Po trasie nie pali...
Odpowiedz do tematu

:
...omomierz- a czy kabel z żarówką wystarczy??...

...nadzieja spadającej gwiazdy...płonna...

udunus nervosus ciekavos signos pulapkos
Gość jaki jest Twój Cień??

...była Honda Shadow VT1100 1998 Spirit..
:
Udun napisał/a:
...omomierz- a czy kabel z żarówką wystarczy??...

Nie wystarczy ponieważ odłączając akumulator pozbywasz się źródła zasilania żarówki.

Ostatnio zmieniony przez R0bi 2013-05-07, 10:10, w całości zmieniany 1 raz


Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
:
Hmm, można to zrobić, ale to ryzykowne - podłączasz żarówkę między klemę a akumulator. Jak zaświeci, znaczy obwód jest zamknięty. Przy czym możesz zmienić żarówkę i bezpieczniki w dymistory ;-) Omomierz jest o wiele bezpieczniejszy.

[ Dodano: 2013-05-07, 10:13 ]
Zastanawiam się jeszcze, czy jest możliwość, że zwarcie w miejscu, gdzie normalnie napięcie dochodzi wyłącznie po przekręceniu stacyjki nie wyjdzie tą metodą... wydaje mi się, że tak. Trzeba by było sprawdzić w innym motocyklu jaki jest opór instalacji z przekręconą stacyjką.

Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
:
potfur napisał/a:
Hmm, można to zrobić, ale to ryzykowne - podłączasz żarówkę między klemę a akumulator. Jak zaświeci, znaczy obwód jest zamknięty. Przy czym możesz zmienić żarówkę i bezpieczniki w dymistory ;-) Omomierz jest o wiele bezpieczniejszy.

[
...o Tym właśnie myślałem-ale ,że może to być aż tak niebezpieczne- to nieeee...zobaczę jak się uda załatwić omomierz to będzie git...

...nadzieja spadającej gwiazdy...płonna...

udunus nervosus ciekavos signos pulapkos
Gość jaki jest Twój Cień??

...była Honda Shadow VT1100 1998 Spirit..
:
Udun napisał/a:
potfur napisał/a:
Hmm, można to zrobić, ale to ryzykowne - podłączasz żarówkę między klemę a akumulator. Jak zaświeci, znaczy obwód jest zamknięty. Przy czym możesz zmienić żarówkę i bezpieczniki w dymistory ;-) Omomierz jest o wiele bezpieczniejszy.

[
...o Tym właśnie myślałem-ale ,że może to być aż tak niebezpieczne- to nieeee...zobaczę jak się uda załatwić omomierz to będzie git...


Spokojnie - potfur tak tylko straszy... moto nie wybuchnie :mrgreen:

A najprostszym sposobem sprawdzenia czy nie ma zwarcia jest odłączenie klemy "—". Podłączając nie śmie zaiskrzyć. Jeśli zaiskrzy = zwarcie.

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
Jeśli bez żarówki nie wysadza bezpieczników to z żarówką wpiętą w szereg tym bardziej! Wszak żarówka stanowi większy opór niż zwarcie metaliczne przewodów, czyli w obwodzie popłynie mniejszy prąd.

A to czy wysadzi bezpieczniki to zależy od miejsca zwarcia. Jeśli za bezpiecznikiem to wysadzi bezpiecznik, jeśli przed to przewody moga się niebezpiecznie rozgrzać. Ale u Ciebie zdaje sie że nie wysadza, więc możesz sprawdzić żarówką. Ale i tak lepiej omomierzem albo amperomierzem.

A co do iskrzenia to o ile mnie pamięć nie myli to iskrzenie występuje od sztywno określonej wartości prądu (coś około 0.62A). Jeśli zatem masz zwarcie do masy, ale niemetaliczne to popłynąć moze prąd mniejszy (np. 0.5A), a iskrzenia nie zobaczysz.

Podsumowując: omomierz i/lub amperomierz

:
...żarówka dała wynik pozytywny-czyli nie zapaliła się -więc nie ma zwarcia..ale coś innego- aku nie ładowane po trasie- Hanka stała dwa dni- a tu taki wynik(chyba,że miernik zły)-jutro sprawdzę u elektryka...pierwszy pomiar 15,80, a po uruchomieniu 16,00 i rośnie 17,80..jak wyłączyłem i zmierzyłem po ściągnięciu aku to wyszło...

..a po chwili urosło do...


...wynika,że regler padł-bo aku przeładowane

...nadzieja spadającej gwiazdy...płonna...

udunus nervosus ciekavos signos pulapkos
Gość jaki jest Twój Cień??

...była Honda Shadow VT1100 1998 Spirit..
:
Moim zdaniem miernik zły. W życiu nie widziałem takiego napięcia na aku.

:
sotrab napisał/a:
Moim zdaniem miernik zły. W życiu nie widziałem takiego napięcia na aku.


Miernik jak najbardziej dobry - sam takiego używam.

Seba - moje zdanie znasz ;-)

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
..dziś jadę z Aku do elektryka na badanie pod obciążeniem-i pewnie dziś zamówię regler- bo chyba jest walnięty i przeładowuje...


...dam znać...


...Podziękowania dla Wszystkich za pomoc...szczególne dla Sebka, Todka i GhoustDragona...

[ Dodano: 2013-05-08, 19:44 ]
..dziś dałem do specjalistów od aku- ,ale że późno- to musi zostać do jutra- bo się rozładował, regler już zamówiłem, oby Aku było OK...to będzie dobrze...

...nadzieja spadającej gwiazdy...płonna...

udunus nervosus ciekavos signos pulapkos
Gość jaki jest Twój Cień??

...była Honda Shadow VT1100 1998 Spirit..
:
GhoustDragon napisał/a:
sotrab napisał/a:
Moim zdaniem miernik zły. W życiu nie widziałem takiego napięcia na aku.


Miernik jak najbardziej dobry - sam takiego używam.


To masówka nie atestowana, jeden może chodzić 10 lat i znakomicie mierzyć drugi może po tygodniu siąść.

Miałem tak ze kupiłem sobie mierniczek no i spodobał się mojemu koledze wiec kupiłem jeszcze dwa (dla kolegi i kogoś tam) od tego samego kolesia z allegro po tygodniu. Mój służył około 5 lat i nie poległ by gdybym pomysłowemu sąsiadowi nie pożyczył co chciał mierzyć prąd spawarki, a tamte po 0.5 roku kaplica (jeden przestał wszystkie cyferki wyświetlać drugi głupoty mierzył).

Maruda od urodzenia :omg:
:
...regler zamówiony- a AKU- martwe- idzie do reklamacji...

...nadzieja spadającej gwiazdy...płonna...

udunus nervosus ciekavos signos pulapkos
Gość jaki jest Twój Cień??

...była Honda Shadow VT1100 1998 Spirit..
:
Mogą Ci jej nie uwzględnić, jeśli aku padł przez złe napięcie.

Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
:
Udun napisał/a:
...regler zamówiony- a AKU- martwe- idzie do reklamacji...

ależ masz Panie niefart :-?

... i przestań mnie wiecznie wypytywać o mój cień :koso: Czegoś taki upierdliwy w tej materii :?: :koso:

Honda - The Power of Dreams
:
potfur napisał/a:
Mogą Ci jej nie uwzględnić, jeśli aku padł przez złe napięcie.

Przecież nie musi o tym wspominać ;-)

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group