Zablokowana skrzynia biegów
Odpowiedz do tematu

: Zablokowana skrzynia biegów
Rodzinka po weselu jak dopadła moją Hundę to zostałem na 1 biegu. Dźwignia podeszła do góry, nie da się zmienić biegu mam tylko jedynkę i nie mogę nawet wsadzić luzu. Miał ktoś podobne objawy i pomysł co się mogło stać bo nie wiem od czego zacząć a nie chce mi się wyciągać i rozbebeszać całego silnika.

:
Renek,głowa do góry. Po moim weselu to WuEsKę oddałem na złom :mrgreen:

bo życie zaczyna się po "50"
:
Bardzo mnie pocieszyłeś :koso:

:
I o to chodzi, mam nadzieję że uporaż się z problemem. Jak nie to daj znać - przyjedziemy i pomożemy!!! A co!

bo życie zaczyna się po "50"
: Re: Zablokowana skrzynia biegów
renegade26 napisał/a:
Rodzinka po weselu jak dopadła moją Hundę to zostałem na 1 biegu. Dźwignia podeszła do góry, nie da się zmienić biegu mam tylko jedynkę i nie mogę nawet wsadzić luzu. Miał ktoś podobne objawy i pomysł co się mogło stać bo nie wiem od czego zacząć a nie chce mi się wyciągać i rozbebeszać całego silnika.




to się musiało dziać,oj musiało

.Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.
:
Cholera ciekawe co będzie po moim weselu :mrgreen:

:
Juz się bójjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj o swoja drugą połowice ,czy jej aby "dwójka" wskoczyyyyyyyy

.Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.
:
A tak na poważnie nie ma nikt żadnego pomysłu??

:
renegade26 napisał/a:
A tak na poważnie nie ma nikt żadnego pomysłu??


Zblokował Ci się kieł? Albo któryś wodzik? Ewentualnie tak dźwignię pociągnęli, że się zblokowała. Nic innego mi do głowy nie przychodzi

:
Mateusz napisał/a:
renegade26 napisał/a:
A tak na poważnie nie ma nikt żadnego pomysłu??


Zblokował Ci się kieł? Albo któryś wodzik? Ewentualnie tak dźwignię pociągnęli, że się zblokowała. Nic innego mi do głowy nie przychodzi




Podczas jazdy blokowało mi na biegu i nie mogłem go obniżać (np z 5 na 4 itd), a że mam lekko wysunięte podnóżki zacząłem je sprawdzać i okazało się że podnóżek z lewej strony (ten z ,,pedałem'' zmiany biegu jest LEKKO poluzowany i przy deptaniu w dół poprosu wciskam podnóżek a nie bieg , po dokręceniu śruby mocującej (około 1/2 obrotu) przy podciągniętym podnóżku do góry, problem znikł. Trochę to zagmatwałem ale może....?

:
renegade26 napisał/a:
A tak na poważnie nie ma nikt żadnego pomysłu??




Może podaj prawidłowe rozwiązanie.

Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
:
Rozwiązanie banalnie proste.

Rozebrać i złożyć. :chytrusek:



A później dumać czemu nie ma sprzęgła.



Po przewertowaniu forum odpowietrzyć sprzęgło przy klamce i gotowe :twisted:

:
odkopię temat.

mam ten sam problem co u Ciebie Renek.

z tym że dźwignia zmiany biegów do dołu jakby wbijała I , a w górę podnosi się jakieś 2cm. i napotyka opóri a jak ją puszczę to odbija jak kopniak . też została mi tylko 1 bez możliwości wbicia luzu. więc pytanie czy wystarczyło u ciebie sprzęgło odpowietrzyć :shock: ?



czy padła sprężyna czy wodzik czy coś inszego?

Za ściemnianie też płacą...
:
Jak powertujesz forum to znajdziesz ;-)

Kopniak przekazuje ruchy na wodziki za pomocą półksiężyców i na tym mi się zablokowało.

bassman
[Usunięty]
:
Koledzy!

Mam ten sam problem. Po oddaniu na 10 minut mojej Niuni w ręce Brata mam tylko jedynkę. Nie wiem, czy ma to znaczenie - ale miesiąc temu się hajtnąłem, więc te wesela jednak psują motocykle...

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group