Wymiana p³ynu w ch³odnicy
Odpowiedz do tematu

:
Globi napisa³/a:
Szczególnie dobrze spisywa³y siê w syberyjskie mrozy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:




Przynajmniej nikt im maszyn nie ukrad³ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jenny
[Usuniêty]
: Re: Wymiana p³ynu w ch³odnicy
Cezar napisa³/a:
Witam

nape³niæ ch³odnicê now± mieszank± 50/50 glikol/woda destylowana.




Mo¿e mi kto¶ wyja¶niæ czy zawsze trzeba rozcieñczaæ..?

Kupi³am petrygo -35 - takiego la³ poprzedni w³a¶ciciel.

Czy mam go rozcieñczyæ?

: Re: Wymiana p³ynu w ch³odnicy
jenny napisa³/a:
Cezar napisa³/a:
Witam

nape³niæ ch³odnicê now± mieszank± 50/50 glikol/woda destylowana.




Mo¿e mi kto¶ wyja¶niæ czy zawsze trzeba rozcieñczaæ..?

Kupi³am petrygo -35 - takiego la³ poprzedni w³a¶ciciel.

Czy mam go rozcieñczyæ?


Nie Jenny, petrygo to gotowy p³yn. Nic nie rozcieñczasz. Rozcieñczasz tylko, je¶li kupisz sam glikol. Sprawd¼ tylko, czy to jest to Petrygo do uk³adów aluminiowych. Bo jest takie zielone do aluminiowych i czerwone do zeliwnych/stalowych. Ciebie interesuje do aluminiowych. I lejesz prosto z baniaka :-) A do 500 wchodzi w sumie 1,55 litra, wiec wystarczy kupiæ dwa litry :-)

jenny
[Usuniêty]
: Re: Wymiana p³ynu w ch³odnicy
Mateusz napisa³/a:
jenny napisa³/a:
Cezar napisa³/a:
Witam

nape³niæ ch³odnicê now± mieszank± 50/50 glikol/woda destylowana.




Mo¿e mi kto¶ wyja¶niæ czy zawsze trzeba rozcieñczaæ..?

Kupi³am petrygo -35 - takiego la³ poprzedni w³a¶ciciel.

Czy mam go rozcieñczyæ?


Nie Jenny, petrygo to gotowy p³yn. Nic nie rozcieñczasz. Rozcieñczasz tylko, je¶li kupisz sam glikol. Sprawd¼ tylko, czy to jest to Petrygo do uk³adów aluminiowych. Bo jest takie zielone do aluminiowych i czerwone do zeliwnych/stalowych. Ciebie interesuje do aluminiowych. I lejesz prosto z baniaka :-) A do 500 wchodzi w sumie 1,55 litra, wiec wystarczy kupiæ dwa litry :-)




Dziêki za wyczerpuj±c± odpowied¼ :thx: :thx:

:
proszê o szybk± pomoc, jestem po wymianie p³ynu, niestety poza ostatnimi dwoma punktami, bo mój akumulator umar³, czy bezwzglêdnie konieczne jest odpalenie po nalaniu p³ynu czy mo¿e postaæ parê dni a¿ kupiê aku albo pod³adujê stare , chodzi mi tydzieñ dwa bo wyje¿d¿am na d³u¿ej. co siê mo¿e staæ?, proszê o radê bo jak trzeba bezwzglêdnie odpowietrzyæ to z rana wsiadam w samochód i jadê szukaæ aku .

:
Spoko montek, niech stoi. :lol: Odpalisz jak bêdziesz móg³, nic siê nie stanie. :lol:

"Bardzo te¿ po¿ytecznie bywa najsamprzód zdzieliæ ¶wiadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po g³owie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do k³amstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu ¦wiadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Nic siê nie stanie, tylko nie zapomnij pó¼niej odpowietrzyæ ;-)

:
dziêki wam wielkie

:
a czy kto¶ z kolegów móg³by mi podpowiedzieæ z której strony i na jakiej wysoko¶ci jest w vt 600 ¶ruba do spuszczania p³ynu z cylindra? Rysunek w serwisówce jest bardzo kiepski a tam s± dwie ¶ruby na ró¿nych wysoko¶ciach - rozumiem, ¿e jest to ¶ruba po prawej stronie - mile by by³o widziane foto tej¿e ¶ruby spustowej. Z góry dziêkujê

:
pabloo napisa³/a:
a czy kto¶ z kolegów móg³by mi podpowiedzieæ z której strony i na jakiej wysoko¶ci jest w vt 600 ¶ruba do spuszczania p³ynu z cylindra? Rysunek w serwisówce jest bardzo kiepski a tam s± dwie ¶ruby na ró¿nych wysoko¶ciach - rozumiem, ¿e jest to ¶ruba po prawej stronie - mile by by³o widziane foto tej¿e ¶ruby spustowej. Z góry dziêkujê




¦rubê odkrêcasz bêd±c po lewej stronie motocykla. U¿yj np. przekrojonej wzd³u¿ butelki by u¿yæ jej jako rynienki do wyciekaj±cego p³ynu. ¦rubka jest w miejscu widocznym na rysunku:



Znajduje siê pomiêdzy widoczn± na rysunku ³ap± mocuj±c± silnik a obudow± rozrusznika.

:
http://picasaweb.google.c...feat=directlink

- czy to ta ¶ruba?

:
Z samego cylindra nie spu¶cisz wody/p³ynu. No chyba ¿e siê mylê. Szukaj ¶ruby w pobli¿u pompy pod spodem silnika. Je¿eli Ci siê nie uda, to wypnij gumowy przewód biegn±cy pod spodem ch³odnicy.



Ja nie dawno tak to w³a¶nie robi³em, i schodzi ca³y p³yn, z cylindrów te¿

Ostatnio zmieniony przez Zibi665 2011-02-01, 15:59, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
To mówi³em ja - Jarz±bek :-P .
================
Ach ten oddech ;-) .
:
to ¿e trzeba spu¶ciæ na dole to wiem - tylko, ¿e napisali ¿eby spu¶ciæ równie¿ z cylindra - to co? znaczy ¿e w mojej Hance nie ma tej ¶ruby w cylindrze?

:
pabloo napisa³/a:
http://picasaweb.google.com/lh/photo/0Lt1S1Kpwr6MWfb9yq4R3w?feat=directlink

- czy to ta ¶ruba?




To ta ¶ruba. Z w³asnego do¶wiadczenia wnioskuje ¿e nie warto siê ni± zbytnio przejmowaæ gdy¿ po uprzednim spuszczeniu p³ynu przez otwór spustowy z tego otworu wyp³ynê³y dos³ownie 3 krople

:
Tak, to ta ¶ruba. Serwisówka prawid³owo podaje by spu¶ciæ p³yn przy u¿yciu dwóch ¶rub (tej z tylnego cylindra i tej przy pompie). U mnie wylecia³y wiêcej ni¿ 3 krople - dok³adnie ju¿ nie pamiêtam ile. Wiele pracy to nie kosztuje by j± wykrêciæ, ale wg. mnie jak co¶ robiæ przy moto, to porz±dnie - decyzjê podejmiesz sam ;-)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pe³na wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group