/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Shadok
2013-01-08, 19:24
Białe nakładki na opony
Autor Wiadomość
dyha 
dyha

Motocykl: vt600
Wiek: 52
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 144
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2012-09-20, 15:39   Białe nakładki na opony

Wiem że temat się już przewijał ale nie znalazłem konkretnych namiarów na w/w nakładki
Więc jak ktoś....,gdzieś....to piwo będzie!!
Salut!

[ Dodano: 2012-09-26, 12:48 ]
Dyha! sprawdź tutaj ,chyba mają:
http://www.vw-garbusy.pl/nakladki.html


Qurde sam sobie odpowiedziałem!!!?? :mrgreen:
Salut!!
_________________
największa frajda jaką można mieć w ubraniu
 
 
 
Destiny 
Przemek


Motocykl: Bandzior
Wiek: 39
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 734
Skąd: Kraków / Niepołomice
Wysłany: 2012-12-10, 21:19   

Cytat:
UWAGA!!!
Producent nie poleca używania nakładek, w pojazdach rozwijających prędkości powyżej 120km/h oraz na długie podróże. Istnieje niebezpieczeństwo oderwania!


Ładnie wygląda ale bajer nie dla mnie :) Przede wszystkim śmigam długie trasy i z prędkością też bywa że wskazóweczka znacznie ponad 120 stoi ;)
_________________
Przeszłość >> Teraźniejszość
 
 
wbc-asg 

Motocykl: INTRUDER 1500 VL
Wiek: 44
Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-10, 23:21   

hehe lepiej sie nie chwal o prędkościach - kto wie ? kto czyta jeszcze niniejsze forum ;P - może jakiś pan policjant który chce zabłysnąć przed komendantem i zapunktować ze złapał kryminalistę "wielkiego" i padnie na ciebie jako takowego ;P - co do stosowania wszelkich udziwnień jak nakładki czy też malowanie - to ;> litości ... to dziecinada - wg mojej oceny : "zjeździj" te gumy co masz a na następny raz kup z białym pasem - bo są nadal produkowane chociażby przez METZELER (osobiście mam takie ale z racji ich dziwnej nie przyczepności do asfaltu nie polecam ) a drugi z producentów to DUNLOP - pewnie z racji marki równie drogi - do mojej SUZI (intruder 1500ccm) kosztowały przód 700 zł - tył ok 800-900 nie pamiętam - ale tak sie to kształtuje i w marce METZELER - ale większość znajomych z grupy stwierdza jednogłośnie - MIAŁEM JE i wiesz co Adam ? MIAŁEM i to ostatni raz - śliskie opony są strasznie - osobiście jak tylko przypada troche deszczem , staram się nie rozwijać więcej niż 50 km/h - szybciej bym sie bał pojechać - SĄ ŚLISKIE - nie wiedzieć czemu ?!?!?!? ALE tak większość użytkowników je własnie opisuje - mam też w DR 750 Big Metzelery i odczucia mam identyczne mimo ze bez białych pasów a moto strikte turystyk to - z komfortem ma to nie wiele wspólnego - nie wiedzieć czemu! Są strasznie sztywne te gumy i na ostrych zakrętach mam odczucie jak bym zaraz miał mieć tył motoru przed sobą a odczucie bezpieczeństwa w pokonywaniu zakrętu jest zerowe. Osobiście sie boje tych opon ! Czasem sie zastanawiam czy na tył nie kupić jakiej dojazdówki z szrotu i czy przypadkiem nie była by bardziej komfortowa ;) i bezpieczniejsza bo mniej ślizgająca ! Bo przecież opony to jak prezerwatywa w sexie - nie kupuje sie ich na bazarze by tylko dać komfort psychiczny partnerce którą chcesz zaliczyć na DISCO - a mieć samemu pewność że nie zaważy ten jeden krok na całym Twoim zyciu jak kalectwo w przypadku moto lub dziecko w przypadku skoku "w bok " na imprezie ;) Zarazem paradoks w METZELERACH jest kolejny - to są niby opony na długi czas exploatacji czyli TRIP etc - wycieczkowe - no w sumie jeżdżę na nich już 3 sezony a oponki dalej zachowują swoje parametry w sensie wysokości bieżnika ! Coś za coś jak to mówią stare wiedźmy ;) - albo chcesz tylko w lecie jeździć i przy super pogodzie (co graniczy z cudem w polskich realiach pogodowych gdyż nasza pogoda niemal na tym samym pułapie co londyńska i deszczem nie skąpi ) więc POLECAM METZELERY tym którzy chcą pojechać nad morze przynajmniej kilka razy w roku np z ZAKOPANEGO i mieć te opony na kilka sezonów Z ZAZNACZENIEM ŻE UŻYWASZ JE TYLKO W DOBRĄ POGODĘ - wtedy są NIE ZNISZCZALNE ;) - a co do białych pasów to DYHA - błagam jak nie chcesz nalepiać plastrów na poranione ciało to nie nalepiaj nic na opony - Osobiście pisałem niegdyś prace dyplomową z ogumienia w pojazdach więc na prawdę mozemy podyskutować na poziomie wyższym na ten temat - i ..... daj na luz ! nakładki ? owszem ale na wentyle (też oby nie za ciężkie ) na bak jako dodatkowy schowek - ALE DO Q NĘDZY NIE NA KOŁA ! ! ! nie na opony - no chyba że masz jakąś aparaturę która Ci te białe pasy zawulkanizuje do opon - to ja chylę czoła i nie było tematu z mojej str bo tylko trwałe ZAWULKANIZOWANIE gumy do gumy moze dać jakiś efekt a nie klejenie tego w jakiś butaprenach czy podobnych klejach - wg mnie TO JEST NIE MOŻLIWE - chyba ze chcesz moto postawić sie w salonie i sie tylko nań gapić to polecam całym sercem - ale sam bym na to moto nie wsiadał ;)

PS i jeszcze jedno Dyha :
Aby taki pas dobrze przylegał do boku opony trzeba by ją było dobrze "splanować" czyli zeszlifować do gładkiej powierzchni tak by klej etc mógł dobrze chwycić powierzchnię ! w innym przypadku zapomnij że to sie będzie trzymało dłużej niż 1 rok czy nawet jedno lato - a nakład finansowy na owe nakładki sporo przekroczy wartość NOWYCH opon z takim "bandażem" czyli białym pasem - nieraz sam przerabiałem w trakcie ulepszeń SUZI tego typu akcje i nowelizacje i co jak co to lepiej kupić i wydać kasę niż wydawać w nieskończoność i mieć cały czas sytuację że jesteś w punkcie startu ! TAK SIE KOŃCZĄ zabawy w domorosłego wynalazcę "ulepszeń" z wiekiem to pojmiesz LUB doświadczeniem w tych sprawach ;) - wiem wiem powiesz ale ja nie chce stawać na światłach z kolesiem obok na moto i być jak GEJ BROTHERS bo koleś ma identyczne ozdobniki na moto jak i ty - ale uwierz lepiej kupować niż WYMYŚLAĆ , lepiej tak kupować by nie mieli inni niż wdrażać nowinki - takie i ja uskuteczniałem a skończyło sie to dla mnie farsą finansową i spędzaniem czasu na jednak kupowaniu tego co już istnieje albo kopiowaniu lekkim a nie WDRAŻANIU NOWINEK WŁASNEJ PRODUKCJI ;P do takich HEC są potrzebne FORA PARU MÓZGOWCÓW I TECHNIKÓW a nie Ty sam w domu i jakaś nowinka w necie - a widzę sie strasznie zafixowałeś na tym pomyśle - ale jeżeli już tak jest TO PODEŚLIJ TYM CO ROBIĄ TE NAKŁADKI + kołą swoje by Ci to prawidłowo nałożyli bo kupienie jak już wczesniej wspomniałem prezerwatywy czy to na jarmarku czy w aptece jeszcze z nikogo nie sprawiło experta w sexie jeśli nakładał sobie tego kondona na nos ! ! !

PS 2 - zerknąłem na str producenta NAKŁADEK i jedyna fota która nie jest FAKE to ta własnie z próbą jakąś klejenia tych nakładek reszta to TO SĄ ORYGINALNE OPONY METZELERA - a wystarczy spojrzeć na bieżnik tych opon ! ! ! jeżeli chodzi o opony motocyklowe ! samochodowe to to samo MICHELINY ALBO DUNLOPY - CZIZASSSSS ludzie - na prawdę przegryzłem temat z oponami pisząc pracę dyplomową na ten temat czy też w temacie PRZEŻUŁEM - więc takie str www to jakaś lekka parodia (mimo że sami mamy na portalu DARMOWYCH NA RAZIE STR WWW to niech nikt nie wali jakiś FAKE w fotach bo to obciach jest POWAŻNIE ! ! ! ) FOTY nr 1 , 2 i 3 TO SĄ METZELERY oryginalne z białym pasem ! ! ! nr 4 - nie wiem skąd wzięte - może z str producenta jak wygląda produkcja - ALE na pewno nie jako NAKŁADKA NA OPONY KTÓRĄ MOŻESZ SOBIE SAM NAŁOZYĆ ! ! ! reszta fot no są bo są ale nie są REALNYMI PRODUKTAMI oferenta ! ! ! - a jak już chcesz to idź sobie do pierwszej lepszej drukarni co moją dobry ploter z cięciem plastiku - bo tak sie robi własnie reklamy i wyrysuj sobie w CORELU szablon do swoich oponek i kup kawał gumy grubości 0,3do 0,5 mm i ci to dotną i efekt ten sam będzie CZYLI ŻADENNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wybaczcie - ale jak widze takie żałości to aż mi sie przewraca w głowie i w żołądku i w scyzoryku ;P

[ Dodano: 2012-12-11, 00:01 ]
HEHEHE wybaczcie poniosło mnie - ale musiałem to napisać w/w
_________________
www.wbc-asg.pl.tl
 
 
 
Matrix 


Motocykl: HONDA SHADOW VT 700 TWIN 1986
Wiek: 53
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 3151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-12-11, 08:08   

wbc-asg napisał/a:
hehe lepiej sie nie chwal o prędkościach - kto wie ? kto czyta jeszcze niniejsze forum ;P - może jakiś pan policjant który chce zabłysnąć przed komendantem i zapunktować ze złapał kryminalistę "wielkiego" i padnie na ciebie jako takowego ;P


A niby dlaczego przecież w Polsce można bez łamania przepisów jechać 140 km/h, :ride: a u naszych zachodnich sąsiadów bez ograniczeń :ride: :evilek:
_________________
Matrix w Trasie

Gość Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2012-12-11, 08:26   

wbc-asg napisał/a:
hehe lepiej sie nie chwal o prędkościach - kto wie ? kto czyta jeszcze niniejsze forum ;P - może jakiś pan policjant...


Todek, yanucha chyba zostaliście wywołani do tablicy :mrgreen: :-)8 :evilek:
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Destiny 
Przemek


Motocykl: Bandzior
Wiek: 39
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 734
Skąd: Kraków / Niepołomice
Wysłany: 2012-12-11, 09:47   

Zawsze zgodnie z przepisami, jak 140 to 140 i ani grama szybciej :)
_________________
Przeszłość >> Teraźniejszość
 
 
Dziki HTL 


Motocykl: VTX 1800F1 `07
Wiek: 48
Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 1600
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-12-11, 10:06   

GhoustDragon napisał/a:
wbc-asg napisał/a:
hehe lepiej sie nie chwal o prędkościach - kto wie ? kto czyta jeszcze niniejsze forum ;P - może jakiś pan policjant...


Todek, yanucha chyba zostaliście wywołani do tablicy :mrgreen: :-)8 :evilek:


eee nieeee, Oni tylko wykonują wyroki :chytrusek:
_________________
Honda - The Power of Dreams
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9472
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2012-12-11, 17:14   

Dziki HTL napisał/a:
GhoustDragon napisał/a:
wbc-asg napisał/a:
hehe lepiej sie nie chwal o prędkościach - kto wie ? kto czyta jeszcze niniejsze forum ;P - może jakiś pan policjant...

Todek, yanucha chyba zostaliście wywołani do tablicy :mrgreen: :-)8 :evilek:

eee nieeee, Oni tylko wykonują wyroki :chytrusek:

Eee tam, ja tylko przesłuchiwać umiem. :mrgreen: :mrgreen: Ale Yanucha, to co innego. :mrgreen:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Adamko 
vel. Adaśko


Motocykl: Yamacha XJ 900 Diversion
Wiek: 50
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 1287
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-12-11, 19:54   

Todek napisał/a:
Dziki HTL napisał/a:
GhoustDragon napisał/a:
wbc-asg napisał/a:
hehe lepiej sie nie chwal o prędkościach - kto wie ? kto czyta jeszcze niniejsze forum ;P - może jakiś pan policjant...

Todek, yanucha chyba zostaliście wywołani do tablicy :mrgreen: :-)8 :evilek:

eee nieeee, Oni tylko wykonują wyroki :chytrusek:

Eee tam, ja tylko przesłuchiwać umiem. :mrgreen: :mrgreen: Ale Yanucha, to co innego. :mrgreen:

Zawsze robotę w Polskich Nagraniach znajdziesz :lol: . Tylko proszę nie tytułujcie się w sobotę "saszłykami" :mrgreen:
_________________
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9472
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2012-12-11, 20:06   

Adamko napisał/a:
Zawsze robotę w Polskich Nagraniach znajdziesz :lol: . Tylko proszę nie tytułujcie się w sobotę "saszłykami" :mrgreen:

O nie, nie, do Yanuchy nie można mówić szaszłyk. :mrgreen: Jak coś, to tylko do mnie. :mrgreen:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
wbc-asg 

Motocykl: INTRUDER 1500 VL
Wiek: 44
Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-12, 13:50   

hehehehe - polecieliście Panowie po bandzie hehe A MIAŁO BYĆ O NAKŁADKACH a skończyło sie na szaszłykach - qrcze mi smaka narobiliście tylko bo poza kulinarnym przesłaniem tego nazewnictwa innych nie znam ;)
_________________
www.wbc-asg.pl.tl
 
 
 
dyha 
dyha

Motocykl: vt600
Wiek: 52
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 144
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2013-01-02, 15:24   

wbc-asg aleś się stary naklikał...tylko po co?
Kłania się czytanie ze zrozumieniem.Ja szukałem NAMIARÓW a nie OPINI na temat tych nakładek.Rozpisałeś się chłopie jak baba, z trudem przebrnąłem przez tego posta.Masz jakieś problemy emocjonalne?..... mama Cię nie przytulała?....Błagam Cię stary przestań mnie błagać do Q....NĘDZY!!! o swoje zdrowie zatroszczę się sam.O tym czy ostatecznie nałożę te nakładki zdecyduję JA SAM.I tylko z szacunku dla tego forum nie powiem gdzie mam opinię kolejnego "fachowca" tym razem dyplomowanego.
Temat uważam za zamknięty,jadę na szaszłyka.
Salut!
_________________
największa frajda jaką można mieć w ubraniu
 
 
 
Słoniu 
TomaszKo


Motocykl: Honda Shadow 1100 Ace
Wiek: 48
Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 262
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2013-01-02, 19:45   

dyha napisał/a:
wbc-asg aleś się stary naklikał...tylko po co?
Kłania się czytanie ze zrozumieniem.Ja szukałem NAMIARÓW a nie OPINI na temat tych nakładek.Rozpisałeś się chłopie jak baba, z trudem przebrnąłem przez tego posta.Masz jakieś problemy emocjonalne?..... mama Cię nie przytulała?....Błagam Cię stary przestań mnie błagać do Q....NĘDZY!!! o swoje zdrowie zatroszczę się sam.O tym czy ostatecznie nałożę te nakładki zdecyduję JA SAM.I tylko z szacunku dla tego forum nie powiem gdzie mam opinię kolejnego "fachowca" tym razem dyplomowanego.
Temat uważam za zamknięty,jadę na szaszłyka.
Salut!

Amen;)
_________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.......
 
 
 
wbc-asg 

Motocykl: INTRUDER 1500 VL
Wiek: 44
Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-08, 16:23   

jakie tam AMEN - tu jest materiał w temacie więc nie można pozwolić by umarł w gąszczu mniej waznych : http://www.youtube.com/watch?v=3bSnrlq0ppg

a co do - hmmm opcji że sie naprodukowałem to wydawać się mogło by że FORUM KU TEMU SŁUŻY : by wydać z siebie jakieś bardziej rozbudowane wypowiedzi a nie kopiować czyjeś i dowalić AMEN i zbierać pochwały za 3manie sztamy z innym TROLLEM który skoro podjął temat nie przytulania przez mami to chyba w takim domku wyrósł hehehe i współczuję - a co do trudności w przedzierzganiu się przez meandra mojej wypowiedzi to ja to doskonale rozumiem iż w niektórych regionach PL nadal panuje analfabetyzm i jakaś wrodzona niechęć do wszystkiego co okraszone jakąś większą ilością literek - więc cóż mi pozostaje poza życzeniami większego oczytania bo w takim przypadku i takie nawet nie śmiałe wypowiedzi jak moje będą szybciej przyswajalne i nie będą sprawiały jakiegoś większego problemu w ogarnięciu ich i umysłem i wzrokiem ;)

