/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Gmol do VT750 rocznik 99
Autor Wiadomość
MariuszG 

Motocykl: VT 750 C2 99
Wiek: 53
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 96
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2008-07-02, 12:04   Gmol do VT750 rocznik 99

Witajcie !



Postanowiłem zamontowć przedni gmol. Znalazłem na allegro cos takiego

http://www.allegro.pl/ite...w_vt750_c2.html

Moją wątpliwośc budzi mocowanie go do ramy - otóż górne mocowania są na obejmach co spowoduje zakrycie/być moze zniszczenie tabliczki znamionowej która znajduje się z prawej strony ramy i jest z miekkiej blach tłoczona.

Czy stanowiło to kiedys problem np. przy przegladzie rejestracyjnym??? Może istnieje inne rozwiazanie mocowania gmola?



Dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Mariusz
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-07-02, 12:59   

Podczas przeglądu to Pan kontrolujący powinien sprawdzić czy numer ramy WYBITY NA RAMIE a nie na tabliczce zgadza sie z tym w dowodzie rejestracyjnym więc myślę że przemieszczenie tabliczki znamionowej nie może być powodem do negatywnej opinii na temat stanu technicznego motocykla podczas przeglądu :) Tak bym to chyba ujął
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-07-02, 14:28   

Cezar napisał/a:
Podczas przeglądu to Pan kontrolujący powinien sprawdzić czy numer ramy WYBITY NA RAMIE a nie na tabliczce zgadza sie z tym w dowodzie rejestracyjnym więc myślę że przemieszczenie tabliczki znamionowej nie może być powodem do negatywnej opinii na temat stanu technicznego motocykla podczas przeglądu :) Tak bym to chyba ujął




Tutaj bym podjął dyskusję.

Według mnie ( mogę się mylić ) nie powinno się ingerować zarówno w pole numerowe wybite na ramie, jak i również nie powinno się ingerować lub przemieszczać tabliczki znamionowej.

Oczywiści biorąc pod uwagę, że nasze motocykle są stare oraz podejście do przeglądów większości diagnostów być może nie będzie problemów po przemieszczeniu tabliczki ( niektóre stare moto wcale jej nie mają i przeglądy przechodzą )

Tak bym to chyba ujął :lol:
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-07-02, 15:17   

Nawiązałem tu do tego bo zauważyłem że nie każdy ma taką tabliczkę i przegląd przechodzi lub ma tabliczkę w innym miejscu. To że lepiej zostawić ją na miejscu to oczywiste, ale myślę że do badania technicznego wystarczy numer wybity na samej ramie bo w końcu na tabliczce łatwiej sobie nabić własnoręcznie
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
MariuszG 

Motocykl: VT 750 C2 99
Wiek: 53
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 96
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2008-07-02, 15:40   

Wielkie dzieki za uwagi dotyczace samej tabliczki faktycznie można samemu taką zrobić ale może stosujecie jakieś inne mocowanie gmola i wtedy problem przestaje istnieć?



Pozdrawiam

Mariusz
 
 
opel3366 
Robert

Motocykl: VTX 1800 N
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1102
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-07-02, 23:40   

Obawiam się że tabliczka jest ważniejsza od numeru wybitego na ramie.

W autach sprawdzają tylko tabliczki.
_________________
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż cięzko ich czasem wyprzedzić...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM