, czy nie ma szans?

nie ma

Honda - The Power of Dreams
Marson92
[Usuniêty]
: VT 500
Witam!
Mam Honde VT 500 Shadow 1986r i nie wiem jak mam wymieniæ p³yn ch³odz±cy poniewa¿ silnik szybko sie nagrzewa a po odkrêceniu korka od ch³odnicy widaæ ¿e od wlewu id± 2 wê¿yki pierwszy do silnika a drugi do wentylatora. Ponad to w wê¿yku który idzie do wentylatora jest p³yn ch³odz±cy brakuje go natomiast w silniku i nie wiem co mam zrobiæ nie chcia³bym mieszaæ 2 p³ynów musze wiedzieæ jak to wymieniæ. Zalecany p³yn ch³odz±cy to glikol etylowy czy Petrygo q sie nada?

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pe³na wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group