/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
nie chce zapalić HELLLLLLLLLP
Autor Wiadomość
Leniu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-15, 12:11   nie chce zapalić HELLLLLLLLLP

witam,

mam problem z moją VT600 1995

wróciłem po 2 tyg z wakacji, przekręcam stacyjkę, naciskam start a tam tylko słychać cyk i gasną kontrolki.

Aku ma 3 m-ce ale cóż pomyślałem, że mogło się jakimś cudem rozładować więc ładowałem 12h.

Rano znów to samo, zauważyłem dodatkowo, że jak włączam światła na włączonej stacyjce to kontrolki szaleją tzn. włączają się i wyłączają

Dodam jeszcze ,że mam światła, migacze i klakson działa i mogę nawet trąbić przez minutę i nie "przygasa" czyli wydaje się że aku jest sprawny.

Please, może ktoś coś wie co to może być i coś poradzi - niestety elektryk wyjeżdża na wakacje i wróci dopiero po 10 sierpnia :(

Czy to może być zwarcie akumulatora?

Niestety nie mam dostępu do innego żeby to wykluczyć, czy mogę dla próby odpalić po kablach z aku samochodowego?
 
 
Sowa 
SOWA


Motocykl: GS 1150 ADV -dr 650 SE
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1286
Skąd: warszawa\suwałki
Wysłany: 2008-07-15, 13:43   

tak możesz sprubować, ale według mnie to wina połączeń na stacyjce - tam najpierw szukaj-sprawdż jeszcze profilaktycznie bezpiecznik główny
_________________
nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
 
 
 
MariuszG 

Motocykl: VT 750 C2 99
Wiek: 53
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 96
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2008-07-15, 14:19   

Witajcie!

Sprawdź podłączenie kabli do akumulatora oraz ew podłaczenia do masy. Rozrusznik jak wiadomo pobiero dużo prądu - w przypadku słabego styku nie kręci pomimo tego że swiatła i cała reszta działa poprawnie.



Pozdrawiam i powodzenia!



Mariusz
 
 
muz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-15, 14:20   

Zaraz po zakupie żonkowego VT600 mielismy podobne objawy. Do tego jadąc po wertepach przygasały światła i silnik zaczynał przerywać. Przyczyną było słabe połączenie z aku i obluzowanie kabli w którejś kostce.
 
 
Licho 
Krzyś :)


Motocykl: VT 1100 C spirit 00
Wiek: 44
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 647
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-07-15, 14:28   

nie bede sie wymadrzał bo tylko przypuszczam, ale.



Z prawej strony siodła, pod pokrywą jest est przekaźnik/stycznik rozrusznika. Myslę ze jedna mozliwość to walnięty przekaźnik, ale słyszalny CYK moze to wykluczać.



Druga opcja moim zdaniem to zwarcie na rozruszniku. W rozruszniku powinny byc szczotki i nie wykluczone że sie skończyły, albo rozrusznik sie skończył. Sprawdź na poczatek tez przewody idace do rozrusznika.



Uważam że podlączanie innego aku nic nie da, przeciez wszystko działa ( łacznie z zaplonem ) dopóki nie naciśniesz START, dobrze rozumiem?



Mysle że na pych moto odpali bez problemu i jesli sie tak stanie to myslę że moja diagnoza jest trafna.
_________________
Kupiłem LOKOMOTYWĘ :)
 
 
 
cykus
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-15, 21:21   

Moim zdaniem musisz sprawdzić połączenie akumulatora bo jak nie będzie dobrego styku to wszystko będzie działało oprócz rozrusznika , ponieważ rozrusznik potrzebuję więcej prądu niż światła czy sygnał.

Tak jak pisał MariuszG wcześniej.
 
 
janus
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-20, 21:24   

Ja miałem identyczne problemy okazał się poluzowany regulator napięcia nie stykał i nie mogłem odpalić
 
 
Leniu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-12, 11:31   

oczywiście wina aku :evil:

nowe gówno z chin wytrzymało 2 m-ce

kupiłem drugi i wszystko cyka jak trzeba



niestety nie mogę znależć paragonu za ten pierwszy :evil:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM