Zużycie paliwa
Odpowiedz do tematu

:
Pierwsza dłuższa niedzielna trasa, razem 400 km, spaliła 3,14 litra, aż nie możliwe.. :shock:

Prędkość 80-100 km/h, jechałem raczej wolno i w większości na wysokim biegu.

:
zespolhomer napisał/a:
Pierwsza dłuższa niedzielna trasa, razem 400 km, spaliła 3,14 litra, aż nie możliwe.. :shock:

Prędkość 80-100 km/h, jechałem raczej wolno i w większości na wysokim biegu.


Możliwe. Moja 500'tka przy takiej jeździe kilka razy zeszła poniżej 3L/100km :)

Jadę jadę na motorze...
:
Cezar napisał/a:
zespolhomer napisał/a:
Pierwsza dłuższa niedzielna trasa, razem 400 km, spaliła 3,14 litra, aż nie możliwe.. :shock:

Prędkość 80-100 km/h, jechałem raczej wolno i w większości na wysokim biegu.


Możliwe. Moja 500'tka przy takiej jeździe kilka razy zeszła poniżej 3L/100km :)


Mega oszczędny motocykl... Kumpel jechał za mną Kawasaki VN 500 i spalił mu 4,2 litra.

:
W trasie minimalne spalanie odnotowałem 3,43 i mam na to świadków, przeciętnie w okolicach 4 - 4.5 :->

:
Ostatnie 200 km w cyklu mieszanym - 4 litry (80-90 km/h)

Witaj Gość
:
Jestem pod wrażeniem waszych wyników spalania, mnie jak dotychczas nie udało się zbliżyć do takiego wyniku najniższy jak dotąd wynik to 3,7-3,8 l na 100km. Będę próbował dalej zobaczymy czy coś się zbliżę..

:
Syrnik19 napisał/a:
Jestem pod wrażeniem waszych wyników spalania, mnie jak dotychczas nie udało się zbliżyć do takiego wyniku najniższy jak dotąd wynik to 3,7-3,8 l na 100km. Będę próbował dalej zobaczymy czy coś się zbliżę..


Ja się nie starałem, po prostu tak jakoś wyszło... :)

:
To masz luz :) Wiadomo spalanie zależy od stanu sprzętu-ustawienia wyregulowania gazników oporu wiatru itp.. :-D Jak coś się zmieni dam znać na forum.

:
Mi nie chciało zejść poniżej 5 literków ale po tym jak poszły głowice na warsztat się okazało czemu żłopała , ale jak złoże to sam jestem ciekaw czy zejdzie poniżej 4 literków.

Tylko ja wiem ze jutro bedzie lepszy dzien.
Stivi
[Usunięty]
:
W dobrym stanie Hania 500 spali ok 3,8 - 4,3 L/100km.
Niech w bajki włoży ktoś jak mi powie że taki motocykl o pojemności 500cm spali 3l/100km. To nie skuter . Ja wielokrotnie w swojej sprawdzałem. Ale 5 i więcej litrów to trochę za dużo. Można by wtedy poszukać przyczyny np. zrobić synchronizując gaźniki.
Dla przykładu w Hondzie 1100 spalanie mam średnio 6.3 L/100km
pozdrawiam

:
Dziewczyne oszukasz, szefa oszukasz ale spalania nie uszukasz;)


Trasa krajowa 11 od Bytomia do wsi pod wałczem. W niedziele rano jest pusta więc wbita 6stka Prędkości lużne koło 80-90 km/h i hanka spaliła mi troche poniżej 3 litrów na 100 km.

Byłem w cieżkim szoku!!!

Dzisiaj wracałem, ruch już sporo większy. Przez pare miejscowości jednak trzeba przejechać. Ale ciągle eko driving i wychodziły mi ciągle koło 3 litrów na 100km.

:
Pisałem już kiedyś, że moja potrafiła spalić 2,9L/100km przy takiej jeździe.
Inni mają to za bajki :twisted: :twisted:

Jadę jadę na motorze...
:
Odrazu Cezar o Twoich postach odnośnie spalania pomyślałem jak tankowałem. Przyznaje że też traktowałem je z dystansem:)

No ale zrobiłem blisko 1000 km w tę i z powrotem. Tankowałem często żeby się upewnić:) Nie były to oczywiście pomiary laboratoryjne, margines błedu niech będzie i 200 ml paliwa. Ale wychodzi na to że w trasie te motocykle są wybitnie oszczędne!

:
Dokładnie. Tylko pod warunkiem płynnej, ekonomicznej jazdy na wysokim biegu. przy dynamicznej jeździe spali też 7L. Ale mało jest motocykli, które traktując nawet wybitnie oszczędnie dadzą Ci taki wynik.

Jadę jadę na motorze...
:
Ja wczoraj jadąc w trasę podjechałem pod dystrybutor w baku nie wiem ile było paliwa ale już parę kilometrów zrobiłem jadąc na rezerwie do baku weszło nieco ponad 10L. Startując wyzerowałem licznik i do rezerwy przejechałem 257km i na rezerwie 42 km dziś znów podjechałem pod ten sam dystrybutor i zalałem za 60zł i miałem prawie pełny bak. Więc jeśli bak ma pojemność 10,5 l (u mnie) to spalanie wyniosło by 3,2 l do rezerwy zakładając że rezerwa to jakieś 2 l a z rezerwą to 3,4 l. Jeśli bak ma 12l to spalanie oscyluje w granicy 3,9- 4,0l na setkę. Prędkości to przeważnie 70-90 km/h

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group