PS a skoro sam sobie odpowiadasz na pytania przez siebie postawione to należało by chyba zmienić jednak lekarza psychologa tudzież dawkę leków bo być może jest albo za mocna albo za słaba - albo i z innej perspektywy temat ogarniając lekarz prowadzący jest jeszcze świeży w temacie i tak ciężkiego przypadku nie sposób mu ogarnąć swoją wiedzą za pewne DYPLOMOWANĄ ;) ACZKOLWIEK jak na moją mało nobilitowaną wiedzę w owym zakresie to gadanie SAMYM ZE SOBĄ to chyba zwie się w psychologii SCHIZOFRENIA - ale rozumiem że przedarcie sie przez kolejne 3 wersy na WIKIPEDII będzie dla owego osobnika osiągnięciem wobec emeryta K2 i juz po pierwszym wersie owego tłumaczenia stanie z zadyszką jak w/w emeryt z cieżką zadyszką i chorobą wysokościową - ale tu znów trudne słownictwo więc poprzestanę na powyższych stwierdzeniach ;) POZDRAWIAM SERDECZNIE trolling to taka piękna gra ;) hihihi jakaż szkoda ze uprawiana przez właśnie mało przytulane dzieci z regionów o wysokim stopniu analfabetyzmu ;* KOCHAM POLSKĘ TO TAKI UROCZY KRAJ WIELU TU LUDZI SERDECZNYCH I ŚWIATŁYCH NICZYM EINSTEIN - i na zakończenie już cytując wielkiego literatę LEE ROJA posłuchaj piosenki : CHCESZ OPOWIEM CI BAJECZKĘ .... no dobra wiem wiem nie ogarniasz tematu więc najprościej będzie dać linka do utworu : http://www.youtube.com/watch?v=fbL43llxQog JAK ŻE TO PASUJE TO DO TYCH WYPOWIEDZI TU NA TAKŻE KULTURALNYM I WYROZUMIAŁYM FORUM buahahaha POZDRO ;) bo przecież po to jest forum by wyrażać swoje opinię i przeczytać potem że jest sie deklem co za dużo ma słów do wydania z siebie i to innym przeszkadza bo w ich ograniczonym świecie powiedzenie SIEMA - to już niesamowita literatura i tak wciągająca i ma tyleż jaskrawych emocji niosących za sobą ;P

[ Dodano: 2013-01-08, 16:41 ]
aczkolwiek wobec niniejszego materiału : http://www.youtube.com/watch?v=3bSnrlq0ppg to przyznaję rację - bo nie spodziewałem sie że są te "nakładki" tak dość dobrze wykonane pod względem technicznym i jeśli by takową zamontować na kole to hmm przy założeniu ze MZ i tak nie wyciągała więcej niż te 150 km/h w porywach to może i to sie sprawdzić - ale tylko jako wizualny gadget - bo kolejną z kwestii najistotniejszych było by wyważenie tego koła i tu się zaczynają schody SPORE SCHODY - bo pyt zasadnicze czy takowa nakładka w oponce z dętką nie powoduje przesuwania się opony etc itd itp - co samo przez się eliminuje wyważenie i przy 200 km/h to już był by niezły wibrator a nie motor ;)
_________________
www.wbc-asg.pl.tl
 
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2013-01-08, 17:56   

wbc-asg napisał/a:
TROLLEM


Przejżałem cały temat i nie widziałem, żeby TROLL zabierał głos w dyskusji :mrgreen:


A tak serio wbc-asg ochłoń, bo niby takiś elokwentny a słoma z butów Ci wystaje - to Ty tu obrarzasz ludzi, a nie oni Ciebie!!!
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM