hamulce stalowy oplot firmy HEL
Odpowiedz do tematu

voron
[Usunięty]
: hamulce stalowy oplot firmy HEL
Witajcie. W mojej shadow sa juz stare przewody hamulcowe, znalazlem firme dorabiajaca przewody w stalowym oplocie firmy HEL, czy ktos mial juz do czynienia i napisze swoje opinie?? Jak zmienia sie uklad hamulcowy po zamontowaniu przewodu w stalowym oplocie czy jest znaczna roznica?? I czy warto rowniez zmienic przewod od sprzegla na przewod w stalowym oplocie??

: Re: hamulce stalowy oplot firmy HEL
voron napisał/a:
Witajcie. W mojej shadow sa juz stare przewody hamulcowe, znalazlem firme dorabiajaca przewody w stalowym oplocie firmy HEL, czy ktos mial juz do czynienia i napisze swoje opinie?? Jak zmienia sie uklad hamulcowy po zamontowaniu przewodu w stalowym oplocie czy jest znaczna roznica?? I czy warto rowniez zmienic przewod od sprzegla na przewod w stalowym oplocie??


Zmienia się diametralnie, hamulec jest jak żyleta.

HEL to najdroższy z możliwych wybór, poszukaj znajdziesz inne firmy dobre i tańsze. :chytrusek:

Nic tak nie zabija czasu jak motor
:
Proponuję o wiele tańszą firmę Goodridge też dobra , ja mam u siebie i nie narzekam , a hamulce poprawiły się o 100 % .
Zobacz tu http://sklep.scigacz.pl/p...258_60_115.html

VT 500 84 - VT 1100 96 - VTX 1300 06 - VT 1100C2 Sabre 06
:
Ja ostatnio montowałem to jest kolosalna zmiana. Radze się nie zastanawiać tylko zmieniać. Nad sprzęgłem sam się zastanawiam

:
Też mam Hel-e, ale kupowalem jak jeszcze były tanie 8-) . Totalnie wielkiej różnicy nie zauważyłem, ale może poprostu moje stare nie były tak zjechane, wymieniałem w zasadzie prewencyjnie... Nie wiem który masz model, jeśli z dwiema tarczami to wymień na dwa przewody, bez trójnika. Sprzęgła bym bez istotnej potrzeby nie wymieniał.

voron
[Usunięty]
:
u mnie na zmiane najwyzszy czas bo podczas hamowania przewod puchnie. Niebawem zakupie pewnie ten stalowy oplot, narazie tylko do hamulca, firma Hel w sumie chyba nie jest duzo drozsza, w 200zl powinienem sie zamknac, klocki mam swiezo zalozone, zacisk, tloczki przejrzalem sa ok, czas na przewod

:
Witaj,
ja wymieniłem i sprzęgło i hamulce na Goodridge. Sprzęgło pracuje jakby troszkę bardziej precyzyjnie, ale może to tylko subiektywne odczucia. Natomiast hamulce są brzytewne, i ja akurat zastosowałem trójnik, zebrało się konsylium nad Shadowem i wspólnie z kolegami z Hondy doszliśmy do wniosku, że mniej płynu w układzie to mniejsza bezwładność i większa precyzja. Natomiast kilka pierwszych hamowań po wymianie sugeruję robić bardzo delikatnie :chytrusek:

p.s. nad wymianą nie ma co się zastanawiać i jednegi i drugiego, bo te sprzęty mają już swoje lata, a guma parcieje...

:
ja tez sciagnalem Hela i zamontowalem do Hanki roznica znaczna:) ,,i wcale taki drogi nie byl:):),,,mam gg do goscia z Gdanska co to robi:) i ceny ma przystepne:)

:
Ja zamawiałem u nich dwa lata temu przewód do hamulca bo poprzedni już mi puchł. Jestem zadowolony. Chyba to jest trwalsze rozwiązanie niż tradycyjne wg mnie. Co do linki sprzęgła to chyba nie ma sensu przepłacać. Za tradycyjne rozwiązanie zapłacisz chyba mniej.

:
Chcę wymienić w swojej VT1100 ACE, ale jak na złość nie mogę znaleźć do rocznika '95. Czy ktoś z Was wymieniał i może podpowiedzieć jaka długość pasuje? Interesuje mnie przód i tył. Dzięki z góry :-)

:
Zmierz stare i zrobią ci na taką długość jaką będziesz chciał :mrgreen:

:
Skorupek napisał/a:
Zmierz stare i zrobią ci na taką długość jaką będziesz chciał :mrgreen:


Oby tylko trafili z wygięciem końcówek 😂

:
adam3911 napisał/a:
Skorupek napisał/a:
Zmierz stare i zrobią ci na taką długość jaką będziesz chciał :mrgreen:


Oby tylko trafili z wygięciem końcówek 😂


No dobra, chyba nie mam wyjścia :D

:
Witek napisał/a:
adam3911 napisał/a:
Skorupek napisał/a:
Zmierz stare i zrobią ci na taką długość jaką będziesz chciał :mrgreen:


Oby tylko trafili z wygięciem końcówek 😂


No dobra, chyba nie mam wyjścia :D


Jeśli nie zależy ci na kolorach, może być kolor stalowy to przy Grochowskiej na wzór robią

:
adam3911 napisał/a:

Jeśli nie zależy ci na kolorach, może być kolor stalowy to przy Grochowskiej na wzór robią


HEL czy jakieś inne?

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group