/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
przeróbka świateł w moto z usa
Autor Wiadomość
Zibi665 
dVa gary


Motocykl: VTX-1800 F '06
Wiek: 68
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 2458
Skąd: Libiąż, KCH
Wysłany: 2012-06-13, 18:30   

Todek napisał/a:
To zapewne przerobił ktoś inny.
...bez wątpienia
_________________
To mówiłem ja - Jarząbek :-P .
================
Ach ten oddech ;-) .
 
 
yarkom 
Jarek


Motocykl: VT 700 C 86
Wiek: 58
Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 246
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2012-06-13, 20:10   

Camel napisał/a:
Cytat:
A po co to zmieniać, przecież to jest super jak świecą kierunki.


A po to, że jest to niestety niezgodne z polskimi przepisami. W efekcie może się czepiać diagnosta na przeglądzie, drogówka, a w skrajnym przypadku ktoś w przypadku kolizji może twierdzić, że to twoja wina, bo zmyliły go twoje nieprawidłowe światła...


To zmień też przednią lampe bo symetryczna i w europie takich nie ma, pozycje z przodu.. no i węższe opony załóż bo w polsce są węższe drogi niż w USA. :thx:
_________________
"Get your motor runnin'
Head out on the highway
Lookin' for adventure"
Steppenwolf "Born to be Wild"

https://picasaweb.google.com/111954795753993843437/HondaShadow700c?authkey=Gv1sRgCK6QhoWsnu6UCQ&feat=directlink#
 
 
 
Roch 
dawniej v2conect

Motocykl: Shadow VLX 600 92r
Wiek: 34
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 163
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-06-13, 22:41   

Borowiak napisał/a:
Moje swiecą i z tyłu i z przodu niczego nie przerabialem


A patrzyłeś może jak to po podłączane jest, bo mnie korci 8-)
 
 
senda 


Motocykl: VF 750 C 83 & GL 1500 C 97
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 1554
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-06-13, 23:42   

v2conect napisał/a:
Też mam świecące i ani razu nie miałem problemu -przegląd, patrole nie zatrzymywały...


A tak trochę inaczej - na Shadowisku widziałem ( albo mi się zdawało ), że miał ktoś - nie zorientowałem się kto - z tyłu też świecące ( tak jak z przodu ) - a tego się czepiają ?

Ktoś miał :-)
Pewnie miał Kmieć w VF-ce.
Co do czepiania to... Tą VF-kę Kmieć od kilku lat ujeżdża po mnie.
Przeróbki dokonał najprawdopodobniej gość, od którego ją kupiłem.
Do mnie się nigdy nie czepili. Kmieć też nic takiego nie mowił.
Zeby śmiszniej było jeżdżąc na niej pierwszy i jedyny kontakt z policją miałem w 15 min po jej zakupie. Panowie pochodzili, popatrzyli i ... i już. Nawet dokumentów nie sprawdzili :-)

[ Dodano: 2012-06-13, 23:56 ]
Camel napisał/a:
Cytat:
A po co to zmieniać, przecież to jest super jak świecą kierunki.


A po to, że jest to niestety niezgodne z polskimi przepisami. W efekcie może się czepiać diagnosta na przeglądzie, drogówka, a w skrajnym przypadku ktoś w przypadku kolizji może twierdzić, że to twoja wina, bo zmyliły go twoje nieprawidłowe światła...

I to jest największy problem... Ale..
W przypadku kolizji to ja powiem szczerze że nic go nie zmyliło ja miałem włączony kierunkowskaz, którego zapomniałem wyłączyć ;-)
No... A teraz niech ten czepiający się "ktoś" spojrzy w ustawę prawo o ruchu drogowym Art.4
_________________
Nawrót choroby! :)
 
 
 
longhair 

Motocykl: shadow aero vt750
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 10
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2012-06-14, 12:49   hej:)

Zacząłem ten temat i przede wszystkim dzięki wielkie za podpowiedzi:) juz mi to rozjaśniło co nieco w głowie:)
W dyskysję czy mi sie to podoba czy nie podoba nie wnikam bo o gustach sie nie dyskutyje :roll:
.... a przepisy to inna para kół :mrgreen:
pozdrawiam i do zobaczenia na mazurskich drogach
 
 
Jasieks 


Motocykl: VTX 1800F '05 / VT 1100 '92
Wiek: 50
Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 263
Skąd: Siemianowice Śl. SI
Wysłany: 2012-06-25, 13:50   przeróbka swiateł cd.

lampy przedniej nie trzeba zmieniać - diagnosta uświadomił mnie miesiąc temu na przeglądzie że od 2-óch lat mozna mieć w moto lampę z wersji US. (kierunki i wydech to już inna bajka) :-)

Pzdr.
Jasiek
 
 
grindkard
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-08, 17:00   

Jak dobrze czasem poczytać, przynajmiej upewniłem się że przednie kierunkowskazy w orginale mają świecić cały czas a już szedłem z młotkiem i przecinakiem naprawiać;)
 
 
fotografiks 


Motocykl: Honda VT600 2005r.
Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 162
Skąd: KR / SBE / SB
Wysłany: 2012-07-11, 15:29   

W tym roku bylem na przegladzie i podobnie jak Jasieks mowił, moj diagnosta popatrzył na przednia i lampę i zapytał: Amerykańskie to ?... i powiedział, że może być i takie.

Natomiast kierunki podkleiłem na przegląd... akurat u mnie ten diagnosta jest dociekliwy i tego nie lubi;)
Przykład tej dociekliwości, z życia: jak byłem autem to sprawdzał wszystkie prędkości wycieraczek :D

A na co dzień jeżdżę oczywiście ze świecącymi, na Słowacji także nie miałem z tym problemów:) Ale taśmę klejącą zawszę mam przy sobie na wszelki wypadek bo jednak jesteśmy w strefie UE, a nie USD;)
 
 
Toma 
+Kasia


Motocykl: Drag Star 650 Była VTX1800C 2002 ST 1300 2007
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 746
Skąd: Mława
Wysłany: 2012-07-11, 18:05   

Mam wersję USA.Byłem całe życie za tym aby kierunki świeciły na stałe.Pewnego razu jechał za mną kolega VN 900 też USA,czyli kierunki swieciły na stałe,w pewnym momencie przepaliła się żarówka w kierunku od postojówek.Wyglądało tak jakby miał włączony kierunek, co mogło mylić innych użytkowników.Po przyjeżdzie do domu rozłączyłem swoje przednie pozycje w kierunkach, z zrobłem to tak:
Rozebrałem przednią lampę namierzyłem przewody od postojówek w kierunkach i pzreciołem,załozyłem koszulki termokurczliwe i zawsze mogę to połączyczyć,ale gienialne rozwiazanie widziałem u Tomka Weitza (nasz kolega z forum) ,podpytaj to njlepsza metoda
_________________
"Nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć"
 
 
Pio Trek 
...


Motocykl: VT 750 Spirit '10, NC 750X 21
Wiek: 60
Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 1005
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-19, 20:01   Re: przeróbka swiateł cd.

Jasieks napisał/a:
lampy przedniej nie trzeba zmieniać - diagnosta uświadomił mnie miesiąc temu na przeglądzie że od 2-óch lat mozna mieć w moto lampę z wersji US. (kierunki i wydech to już inna bajka) :-)

Pzdr.
Jasiek


A z czego to wynika, czy są jakieś nowe przepisy ?
Bo właśnie wróciłem "po trudach" z przeglądu i pan przyczepić sie do pozycyjnych.
Kierunki można podkrecaly taśma w 5 min, ale z pozycja już gorzej.
 
 
Rubel 

Motocykl: Honda VT700C 85r.
Wiek: 30
Dołączył: 03 Kwi 2019
Posty: 10
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2019-04-08, 11:28   

Chciałbym odświeżyć trochę temat też mam shadow w wersji ze stanów i mam taki mały problem bo kupiłem ją ze zniszczonymi przez czas kierunkowskazami więc pomyślałem, że wstawię od wersji europejskiej i tutaj mam mały problem, że europejskie maja 2 kabelki i jak podłączam na różne sposoby to albo świeci ciągle i jak próbuje włączyć kierunkowskaz to nic się nie dzieje lub inna opcja dany kierunek gaśnie całkowicie ale nie miga. Czy to będzie problem jakiegoś bezpiecznika/przekaźnika? kierunkowskazy z tyłu działają jak należy. Pozdrawiam
 
 
garnett 
Majsterpopsuj


Motocykl: HD Electra Glide wcześniej VT500c i VT1100ace
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 1617
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2019-04-08, 15:23   

Musi działać na którejś kombinacji 2 kabelków. Jak masz amerykańskie na 3 kable to jak 1 odepniesz ( odpowiedni ) to kierunki działają jak europejskie.
_________________
Jeżeli kobieta włącza wycieraczki kiedy nie pada, znaczy będzie skręcać.
 
 
krzynol 


Motocykl: Shadow Spirit VT750C2 RC53 2008
Wiek: 50
Dołączył: 29 Paź 2018
Posty: 327
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2019-04-08, 15:37   

jak tylne kierunki działają, to odpada problem z przerywaczem, bo to jest zrównoleglony obwód
sprawdź miernikiem który to masa i kombinacja masy z którymś z dwóch pozostałych powinna dać radę
no chyba, że coś w instalacji było grzebane
_________________
Kontakt do mnie w 3city
W garażu:
SKODA Superb 2FL 2.0TDI 170KM 2014 4x4
SKODA Fabia 2FL 1.2TSI 86KM 2011
MZ TS125 10KM 1977
HONDA Shadow Spirit VT750C2 45KM 2008
 
 
Rubel 

Motocykl: Honda VT700C 85r.
Wiek: 30
Dołączył: 03 Kwi 2019
Posty: 10
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2019-04-08, 16:14   

no właśnie jest taki problem, że mam 2 wolne miejsca na złączu masy (kolor zielony) plus mam 3 wolne do tego jeszcze przewody pomarańczowy, brązowo biały i biały. W każdej kombinacji z masą był ten sam efekt jak opisałem wcześniej. Stąd moje zakłopotanie dlaczego nie chce działać już zaczynałem się zastanawiać czy nie trzeba czegoś tam mostkować lub przerywacz dodatkowy wkładać.
 
 
łyżwa 


Motocykl: vt 800
Wiek: 64
Dołączył: 03 Maj 2018
Posty: 126
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-04-08, 16:41   

włącz przełącznik kierunkowskazów i zobacz na którym przewodzie jest prąd, ja stałe świecenie rozłączyłem w reflektorze u mnie po włączeniu przełącznika odcinany jest prąd stałego świecenia
_________________
" zawsze warto być człowiekiem..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM