/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
ogólne problemy z elektroniką w VT 1100.
Autor Wiadomość
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-06-27, 22:39   

Dzięki Renek. :thx:

Przesyłka już doszła. Alternator już przełozony, ale dalej nie ma odpowiedniego ładowania. Muszę zawieźć moto do jakiegoś porządnego elektryka.Może ktoś ma jakiegoś pomysła :?:
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-06-27, 23:15   

To znaczy masz zaniżone napięcie? A regulator był sprawdzony?
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-06-29, 10:28   

Cezar napisał/a:
To znaczy masz zaniżone napięcie? A regulator był sprawdzony?




Tak, cały czas mam zaniżone napięcie. A do końca nie wiem jak jest z regulatorem. Muszę to sprawdzić.
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2008-07-08, 12:34   

choroba, jednak to ten alternator mi padł nie wiem jak ja to mierzyłem :oops: ale jak teraz patrzyłem to na jednej parze mam 4V :evil: ... więc teraz tylko albo oddać do przewinięcia komuś sprawdzonemu albo szukać sprawnej używki. Ma ktoś jakiś dostęp do takowych spraw? Pozdrawiam
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-07-08, 17:35   

Divastion napisał/a:
... więc teraz tylko albo oddać do przewinięcia komuś sprawdzonemu albo szukać sprawnej używki. Ma ktoś jakiś dostęp do takowych spraw?
Było o tym niedawno:

http://www.shadow.org.pl/...opic.php?t=1266
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2008-07-08, 18:40   

Dzięki Globi, akurat się tego samego wcześniej dowiedziałem od Andryszka ale Wam obu :thx: :thx: . Napisałem kolesiowi zobaczymy jak to wyjdzie.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2008-07-17, 20:18   

już się nie mogę doczekać, stator przewinięty, dzisiaj wysłany ale chyba dotrze dopiero na poniedziałek :-| a o dziwo, jak ja wysyłałem go tydzień temu też w czwartek to ten magik jak do niego dzwoniłem upierał się, że dostał paczkę prawdopodobnie w sobotę :shock: dziwne jakieś, ja już tyle rzeczy wysyłałem i kupowałem i jakoś nigdy nie przyszło ani nie dostarczono paczki w sobotę, w końcu to dzień nie pracujący dla UP. Wszystko już czeka na złożenie, silikon, uszczelka dekla, klej do gwintów... tylko czekać.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2008-07-17, 20:19   

aaaaaaa i zapomniałbym, Janucha i jak tam u Ciebie? wyjaśniło się coś? czy dalej doszukujesz się sprawcy tego zaniżonego napięcia?
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-07-22, 15:39   

Divastion napisał/a:
aaaaaaa i zapomniałbym, Janucha i jak tam u Ciebie? wyjaśniło się coś? czy dalej doszukujesz się sprawcy tego zaniżonego napięcia?




Teraz szukam regulatora napięcia.

Wpadłem do domu na kilka dni i znowu wyjeżdżam, więc będę bez neta do końca lipca.

Jakby ktoś miał namiary na regulator napięcia do vt 700, to będę wdzięczny. Sprawdziłem w necie kilka ofert ( ostatnio tą, którą podaje Globi) ale ciągle okazuje się, że coś tam nie pasuje :-/
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
 
 
Carlos
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-22, 23:25   

yanucha napisał/a:
Divastion napisał/a:
aaaaaaa i zapomniałbym, Janucha i jak tam u Ciebie? wyjaśniło się coś? czy dalej doszukujesz się sprawcy tego zaniżonego napięcia?




Teraz szukam regulatora napięcia.

Wpadłem do domu na kilka dni i znowu wyjeżdżam, więc będę bez neta do końca lipca.

Jakby ktoś miał namiary na regulator napięcia do vt 700, to będę wdzięczny. Sprawdziłem w necie kilka ofert ( ostatnio tą, którą podaje Globi) ale ciągle okazuje się, że coś tam nie pasuje :-/




Ile dni urlopu macie w budżetówce :?: :?: :?: :shock: ;-)
 
 
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-07-22, 23:51   

Carlos napisał

Cytat:


Ile dni urlopu macie w budżetówce :?: :?: :?: :shock: ;-)




He,he,he...



Dużo mniej niż Globi, ale trochę więcej niż Ty :lol:



Tak to już jest, jak ktoś ma ciężką, słabo płatną robotę, to ma za to duuużo wakacji ;-)
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2008-07-23, 21:39   

Tak dla potwierdzenia umiejętności tego "magika" na którego namiary podawał Andryszek- śmiało stwierdzam, że koleś na prawdę przewija statory profesjonalnie, za 50 zł przewinął wszystkie cewki i zalał czymś w rodzaju żywicy. Dzisiaj to wszystko zmontowałem do kupy i ładowanie nie spada z 13,3V średnio od 13,5V w górę na wolnych obrotach i włączonych światłach 13,25V. Bardzo polecam tego fachowca, w moich okolicach za takie przewinięcie koleś sobie zaśpiewał 150zł i twierdził, że za 50 zł tamten chyba tylko lutuje... oj srogo się pomylił, dzięki za namiary :thx: może to już dla mnie będzie oznaczało koniec napraw w tym sezonie. Mam taką cichą nadzieję, że moje kochanie nie zachoruje już na nic. Pozdrawiam. :-D
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Hypersoniq
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-23, 11:57   

Witam wszystkich, mialem niedawno podobne problemy, a właściwie mam nadal. Aku w tajemniczych okolicznościach i najczęściej w najmniej odpowiednim momencie rozładowywał się. Po jakimś czasie zdarzało się że wszystkie kontrolki zaczynały "szaleć". To naprowadziło mnie na urwany kabel w pobliżu (+) klemy akumulatora. Akumulator dalej się rozładowuje ale podejrzewam że jest to wina zwarć jakie miały miejsce. Przymierzam się do kupna nowego, jak tylko będzie zamontowany napisze co i jak.
 
 
Sasin 
Tomek


Motocykl: był VT 1100 C; GS1150
Wiek: 56
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 650
Skąd: Działdowo NDZ
Wysłany: 2009-06-23, 23:18   

Temat odżył po Polanicy.

Prąd się skończył, a powodem było brak ładowania. Po weryfikacji elementów układu elektrycznego (alternator, regulator) okazało się, że po dokonaniu pomiarów na odłączonym alternatorze na jednej parze przewodów napięcie wynosiło zaledwie 2V, na pozostałych dwóch parach było przy wyższych obrotach nawet 28V. Po wyjęciu cewek alternatora wyraźnie dało się zauważyć zwęgloną izolację. Alternator więc do przewinięcia, myślę, że wyślę do polecanego przez Andryszka gościa z Suwałk.



Mam pytanie: czy ktoś kupował uszczelki do VT 1100 oddzielnie (nie wszystkie w komplecie), czyli pod dwie pokrywy z lewej strony? Jeśli tak to gdzie? Bo nie wiem czy warto się bawić i wycinać.



Zrobiłem "fotoreportaż" na temat czynności demontażu. Jak ktoś będzie w podobnej sytuacji może się przyda.
_________________
Tomek :)
www.moje-dzialdowo.pl
Interaktywne Muzeum Pogranicza - ZAPRASZAM
http://www.muzeum.dzialdowo.pl/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM