/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
kontrolki
Autor Wiadomość
Cychol 


Motocykl: czerwony
Wiek: 60
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 255
Skąd: Ty to wiesz?
Wysłany: 2009-02-08, 20:00   

to jest kontrolka światła STOP, mignięcie świadczy o tym, że żarówka w STOPIE jest Ok, jeżeli kontrolka zaświeci się na stałe, znaczy że żarówka się przepaliła
_________________
Pozdrawiam Cychol
Mój blog
Mój klub
Moje zdjęcia
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-02-08, 22:07   

Chodzi Ci o "Tail Light" ?

Jeśli tak to TU masz co nieco o tym...

Generalnie można powiedzieć, że jest to kontrolka powiadamiająca o jakimś problemie z lampą stopu.

To, że się zapala na chwilę przy uruchomieniu jest jak najbardziej normalnym zjawiskiem...

Jeśli interesują Cię jakieś większe konkrety na ten temat to powiedz...

Chyba, że chodzi Ci o inną kontrolkę?
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
zamorek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-09, 16:29   

Dzięki za podpowiedź,zaraz nasówa mi się kolejne pytanie,a co z kontrolą ładowania akumulatora,czy jest w jakiś sposób sygnalizowane?
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-02-09, 17:06   

zamorek napisał/a:
Dzięki za podpowiedź,zaraz nasuwa mi się kolejne pytanie,a co z kontrolą ładowania akumulatora,czy jest w jakiś sposób sygnalizowane?


nie ma !
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Dziubek 


Motocykl: VT 1100 C 86 AVO Sport `57 Pannonia TLF'61
Wiek: 48
Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 613
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2009-02-09, 17:07   

nie ma kontrolki od ładowania
 
 
 
andryszek 
vel andrys


Motocykl: Yamacha XJ 900S
Wiek: 59
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 661
Skąd: Sokółka
Wysłany: 2009-02-09, 17:24   

Jak wspomnieli wczesniej koledzy - takiej kontrolki nie ma, ale jest miejsce na tablicy (po srodku), by taka kontrolke zamontowac. Mialem takie cos w poprzedniej Shadowce, ktora kupilem od Opla, wiec jak by co - on moze cos wiecej na ten temat powiedziec...
_________________
Andryszek - www
 
 
zamorek
[Usunięty]

  Wysłany: 2009-02-09, 17:25   

Dzięki :mrgreen:
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2009-02-10, 07:30   

Cezar napisał/a:
zamorek napisał/a:
Dzięki za podpowiedź,zaraz nasuwa mi się kolejne pytanie,a co z kontrolą ładowania akumulatora,czy jest w jakiś sposób sygnalizowane?


nie ma !


???? A Tail Light nie ma tej funkcji? Jak mi rozwaliło akumulator w 500 to Tail Light mi się świeciło, bez względu na to, czy silnik był włączony czy nie???
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-02-10, 11:31   

Mateusz napisał/a:
Jak mi rozwaliło akumulator w 500 to Tail Light mi się świeciło, bez względu na to, czy silnik był włączony czy nie???




Nie wiem czy to pytanie czy stwierdzenie? :)

Lampka tail light świecić może jeszcze na stałe, jeśli w obwodzie elektrycznym pojawi się zwarcie lub rozwarcie.

Ale nie odnosi się ona wprost do braku, czy nie braku ładowania.
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2009-02-10, 11:34   

Cezar napisał/a:
Mateusz napisał/a:
Jak mi rozwaliło akumulator w 500 to Tail Light mi się świeciło, bez względu na to, czy silnik był włączony czy nie???




Nie wiem czy to pytanie czy stwierdzenie? :)

Lampka tail light świecić może jeszcze na stałe, jeśli w obwodzie elektrycznym pojawi się zwarcie lub rozwarcie.

Ale nie odnosi się ona wprost do braku, czy nie braku ładowania.


Stwierdzenio-pytanie z akcentem na zdziwienie. :-)

To, że świeci na stałe to przerobiliśmy jadąc do Przyjezierza :-) Natomiast później, jak nie miałem ładowania z winy akurat akumulatora, też mi świeciła. Ale że u mnie jakieś dziwy czasem się pojawiały więc ... :-)
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-02-10, 11:38   

Mateusz napisał/a:
Natomiast później, jak nie miałem ładowania z winy akurat akumulatora, też mi świeciła. Ale że u mnie jakieś dziwy czasem się pojawiały więc ... :-)




Wydaje mi się, że to właśnie przez Twoje problemy z elektryką, ośniedziałe przewody, niekontakty, przez to świeciło bo było pewnie jakieś rozwarcie obwodu...
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2009-02-10, 12:28   

Cezar napisał/a:
Mateusz napisał/a:
Natomiast później, jak nie miałem ładowania z winy akurat akumulatora, też mi świeciła. Ale że u mnie jakieś dziwy czasem się pojawiały więc ... :-)




Wydaje mi się, że to właśnie przez Twoje problemy z elektryką, ośniedziałe przewody, niekontakty, przez to świeciło bo było pewnie jakieś rozwarcie obwodu...


Przestało natychmiast po wymianie aku. A nic nie czyściłem poza klemami. A klemy czyściłem jeszcze na starym - pomny problemów z prądem u Sztywnego zdaje się :-) . Wyczyszczenie nie pomogło, założyłem nowy aku i od razu przestało świecić a motor lata :-)
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-02-10, 12:31   

Mateusz napisał/a:
Cezar napisał/a:


Wydaje mi się, że to właśnie przez Twoje problemy z elektryką, ośniedziałe przewody, niekontakty, przez to świeciło bo było pewnie jakieś rozwarcie obwodu...


Przestało natychmiast po wymianie aku. A nic nie czyściłem poza klemami. A klemy czyściłem jeszcze na starym - pomny problemów z prądem u Sztywnego zdaje się :-) . Wyczyszczenie nie pomogło, założyłem nowy aku i od razu przestało świecić a motor lata :-)


No to pewnie akumulator był rozwarciem obwodu :)
_________________
Jadę jadę na motorze...
Ostatnio zmieniony przez Mateusz 2009-02-10, 12:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2009-02-10, 12:34   

Cezar napisał/a:
Mateusz napisał/a:
Cezar napisał/a:


Wydaje mi się, że to właśnie przez Twoje problemy z elektryką, ośniedziałe przewody, niekontakty, przez to świeciło bo było pewnie jakieś rozwarcie obwodu...


Przestało natychmiast po wymianie aku. A nic nie czyściłem poza klemami. A klemy czyściłem jeszcze na starym - pomny problemów z prądem u Sztywnego zdaje się :-) . Wyczyszczenie nie pomogło, założyłem nowy aku i od razu przestało świecić a motor lata :-)


No to pewnie akumulator był rozwarciem obwodu :)


I to wyjaśnienie do mnie trafia :-)
 
 
jancop
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-07, 10:06   

Witajcie. Przeczytałem post o kontrolkach i szukam tu pomocy. Kupiłem nie dawno i chciałem trochę zrobić porządek z instalacją elektryczną, jedno mi się udało, a znikło drugie. Mam taki problem:

kontrolka lub czujka ciśnienia oleju w mojej VT700 świeciła jak należy, a teraz kontrola oleju zacholery nie chce świecić. I tak myślę: padł czujnik, czy instalacja? nie wiem jak do tego się zabrać, poprostu nie wiem jak sprawdzić czujkę (jakieś napięcia powinna wskazywać czy nie, grom go wie). To co niestety zauważyłem to że ta gumka w której siedzą żaróki panaelu kontrolek jest strasznie niestablina, raz dotkniesz nic nie świeci i na odwrót, ale od ciśnienia już na wszystkie sposoby próbowałem i nie zapala się na amen również przy przekręceniu kluczyka. Stany olejów są ok. Pomóżcie, aż mnie wczoraj głowa się rozbolała, z powodu tego że nie jestem w stanie dojść o co chodzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM