Świece
Odpowiedz do tematu

bodek
[Usunięty]
:
bboy4 napisał/a:
No Chłopaki - Zadałem pytanie ponieważ naprawde mine to zastanowiło , nie wiedziałem że spowoduje tok rozmyśleń... /...


Tutaj to normalka :mrgreen:

:
No nie tak do końca, jak padnie jedna świeca, to cylinder praktycznie przestaje działać, a co najmniej bardzo kuleje. :lol:

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
bboy4 napisał/a:
No Chłopaki - Zadałem pytanie ponieważ naprawde mine to zastanowiło , nie wiedziałem że spowoduje tok rozmyśleń... Tak naprawde pytam ponieważ w autach no przynajmniej w moim jest jedna świeca na gar, jakby nie było auto sportowe więc jeśli byłaby potrzeba napewno koncerm Toyota lub Subaru montowalibhy dwie świece na gar... To nieduże dodatkowe koszty produkcyjne dla takich gigantycznych firm...



Natomiast Honda jako auto również jest mi dobrze znana ,szczególnie modele sportowe ,żaden z tych modeli nawet produkowanych w podobnym roczniku co Honda Shadow czyli np: Honda CRX miały także jedną swiece na gar....



Zatem zastanowiło mnie dlaczego tutaj są dwie na gar...




Witaj,

Honda Jazz ma dwie świece na cylinder - to raczej nie jest sportowy bolid :mrgreen:

Pozdrawiam

Mariusz

:
Silnik VT na jedej świecy będzie ledwo chodził. 9wiem bo sprawdzałem)

W samochodach silniki nie są wysilone i dlatego nie stosuje się 2 świec (poza tym jednak cena silnika byłaby sporo większa).

W alfie dzięki 2 świecom na gar inżynierowie mogli ościągnąć znacznie większe moce i momenty.

Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
:
bodek napisał/a:
KrisZbro napisał/a:
Lbzdz napisał/a:
Jedna świeca jest od zapłonu druga do dopalania. nie iskrzą w tym samym momencie.


z jednej cewki - ciekawe jak?




Yyy jeden przewód dłuższy? prund dłużej leci? :mrgreen:




Przewody są tej samej mniej więcej długości więc nie o to chodzi, ale przypominam że zgodnie z prawami fizyki prąd elektryczny rozchodzi się z prędkością nieco mniejszą od światła (ok. 290.000 km/s)

Nawet przez kabel 1m długości prąd nie "przejdzie" natychmiast. Dla ludzkiego odczucia czasu to może i natychmiast ale de facto nie.

Zatem zarówno teoretycznie jak i praktycznie "prund dłużej leci" na dłuższym kablu - panie kolego.

Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
:
Teoria

:
Teoria, teoria, ale taki są nieubłagane prawa fizyki.

Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
bodek
[Usunięty]
:
Lbzdz napisał/a:
Zatem zarówno teoretycznie jak i praktycznie "prund dłużej leci" na dłuższym kablu - panie kolego.


Ale ja znam prawa fizyki i wiem że dłużej leci, z tym że na długości 30 czy 50cm nie ma to znaczenia i stąd pozwoliłem sobie na żart.

:
na przewodzie długości 0,5m opóźnienie wynosi około 0,0000017 s :twisted: :mrgreen:



nie ma urządzeń mechanicznych, które byłyby w stanie uwzględnić podczas działania taką różnicę w czasie.

Pozdrawiam Cychol
Mój blog
Mój klub
Moje zdjęcia
bodek
[Usunięty]
:
Cychol napisał/a:
na przewodzie długości 0,5m opóźnienie wynosi około 0,0000017 s :twisted: :mrgreen:



nie ma urządzeń mechanicznych, które byłyby w stanie uwzględnić podczas działania taką różnicę w czasie.


I o to mi chodziło Cychol :thx:

:
źle napisałem, za mało o 3 zera, opóźnienie na odcinku 0,5 metra wynosi 0,0000000017 (siedemnaście dziesięciomiliardowych części sekundy) przyjmując, że prędkość przepływu prądu jest bliska prędkości światła i wynosi około 290000km/s

Pozdrawiam Cychol
Mój blog
Mój klub
Moje zdjęcia
bodek
[Usunięty]
:
Mnie się nie chciało tych kilometrów dzielić na tyle :-P

bboy4
[Usunięty]
:
Czyli ?? Jakie wnioski?? Lepsze spalanie mieszanki??

:
No, jedni sie znają na żartach a drudzy nie.

A poważnie to honda w serwisówkach chwali się:

"...this 2 spark plug design give 30% better fuel economy and better driveability at low speed when compared to a head with only one spark plug"

A myśicie że czemu shadow tak mało pali? Pozatym kto wyjął jeden przewód z WN podczas pracy silnika na biegu jałowym (a nie wolno tak robić) i nie został popieszczony to wie że silnik zaczyna nierówno chodzić z powodu niepełnego spalania.

O tym że są układy zapłonowe w których jedna świeca dopala mieszankę troche pużniej słyszałem ale raczej nie w shadole bo jest tyko jedna cewka na dwie świece.



Ale hasło z dłuższym przewodem jest bezbłędne :thx:

bodek
[Usunięty]
:
KrisZbro napisał/a:
...ciach A myśicie że czemu shadow tak mało pali? ciach ...


Co do tego, to zaczynam się niepokoić, zeżarła mi 7 na 100 :-/ z tym, że coś kojarzę o kasowaniu licznika, to może być więcej niż 100 było. Teraz sprawdzę dokładnie, ale w zbiorniku coś za dużo brakuję, nawet jak na jazdę po mieście :-( .

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group