/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
linka prędkościomierza
Autor Wiadomość
Arek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-29, 19:11   linka prędkościomierza

Witam,

potrzebuje pomocy jako, ze wczoraj przestal mi działać prędkościomierz i liczniki kilometrów.

Jeszcze nie mialem czasu, zeby zakasać rękawy i pogrzebać zresztą liczę na fachowe rady doświadczonychużytkowników... :)



Czy to linka, czy może być jakiś inny powód.

Jeśli linka to będę bardzo wdzięczny za namiar na jakiś sklep internetowy, w którym mogę kupić.

Oczywiście jeśli są jakieś triki, na które muszę szczególnie uważać przy takiej usterce to nie muszę chyba pisać, że bardzo proszę!
 
 
doda 


Motocykl: VT 600 C 1996
Wiek: 67
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 286
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-30, 08:53   Re: linka prędkościomierza

To ja też poproszę o radę - Shadowka dokładnie w tym samym wieku, widać one tak mają. Mój prędkościomierz działa, licznik dzienny kilometrów też, ale ten główny, na którym widać przebieg, ma kłopot z przeskoczeniem z "1" z przodu na "2". Mam przebieg 19 999 i wiecej na razie nie chce byc niezaleznie od przejechanych kilometrów:-D Mam nadzieję, że na Shadowisku ktoś mi podpowie, co z tym fantem zrobić :-D
 
 
 
Shadok 
Administrator


Motocykl: VT 1100 '85,'86,'07
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 1952
Skąd: Dziecinów
Wysłany: 2007-08-30, 09:41   

Jeśli nie działa nic w zegarze, żaden licznik albo prękościomierz jest szansa że to "tylko" linka, koszt nowej akcesoryjnej to z trzydzieściparę złociszy. Nawet się nie opłaca dorabiać. Gorzej jak to jednak licznik albo ślimak. No trzeba jednak rozebrać linkę i sprawdzić. Ale linka to chyba najsłabszy element zestawu, psujący się najczęściej.



A jeśli nie działa tylko licznik kilometrów, to są dwa wyjścia - pogodzić się i spokojnie szukać używki, lub wybrać sposób jednego mojego dawnego kolegi który w takich wypadkach wymontowywał licznik, wychodził na zewnątrz i brał szeroki zamach... (ja to potrafię pocieszyć...), następnie gwałtownie poszukiwał używki 8-)

Jednym słowem takie liczniki są w zasadzie nienaprawialne raczej.

:->
 
 
 
doda 


Motocykl: VT 600 C 1996
Wiek: 67
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 286
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-30, 10:01   

umiesz pocieszyć kobietę, nie ma co :mrgreen:
 
 
 
Arek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-30, 12:52   

Dzieki Shadok!

W weekend podłubie i zobacze co faktycznie strzeliło.
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-08-30, 14:53   

Shadok napisał/a:
Jeśli nie działa nic w zegarze, żaden licznik albo prękościomierz jest szansa że to "tylko" linka, koszt nowej akcesoryjnej to z trzydzieściparę złociszy. Nawet się nie opłaca dorabiać. Gorzej jak to jednak licznik albo ślimak. No trzeba jednak rozebrać linkę i sprawdzić. Ale linka to chyba najsłabszy element zestawu, psujący się najczęściej.



A jeśli nie działa tylko licznik kilometrów, to są dwa wyjścia - pogodzić się i spokojnie szukać używki, lub wybrać sposób jednego mojego dawnego kolegi który w takich wypadkach wymontowywał licznik, wychodził na zewnątrz i brał szeroki zamach... (ja to potrafię pocieszyć...), następnie gwałtownie poszukiwał używki 8-)

Jednym słowem takie liczniki są w zasadzie nienaprawialne raczej.

:->


Jest jeszcze jedno - nie wiem, jak jest w 600 ale - ja mam z boku licznika pokrętło do kasowania licznika dziennego. I w którymś momencie zauważyłem, że dzienny mi zgłupiał i zamiast 1 mili nabija mi 10 a później 100, a licznik główny stanął i zgłupiał. Okazało się ... że linka sprzęgła przyciska pokrętło zerowania do licznika. Wystarczyło zmienić położenie linki na takie, w którym nie dotykała pokrętła i liczniki zaczęły normalnie funkcjonować
 
 
doda 


Motocykl: VT 600 C 1996
Wiek: 67
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 286
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-30, 19:53   

Mateusz napisał/a:
Jest jeszcze jedno - nie wiem, jak jest w 600 ale - ja mam z boku licznika pokrętło do kasowania licznika dziennego. I w którymś momencie zauważyłem, że dzienny mi zgłupiał i zamiast 1 mili nabija mi 10 a później 100, a licznik główny stanął i zgłupiał. Okazało się ... że linka sprzęgła przyciska pokrętło zerowania do licznika. Wystarczyło zmienić położenie linki na takie, w którym nie dotykała pokrętła i liczniki zaczęły normalnie funkcjonować


oooo, to mi się podoba - zafundowałam mojej Shadowce spotkanie z glebą, całkiem możliwe że coś się poprzesuwało. Opowiesz mi w Treście jak się do tego dobrać, dobrze?
 
 
 
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-08-30, 21:24   

Doda !

A gdzie jest Twoje ładne zdjęcie. Dlaczego je usunęłaś ?
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
 
 
doda 


Motocykl: VT 600 C 1996
Wiek: 67
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 286
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-30, 21:37   

yanucha napisał/a:
Doda !

A gdzie jest Twoje ładne zdjęcie. Dlaczego je usunęłaś ?


Dzięki za komplement, ale głupio tak zdjęcie z żagli wciskać na forum Shadowkowe. Jak sobie w końcu trzasnę fotę na Shadowce, to podepnę. A jutro będę w naturze :lol:
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-08-30, 22:35   

doda napisał/a:


oooo, to mi się podoba - zafundowałam mojej Shadowce spotkanie z glebą, całkiem możliwe że coś się poprzesuwało. Opowiesz mi w Treście jak się do tego dobrać, dobrze?


Na parkingu w Jankach Ci mogę od razu pokazać :-)
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-08-30, 22:36   

doda napisał/a:
yanucha napisał/a:
Doda !

A gdzie jest Twoje ładne zdjęcie. Dlaczego je usunęłaś ?


Dzięki za komplement, ale głupio tak zdjęcie z żagli wciskać na forum Shadowkowe. Jak sobie w końcu trzasnę fotę na Shadowce, to podepnę. A jutro będę w naturze :lol:


Aparaty na pewno będą - coś sie zrobi :-) . Ja też sobie zafunduje na motorku fotę :-)
 
 
opel3366 
Robert

Motocykl: VTX 1800 N
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1102
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2007-08-31, 23:57   

Albo zamontować licznik rowerowy ;-)
 
 
 
Arek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-09, 21:36   

Może się jednak obejdzie bez rowerowego... :D

Dzisiaj zdemontontowałem linke i bez wątpienia jest urwana. Jestem w trakcie poszukiwania sklepu ktory najszybciej przysle mi nowa. Dzieki wszystkim za info!
 
 
Arek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-11, 13:27   

i na szczescie to linka a nie cos powazniejszego. Niecale 32zl na motobot.pl



pozdro
 
 
Rigez 
Rysiek


Motocykl: Honda Shadow VT 750 RC29 1987
Wiek: 57
Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 682
Skąd: Budczyce
  Wysłany: 2007-11-04, 16:33   

Witaj proponuje sprawdzić czy napewno linka a nie zatarte przeniesienie na licznik i prędkościomierz miałem podobną sytuacje linka pękła przy kole załozyłem nową i też zerwana ale dodatkowo uszkodziła się plastikowa zębatka w kole
Ostatnio zmieniony przez Mateusz 2007-11-04, 21:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM