Białe nakładki na opony
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

: Białe nakładki na opony
Wiem że temat się już przewijał ale nie znalazłem konkretnych namiarów na w/w nakładki
Więc jak ktoś....,gdzieś....to piwo będzie!!
Salut!

[ Dodano: 2012-09-26, 12:48 ]
Dyha! sprawdź tutaj ,chyba mają:
http://www.vw-garbusy.pl/nakladki.html


Qurde sam sobie odpowiedziałem!!!?? :mrgreen:
Salut!!

największa frajda jaką można mieć w ubraniu
:
Cytat:
UWAGA!!!
Producent nie poleca używania nakładek, w pojazdach rozwijających prędkości powyżej 120km/h oraz na długie podróże. Istnieje niebezpieczeństwo oderwania!


Ładnie wygląda ale bajer nie dla mnie :) Przede wszystkim śmigam długie trasy i z prędkością też bywa że wskazóweczka znacznie ponad 120 stoi ;)

:
hehe lepiej sie nie chwal o prędkościach - kto wie ? kto czyta jeszcze niniejsze forum ;P - może jakiś pan policjant który chce zabłysnąć przed komendantem i zapunktować ze złapał kryminalistę "wielkiego" i padnie na ciebie jako takowego ;P - co do stosowania wszelkich udziwnień jak nakładki czy też malowanie - to ;> litości ... to dziecinada - wg mojej oceny : "zjeździj" te gumy co masz a na następny raz kup z białym pasem - bo są nadal produkowane chociażby przez METZELER (osobiście mam takie ale z racji ich dziwnej nie przyczepności do asfaltu nie polecam ) a drugi z producentów to DUNLOP - pewnie z racji marki równie drogi - do mojej SUZI (intruder 1500ccm) kosztowały przód 700 zł - tył ok 800-900 nie pamiętam - ale tak sie to kształtuje i w marce METZELER - ale większość znajomych z grupy stwierdza jednogłośnie - MIAŁEM JE i wiesz co Adam ? MIAŁEM i to ostatni raz - śliskie opony są strasznie - osobiście jak tylko przypada troche deszczem , staram się nie rozwijać więcej niż 50 km/h - szybciej bym sie bał pojechać - SĄ ŚLISKIE - nie wiedzieć czemu ?!?!?!? ALE tak większość użytkowników je własnie opisuje - mam też w DR 750 Big Metzelery i odczucia mam identyczne mimo ze bez białych pasów a moto strikte turystyk to - z komfortem ma to nie wiele wspólnego - nie wiedzieć czemu! Są strasznie sztywne te gumy i na ostrych zakrętach mam odczucie jak bym zaraz miał mieć tył motoru przed sobą a odczucie bezpieczeństwa w pokonywaniu zakrętu jest zerowe. Osobiście sie boje tych opon ! Czasem sie zastanawiam czy na tył nie kupić jakiej dojazdówki z szrotu i czy przypadkiem nie była by bardziej komfortowa ;) i bezpieczniejsza bo mniej ślizgająca ! Bo przecież opony to jak prezerwatywa w sexie - nie kupuje sie ich na bazarze by tylko dać komfort psychiczny partnerce którą chcesz zaliczyć na DISCO - a mieć samemu pewność że nie zaważy ten jeden krok na całym Twoim zyciu jak kalectwo w przypadku moto lub dziecko w przypadku skoku "w bok " na imprezie ;) Zarazem paradoks w METZELERACH jest kolejny - to są niby opony na długi czas exploatacji czyli TRIP etc - wycieczkowe - no w sumie jeżdżę na nich już 3 sezony a oponki dalej zachowują swoje parametry w sensie wysokości bieżnika ! Coś za coś jak to mówią stare wiedźmy ;) - albo chcesz tylko w lecie jeździć i przy super pogodzie (co graniczy z cudem w polskich realiach pogodowych gdyż nasza pogoda niemal na tym samym pułapie co londyńska i deszczem nie skąpi ) więc POLECAM METZELERY tym którzy chcą pojechać nad morze przynajmniej kilka razy w roku np z ZAKOPANEGO i mieć te opony na kilka sezonów Z ZAZNACZENIEM ŻE UŻYWASZ JE TYLKO W DOBRĄ POGODĘ - wtedy są NIE ZNISZCZALNE ;) - a co do białych pasów to DYHA - błagam jak nie chcesz nalepiać plastrów na poranione ciało to nie nalepiaj nic na opony - Osobiście pisałem niegdyś prace dyplomową z ogumienia w pojazdach więc na prawdę mozemy podyskutować na poziomie wyższym na ten temat - i ..... daj na luz ! nakładki ? owszem ale na wentyle (też oby nie za ciężkie ) na bak jako dodatkowy schowek - ALE DO Q NĘDZY NIE NA KOŁA ! ! ! nie na opony - no chyba że masz jakąś aparaturę która Ci te białe pasy zawulkanizuje do opon - to ja chylę czoła i nie było tematu z mojej str bo tylko trwałe ZAWULKANIZOWANIE gumy do gumy moze dać jakiś efekt a nie klejenie tego w jakiś butaprenach czy podobnych klejach - wg mnie TO JEST NIE MOŻLIWE - chyba ze chcesz moto postawić sie w salonie i sie tylko nań gapić to polecam całym sercem - ale sam bym na to moto nie wsiadał ;)

PS i jeszcze jedno Dyha :
Aby taki pas dobrze przylegał do boku opony trzeba by ją było dobrze "splanować" czyli zeszlifować do gładkiej powierzchni tak by klej etc mógł dobrze chwycić powierzchnię ! w innym przypadku zapomnij że to sie będzie trzymało dłużej niż 1 rok czy nawet jedno lato - a nakład finansowy na owe nakładki sporo przekroczy wartość NOWYCH opon z takim "bandażem" czyli białym pasem - nieraz sam przerabiałem w trakcie ulepszeń SUZI tego typu akcje i nowelizacje i co jak co to lepiej kupić i wydać kasę niż wydawać w nieskończoność i mieć cały czas sytuację że jesteś w punkcie startu ! TAK SIE KOŃCZĄ zabawy w domorosłego wynalazcę "ulepszeń" z wiekiem to pojmiesz LUB doświadczeniem w tych sprawach ;) - wiem wiem powiesz ale ja nie chce stawać na światłach z kolesiem obok na moto i być jak GEJ BROTHERS bo koleś ma identyczne ozdobniki na moto jak i ty - ale uwierz lepiej kupować niż WYMYŚLAĆ , lepiej tak kupować by nie mieli inni niż wdrażać nowinki - takie i ja uskuteczniałem a skończyło sie to dla mnie farsą finansową i spędzaniem czasu na jednak kupowaniu tego co już istnieje albo kopiowaniu lekkim a nie WDRAŻANIU NOWINEK WŁASNEJ PRODUKCJI ;P do takich HEC są potrzebne FORA PARU MÓZGOWCÓW I TECHNIKÓW a nie Ty sam w domu i jakaś nowinka w necie - a widzę sie strasznie zafixowałeś na tym pomyśle - ale jeżeli już tak jest TO PODEŚLIJ TYM CO ROBIĄ TE NAKŁADKI + kołą swoje by Ci to prawidłowo nałożyli bo kupienie jak już wczesniej wspomniałem prezerwatywy czy to na jarmarku czy w aptece jeszcze z nikogo nie sprawiło experta w sexie jeśli nakładał sobie tego kondona na nos ! ! !

PS 2 - zerknąłem na str producenta NAKŁADEK i jedyna fota która nie jest FAKE to ta własnie z próbą jakąś klejenia tych nakładek reszta to TO SĄ ORYGINALNE OPONY METZELERA - a wystarczy spojrzeć na bieżnik tych opon ! ! ! jeżeli chodzi o opony motocyklowe ! samochodowe to to samo MICHELINY ALBO DUNLOPY - CZIZASSSSS ludzie - na prawdę przegryzłem temat z oponami pisząc pracę dyplomową na ten temat czy też w temacie PRZEŻUŁEM - więc takie str www to jakaś lekka parodia (mimo że sami mamy na portalu DARMOWYCH NA RAZIE STR WWW to niech nikt nie wali jakiś FAKE w fotach bo to obciach jest POWAŻNIE ! ! ! ) FOTY nr 1 , 2 i 3 TO SĄ METZELERY oryginalne z białym pasem ! ! ! nr 4 - nie wiem skąd wzięte - może z str producenta jak wygląda produkcja - ALE na pewno nie jako NAKŁADKA NA OPONY KTÓRĄ MOŻESZ SOBIE SAM NAŁOZYĆ ! ! ! reszta fot no są bo są ale nie są REALNYMI PRODUKTAMI oferenta ! ! ! - a jak już chcesz to idź sobie do pierwszej lepszej drukarni co moją dobry ploter z cięciem plastiku - bo tak sie robi własnie reklamy i wyrysuj sobie w CORELU szablon do swoich oponek i kup kawał gumy grubości 0,3do 0,5 mm i ci to dotną i efekt ten sam będzie CZYLI ŻADENNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wybaczcie - ale jak widze takie żałości to aż mi sie przewraca w głowie i w żołądku i w scyzoryku ;P

[ Dodano: 2012-12-11, 00:01 ]
HEHEHE wybaczcie poniosło mnie - ale musiałem to napisać w/w

:
wbc-asg napisał/a:
hehe lepiej sie nie chwal o prędkościach - kto wie ? kto czyta jeszcze niniejsze forum ;P - może jakiś pan policjant który chce zabłysnąć przed komendantem i zapunktować ze złapał kryminalistę "wielkiego" i padnie na ciebie jako takowego ;P


A niby dlaczego przecież w Polsce można bez łamania przepisów jechać 140 km/h, :ride: a u naszych zachodnich sąsiadów bez ograniczeń :ride: :evilek:

Matrix w Trasie

Gość Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com
:
wbc-asg napisał/a:
hehe lepiej sie nie chwal o prędkościach - kto wie ? kto czyta jeszcze niniejsze forum ;P - może jakiś pan policjant...


Todek, yanucha chyba zostaliście wywołani do tablicy :mrgreen: :-)8 :evilek:

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
Zawsze zgodnie z przepisami, jak 140 to 140 i ani grama szybciej :)

:
GhoustDragon napisał/a:
wbc-asg napisał/a:
hehe lepiej sie nie chwal o prędkościach - kto wie ? kto czyta jeszcze niniejsze forum ;P - może jakiś pan policjant...


Todek, yanucha chyba zostaliście wywołani do tablicy :mrgreen: :-)8 :evilek:


eee nieeee, Oni tylko wykonują wyroki :chytrusek:

Honda - The Power of Dreams
:
Dziki HTL napisał/a:
GhoustDragon napisał/a:
wbc-asg napisał/a:
hehe lepiej sie nie chwal o prędkościach - kto wie ? kto czyta jeszcze niniejsze forum ;P - może jakiś pan policjant...

Todek, yanucha chyba zostaliście wywołani do tablicy :mrgreen: :-)8 :evilek:

eee nieeee, Oni tylko wykonują wyroki :chytrusek:

Eee tam, ja tylko przesłuchiwać umiem. :mrgreen: :mrgreen: Ale Yanucha, to co innego. :mrgreen:

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek napisał/a:
Dziki HTL napisał/a:
GhoustDragon napisał/a:
wbc-asg napisał/a:
hehe lepiej sie nie chwal o prędkościach - kto wie ? kto czyta jeszcze niniejsze forum ;P - może jakiś pan policjant...

Todek, yanucha chyba zostaliście wywołani do tablicy :mrgreen: :-)8 :evilek:

eee nieeee, Oni tylko wykonują wyroki :chytrusek:

Eee tam, ja tylko przesłuchiwać umiem. :mrgreen: :mrgreen: Ale Yanucha, to co innego. :mrgreen:

Zawsze robotę w Polskich Nagraniach znajdziesz :lol: . Tylko proszę nie tytułujcie się w sobotę "saszłykami" :mrgreen:

:
Adamko napisał/a:
Zawsze robotę w Polskich Nagraniach znajdziesz :lol: . Tylko proszę nie tytułujcie się w sobotę "saszłykami" :mrgreen:

O nie, nie, do Yanuchy nie można mówić szaszłyk. :mrgreen: Jak coś, to tylko do mnie. :mrgreen:

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
hehehehe - polecieliście Panowie po bandzie hehe A MIAŁO BYĆ O NAKŁADKACH a skończyło sie na szaszłykach - qrcze mi smaka narobiliście tylko bo poza kulinarnym przesłaniem tego nazewnictwa innych nie znam ;)

:
wbc-asg aleś się stary naklikał...tylko po co?
Kłania się czytanie ze zrozumieniem.Ja szukałem NAMIARÓW a nie OPINI na temat tych nakładek.Rozpisałeś się chłopie jak baba, z trudem przebrnąłem przez tego posta.Masz jakieś problemy emocjonalne?..... mama Cię nie przytulała?....Błagam Cię stary przestań mnie błagać do Q....NĘDZY!!! o swoje zdrowie zatroszczę się sam.O tym czy ostatecznie nałożę te nakładki zdecyduję JA SAM.I tylko z szacunku dla tego forum nie powiem gdzie mam opinię kolejnego "fachowca" tym razem dyplomowanego.
Temat uważam za zamknięty,jadę na szaszłyka.
Salut!

największa frajda jaką można mieć w ubraniu
:
dyha napisał/a:
wbc-asg aleś się stary naklikał...tylko po co?
Kłania się czytanie ze zrozumieniem.Ja szukałem NAMIARÓW a nie OPINI na temat tych nakładek.Rozpisałeś się chłopie jak baba, z trudem przebrnąłem przez tego posta.Masz jakieś problemy emocjonalne?..... mama Cię nie przytulała?....Błagam Cię stary przestań mnie błagać do Q....NĘDZY!!! o swoje zdrowie zatroszczę się sam.O tym czy ostatecznie nałożę te nakładki zdecyduję JA SAM.I tylko z szacunku dla tego forum nie powiem gdzie mam opinię kolejnego "fachowca" tym razem dyplomowanego.
Temat uważam za zamknięty,jadę na szaszłyka.
Salut!

Amen;)

Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.......
:
jakie tam AMEN - tu jest materiał w temacie więc nie można pozwolić by umarł w gąszczu mniej waznych : http://www.youtube.com/watch?v=3bSnrlq0ppg

a co do - hmmm opcji że sie naprodukowałem to wydawać się mogło by że FORUM KU TEMU SŁUŻY : by wydać z siebie jakieś bardziej rozbudowane wypowiedzi a nie kopiować czyjeś i dowalić AMEN i zbierać pochwały za 3manie sztamy z innym TROLLEM który skoro podjął temat nie przytulania przez mami to chyba w takim domku wyrósł hehehe i współczuję - a co do trudności w przedzierzganiu się przez meandra mojej wypowiedzi to ja to doskonale rozumiem iż w niektórych regionach PL nadal panuje analfabetyzm i jakaś wrodzona niechęć do wszystkiego co okraszone jakąś większą ilością literek - więc cóż mi pozostaje poza życzeniami większego oczytania bo w takim przypadku i takie nawet nie śmiałe wypowiedzi jak moje będą szybciej przyswajalne i nie będą sprawiały jakiegoś większego problemu w ogarnięciu ich i umysłem i wzrokiem ;)

PS a skoro sam sobie odpowiadasz na pytania przez siebie postawione to należało by chyba zmienić jednak lekarza psychologa tudzież dawkę leków bo być może jest albo za mocna albo za słaba - albo i z innej perspektywy temat ogarniając lekarz prowadzący jest jeszcze świeży w temacie i tak ciężkiego przypadku nie sposób mu ogarnąć swoją wiedzą za pewne DYPLOMOWANĄ ;) ACZKOLWIEK jak na moją mało nobilitowaną wiedzę w owym zakresie to gadanie SAMYM ZE SOBĄ to chyba zwie się w psychologii SCHIZOFRENIA - ale rozumiem że przedarcie sie przez kolejne 3 wersy na WIKIPEDII będzie dla owego osobnika osiągnięciem wobec emeryta K2 i juz po pierwszym wersie owego tłumaczenia stanie z zadyszką jak w/w emeryt z cieżką zadyszką i chorobą wysokościową - ale tu znów trudne słownictwo więc poprzestanę na powyższych stwierdzeniach ;) POZDRAWIAM SERDECZNIE trolling to taka piękna gra ;) hihihi jakaż szkoda ze uprawiana przez właśnie mało przytulane dzieci z regionów o wysokim stopniu analfabetyzmu ;* KOCHAM POLSKĘ TO TAKI UROCZY KRAJ WIELU TU LUDZI SERDECZNYCH I ŚWIATŁYCH NICZYM EINSTEIN - i na zakończenie już cytując wielkiego literatę LEE ROJA posłuchaj piosenki : CHCESZ OPOWIEM CI BAJECZKĘ .... no dobra wiem wiem nie ogarniasz tematu więc najprościej będzie dać linka do utworu : http://www.youtube.com/watch?v=fbL43llxQog JAK ŻE TO PASUJE TO DO TYCH WYPOWIEDZI TU NA TAKŻE KULTURALNYM I WYROZUMIAŁYM FORUM buahahaha POZDRO ;) bo przecież po to jest forum by wyrażać swoje opinię i przeczytać potem że jest sie deklem co za dużo ma słów do wydania z siebie i to innym przeszkadza bo w ich ograniczonym świecie powiedzenie SIEMA - to już niesamowita literatura i tak wciągająca i ma tyleż jaskrawych emocji niosących za sobą ;P

[ Dodano: 2013-01-08, 16:41 ]
aczkolwiek wobec niniejszego materiału : http://www.youtube.com/watch?v=3bSnrlq0ppg to przyznaję rację - bo nie spodziewałem sie że są te "nakładki" tak dość dobrze wykonane pod względem technicznym i jeśli by takową zamontować na kole to hmm przy założeniu ze MZ i tak nie wyciągała więcej niż te 150 km/h w porywach to może i to sie sprawdzić - ale tylko jako wizualny gadget - bo kolejną z kwestii najistotniejszych było by wyważenie tego koła i tu się zaczynają schody SPORE SCHODY - bo pyt zasadnicze czy takowa nakładka w oponce z dętką nie powoduje przesuwania się opony etc itd itp - co samo przez się eliminuje wyważenie i przy 200 km/h to już był by niezły wibrator a nie motor ;)

:
wbc-asg napisał/a:
TROLLEM


Przejżałem cały temat i nie widziałem, żeby TROLL zabierał głos w dyskusji :mrgreen:


A tak serio wbc-asg ochłoń, bo niby takiś elokwentny a słoma z butów Ci wystaje - to Ty tu obrarzasz ludzi, a nie oni Ciebie!!!

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group