/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Shadow VT 750 CD '2000r dziura w obrotach
Autor Wiadomość
motosimsun 

Motocykl: Suzuki DR 800
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 6
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2013-06-23, 17:45   Shadow VT 750 CD '2000r dziura w obrotach

Hej,

Mam taki oto problem z tym motocyklem: Sprzęt zapala normalnie na ssaniu rozgrzewa się w sposób normalny. Po zdjęciu ssania i próbie ruszenia w 'normalny' sposób sprzęt gaśnie. Po ponownym uruchomieniu okazuje się, że jest dziura w obrotach użytkowych (ok. 2 tys rpm). Po odpowiednim sterowaniu manetką gazu dziurę można przeskoczyć ale po odpuszczeniu gazu pojawia się biały dymek z wydechów (wolne, Jardine)
Jak dotąd wykonałem następujące prace:
- upewniłem się, że gaźniki rozruchowe się zamykają po spuszczeniu ssania
- wyczyściłem gaźniki, wyregulowałem poziomy, wymieniłem zaworki iglicowe, składy mieszanek tak, żeby nie waliło w komin przy schodzeniu z obrotów, synchronizacja
- zmierzyłem ciśnienia i luzy zaw. - wszystko w normie
- świece wyglądają na zalane, zabiło dwa komplety NGK, obecne Denso dają jakoś radę
- choć nie było ewidentnych oznak uszkodzenia uszczelki pod głowicą to wyjąłem silnik i wymieniłem obydwie uszczelki pod głowicą oraz uszczelniacze zaworowe na zaworach wydechowych (tak, planowałem głowice przed ponownym złożeniem)
Po mimo tych zabiegów jak dotąd motocykl zachowuje się tak samo jak na początku - jest dziura w obrotach.
Jedyne co zauważyłem to, że po mocnym rozgrzaniu dziura staje się mniejsza i mniej dokuczliwa. Drugie to fakt, iż obie membrany są dość sztywne i zastanawiam się czy nie jest to ich wina.
Czy ktoś miał podobny przypadek ? Proszę o jakąś podpowiedź bo jak napisałem w poście w 'powitalni' powoli staję się zdesperowany...
 
 
pietrachVI 
PIETRACH


Motocykl: exVT600, BMW R65 '87, Jawa 175 '60
Wiek: 34
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 469
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2013-06-27, 22:39   

Widzę, że Kolega zmył się z forum :-P dla potomnych: stanęło na tym, że w gaźniku są niedrożne kanały, przepłukliwanie ich nie pomogło, przepchać też nijak nie szło. Motocykl zakupiony z kąśtam, zapuszczony fest. Może im pomóc mycie ultradźwiękowe.
_________________
"Wicher silne drzewa głaszcze..."
 
 
 
motosimsun 

Motocykl: Suzuki DR 800
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 6
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2013-06-30, 20:46   

Zmył się do garażu w celu czyszczenia gaźników. Na moje oko układ obejściowy jest drożny, ale to jedyna rzecz jakiej mogę się uczepić w tej chwili.
Obecnie poluję na kogoś z myją ultradźwiękową bo metody strzykawki i drutu już wyczerpałem... Ktoś poleca znany sobie warsztat, który świadczy usułgę ultradźwiękowego mycia gaźników?
 
 
Bojan 


Motocykl: VT 700 '86
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 160
Skąd: Dąbrówka k. Otwocka
Wysłany: 2013-07-01, 21:10   

Warsztatu nie znam, ale w pracy mam płuczkę ultradzwiękową :evilek:
 
 
motosimsun 

Motocykl: Suzuki DR 800
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 6
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2013-07-02, 09:17   

O to świetnie. :mrgreen: Czy byłbyś skłonny wziąć w obroty te gaźniki?
 
 
Bojan 


Motocykl: VT 700 '86
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 160
Skąd: Dąbrówka k. Otwocka
Wysłany: 2013-07-02, 20:49   

Od razu zaznaczam, ze na mechanice sie nie znam jeszcze :mrgreen: Dopiero poznaje swojego cienia. Także nie wiem, czy sa jakieś parametry różnych płuczek itp. Jak mi podasz wymiar gaźników, sprawdze czy sie zmieszczą do płuczki. Także nie wiem, w czym się myje takie gaźniki, woda, spiryt? Czy z podgrzaniem czy na zimno? (podgrzanie to temp. wody okolo 45'C )

Jesli sie w tym orientujesz, to oczywiście, nie ma problemu, powinno się udać, pod warunkiem, że się zmieszczą do płuczki ;-)
 
 
motosimsun 

Motocykl: Suzuki DR 800
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 6
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2013-07-02, 23:13   

Podaj proszę wymiary wanienki.
Nie sądzę, żeby któryś z wymienionych czynników (woda, spirytus) mógł zaszkodzić. Sądzę, ze im cieplej tym lepiej.
 
 
Bojan 


Motocykl: VT 700 '86
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 160
Skąd: Dąbrówka k. Otwocka
Wysłany: 2013-07-03, 20:27   

Na oko;) 12 na 12 [cm], glebokość okolo 8 cm.
 
 
motosimsun 

Motocykl: Suzuki DR 800
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 6
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2013-07-03, 23:05   

No to myjka trochę za mała:/ Dzięki za dobre chęci.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM