Podkładki po hydrokasowatory jak?
Odpowiedz do tematu

: Podkładki po hydrokasowatory jak?
vt 700c 86

Podkładki pod hydrokasowatory:

Jaką mieć powinny grubość?

Jaki jest sposób ich wkładania?

Jeden mechanik koledze rozebra łsilnik a drugi składa....I jest problem.

Prosi o pomoc

Jak ktoś to składał moze pomoże koledze?


Pozdro


Ps.Moze nr telefonu na PW.
Kolega zadzwoni.

:
zenon407 napisał/a:
vt 700c 86

Podkładki pod hydrokasowatory:

Jaką mieć powinny grubość?

Jaki jest sposób ich wkładania?

Jeden mechanik koledze rozebra łsilnik a drugi składa....I jest problem.

Prosi o pomoc

Jak ktoś to składał moze pomoże koledze?


Pozdro


Ps.Moze nr telefonu na PW.
Kolega zadzwoni.






Prawdopodobnie to ten kolega rozmawiał dziś ze mną i trochę sprawę naświetliłem, czy uda mu się to zrobić, miejmy nadzieje że tak.
napisze i tu słowo , może się komuś przyda na przyszłość.

I tak wbrew temu co podaje instrukcja serwisowa pomiary i składanie głowicy robimy na PUSTYCH kasowatorach i bez podkładek, jeśli zrobimy w/g instrukcji z serwisówki możecie być pewni ponownego wyjmowania sinika.


1. Wstępne skręcenie głowicy (np. z siłą 10Nm)

2. Pomiar (czujnikiem zegarowym) wysuwania się trzpienia ( takie ze sprężynką, trzy sztuki) z głowicy w czasie obracania wałem

2. Dobranie w/g tabeli z serwisówki grubości podkładki pod kasowator

3. Rozkręcenie i poskładanie głowicy na gotowo z pustymi kasowatorami i dobranymi odpowiednio podkładkami

To tak w ogromnym skrócie, jeśli się komuś przyda to fajnie. :-D

VT 700C USA - cudna i nareszcie dopieszczona :)
:
Ja akurat robiłem wszystko odwrotnie. :mrgreen: Pomiar z napełnionymi kasowatorami i z podkładkami. :mrgreen: Nie rozbierałem ponownie silnika. Od nowego właściciela moto wiem, że do chwili obecnej nie było problemów z jego eksploatacją. :mrgreen:

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Ok.Dzięki

Pozdro :toast:

Ps.

Cytat:
Pomiar (czujnikiem zegarowym) wysuwania się trzpienia ( takie ze sprężynką, trzy sztuki)


3 sztuki czujników?

Coś takiego na statywie?

:
Czujnik taki ale jeden a trzpienie trzy :-D

VT 700C USA - cudna i nareszcie dopieszczona :)
:
Todek napisał/a:
Ja akurat robiłem wszystko odwrotnie. :mrgreen: Pomiar z napełnionymi kasowatorami i z podkładkami. :mrgreen: Nie rozbierałem ponownie silnika. Od nowego właściciela moto wiem, że do chwili obecnej nie było problemów z jego eksploatacją. :mrgreen:

Ja pomiar wzniosu trzpieni i dobór grubości podkładek z tabeli robiłem na pustych (!!!) kasowatorach bez podkładek, a składanie góry silnika na gotowo już z zamontowanymi odpowiednimi podkładkami na napełnionych (!!!) kasowatorach :mrgreen:
... i działało

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group