Spostrzeżenia na temat olejów do naszych maszyn..
Odpowiedz do tematu

:
Dorka73 napisał/a:
monter napisał/a:
Witam, mam durne pitanie. Olej sprawdzamy przy moto ustawionym pionowo? Pozdrawiam




Tak, stawiasz moto na centralnej stopce na równej powierzchni. :mrgreen:




To Shadow 1100 ma centralną stopkę? :?: :?: :?:

'Nie wiem, nie znam się, nie rozumiem, zarobiony jestem"
:
SHADOWNIK napisał/a:
Dorka73 napisał/a:
monter napisał/a:
Witam, mam durne pitanie. Olej sprawdzamy przy moto ustawionym pionowo? Pozdrawiam




Tak, stawiasz moto na centralnej stopce na równej powierzchni. :mrgreen:




To Shadow 1100 ma centralną stopkę? :?: :?: :?:




Jak sobie dospawasz to może i ma :)

Jadę jadę na motorze...
:
SHADOWNIK napisał/a:
To Shadow 1100 ma centralną stopkę? :?: :?: :?:




A Twój nie ma..?



Poważnie - to są modele co mają. A oleum powinno się sprawdzać na motocyklu stojącym w pozycji "do jazdy". Choć pewnie różnica w pomiarach nie będzie jakoś rażąco inna i mozna zmierzyć "na stopkach".

Zawsze ktoś nas podgląda,
raz są to poeci, raz szpicle.
:
Z manuala do VT500c jasno wynika że na centralnej ma stać a poziom mierzy się nie wkręcając bagnetu :shock:

:
jacabe napisał/a:
Z manuala do VT500c jasno wynika że na centralnej ma stać a poziom mierzy się nie wkręcając bagnetu :shock:


No, czyli pozycja do jazdy - stoi prosto ... tylko koło mu wisi :-)

:
Zgadza się - też sprawdziłem - w VT500 na centralce. Znaczy - trzeba sprawdzić jak u siebie. Chyba, że moto nie ma centralki, to byle nie na bocznej stopce...

Zawsze ktoś nas podgląda,
raz są to poeci, raz szpicle.
:
Cezar napisał/a:
SHADOWNIK napisał/a:
Dorka73 napisał/a:
monter napisał/a:
Witam, mam durne pitanie. Olej sprawdzamy przy moto ustawionym pionowo? Pozdrawiam




Tak, stawiasz moto na centralnej stopce na równej powierzchni. :mrgreen:




To Shadow 1100 ma centralną stopkę? :?: :?: :?:




Jak sobie dospawasz to może i ma :)




w manualu do 750 piszą ze na stopce bocznej i bez wkręcania bagnetu

grasser
[Usunięty]
:
ha piszecie o tym zeby dobierac odpowiednie API wg servisowek, a ja nadal niemoge znalezc nic dla siebie. Potrzebuje mineralny o API SE/SF. Jesli ktos z was sie natknie na taki olej w sprzedazy wysylkowej prosze dac znac(ewentualnie w jakims sklepie w krakowie). Ofcourse chodzi o motocyklowy.

:
Myślę, że spokojnie możesz rozszerzyć krąg na SG, wtedy bez problemu dostaniesz - większość motocyklowych półsyntetyków ma właśnie taką specyfikację.

Zawsze ktoś nas podgląda,
raz są to poeci, raz szpicle.
grasser
[Usunięty]
:
Ze znalezieniem SG niema zadnego problemu ... ale tak naprawde czym rozni sie SF od SG :>

:
Pokrótce - SG jest dostosowany do silników wyposażonych w katalizatory.

Zawsze ktoś nas podgląda,
raz są to poeci, raz szpicle.
Marcin Żary
[Usunięty]
:
Szykuje się na dniach zakupić olej silnikowy + filtry (oleju i powietrza). Jak zauważyłem poruszony wątek olejów odrazu pomyślałem, no i sprawa jasna, przeczytam i będę wiedziałco kupić... a tu klops, jestem bardziej zamotany niż byłem przed przeczytaniem...



Ogólnie mówiąc mam Shadow-a 1100 z 99 r. (wersja C2), przebieg 10 tys km. Poprzedni właściciel lał Castrola 10w50 (Czyli pełny syntetyk), ja myślałem przejść już na półsyntetyk czyli 10W40, też Castrola. Do tego filtr meiwa. (wogóle zauważyłem że tylko meiwa lub hiflo jest dostępne w sklepach)....



Czy takowa konfiguracja jest ok, czy przechodzić na półsyntetyk czy jeszcze do 15 - 20 tys lać pełny syntetyk ??



olej silnikowy Castrol Power 1 Racing 4T 10W50 4l, syntetyczny

czy



olej silnikowy półsyntetyczny Castrol Power 1 GPS 4T 10W40 4l kanister



Żeby jeszcze bardziej zamotać temat ostatnio w larssonie proponowali mi olej BELLRAY-a specjalny do silników V. I co teraz ??

Pozdrawiam

:
Cóż ja nie mam problemu zakupiłem Motul 20W50 mineral.

:
Lej Castrol lub Motul żadnych wynalazków.

Castrol tez występuje V-Twin

grasser
[Usunięty]
:
hmm przy takim przebiegu lepiej chyba zostac na syntetyku ;) zwlaszcza ze wiesz co bylo lane wczesniej.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group